Закрити
UA
Мода

Work-life balance: як підтримувати гармонію у робочій та персональній сферах життя

Поділись:

В епоху максимальної продуктивності та постійної жаги досягнень найважчою задачею, напевно, є не стати жертвою вигорання. Сьогодні підприємниця, експертка та  інфлюенсерка Анна Носок ділиться своїми порадами як зберегти внутрішній баланс, коли все навкруги несеться із несамовитою швидкістю.

Насправді, про work-life balance я почала задумуватись після 30-ти років. До цього неслась із шаленим ритмом та бажанням заробити більше, не маючи повного відчуття себе та своєї енергії, та в якийсь момент зіткнулася із вигоранням. В той час ми з сімʼєю жили за містом, та щоб хоч трішки призупинитись, я вирішила щоденно гуляти полем, уявляючи, що у мене немає ні бізнесу, ні блогу. Згодом, почавши працювати з терапевтом, аби заземлитись, я прийшла до примітивних, але дієвих порад.

Установіть пріоритети 

Визначте свої цінності і пріоритети як у професійному, так і в особистому житті. Це допомагає вирішити, як розподілити свій час і енергію. Не завжди все йде за планом, особливо, коли у вас є робота чи діти, де ви несете левову долю відповідальності, тож визначення найголовніших аспектів значно полегшить вам процес розподілу часу.

Керуйте своїм часом

Плануйте робочі завдання і особисті зобов’язання. Використовуйте календарі і списки завдань для організації і уникнення перевантаження. Це дуже важливо, щоб не тримати в голові великі обсяги інформації, що тільки доставить вам більше тривожності. Спробуйте паперові планери, або якщо писати від руки це не ваше, завантажте додатки, де ви упорядкуєте свій розклад.

Встановіть межі

Будьте готові відмовити у неперервних робочих зобов’язаннях або інших невідкладних завданнях, коли порушуються ваші особисті межі. Для цього спочатку вирішіть що для вас норма, і якщо хтось виходить за кордони цієї норми, не бійтеся акцентувати на цьому. Пам’ятайте, що таким чином ви проявляєте любов та повагу до себе.

 

Час для себе 

Забезпечте собі час для відпочинку і релаксації. Цей час допомагає відновитися і зарядитися новою енергією. Насправді це може бути похід у салон, прогулянка з улюбленою музикою в навушниках чи воркшоп із ліплення – опирайтесь на власні відчуття.

 

Фізична активність і здоровий спосіб життя

Практикуйте спорт. Фізична активність допомагає покращити фізичне і психічне здоров’я. Для мене улюбленим заняттям є пілатес, адже цей напрям допомагає здобути контроль над власним тілом, роблячи його сильнішим та витривалішим. Не обов’язково знищувати себе в залі чи бігти крос, робіть те, від чого ви кайфуєте та відчуваєте себе спокійніше.

Підтримка від близьких

Обговорюйте свої потреби і виклики з родиною, друзями або колегами. Вони можуть надати поради і підтримку. Якщо ж ви не хочете чути порад, а просто бажаєте бути вислуханими, озвучте це – любов та тепло точно не завадять.

Гнучкість

Якщо це можливо, обговоріть з роботодавцем або партнерами можливості гнучкого робочого графіку, роботи з дому або інших аранжувань, які допоможуть підтримувати баланс між роботою і особистим життям.

Регулярні відпустки і вихідні

Не забувайте про регулярні відпустки і вихідні. Вони важливі для відновлення і відпочинку. В такі періоди не заходьте у робочі чати та відкиньте всі задачі з голови, щоб повністю видихнути.

Читайте також: PLAYERSGETREADY випустили гру для тих, хто тримається. Чому вона потрібна кожному?

Оцінюйте і адаптуйте 

Регулярно переглядайте і оцінюйте свій робочо-життєвий баланс і вносьте корективи, коли це необхідно. Тільки ви можете собі допомогти, а для цього повинна бути готовність до змін та процесу адаптації.

Саме ці дії допомогли мені зберігати чистий розум і з початком війни, і з народженням третьої дитини. Незважаючи на день, завантаженість, поганий настрій, стабільним залишається година в день, де є тільки я та моя свідомість. Це для мене і є визначенням “work-life balance”, адже я бачу “life” першочергово як час наодинці із собою, що допомагає накопичувати енергію, натхнення та любов.

Фото: unsplash.com