WWF-Україна: «Ми отримали першу з 2009 року детальну карту поширення рисі в Україні, але не готові її оприлюднити»

Рись в Україні можна врятувати, якщо менше людей знатимуть її місцезнаходження.

За останніми підрахунками в Україні налічується 563 рисі. Більшість з них трапляється у Карпатах — 435 особин, решта на Поліссі. Ці дані, а також оновлена карта поширення рисі є результатом роботи програми WWF-Україна «Врятуємо рись» — першої комплексної програми захисту найбільшої кішки Європи.

Читайте також: День Земли: 7 документальных фильмов о природе, которые должен увидеть каждый

Експерти WWF-Україна задоволені моніторингом, але не готові оприлюднювати результати, зокрема карту поширення рисі, повністю. Рись в Україні можна врятувати, якщо менше людей знатимуть її місцезнаходження.

Ні Червона Книга, ні законодавство України поки не в змозі зупинити незаконнеполювання, тобто браконьєрство. Згідно офіційних даних Публічного Звіту Держагенства Лісових ресурсів України у 2019 році на порушників правил полювання складено 2 860 протоколів. Але реальну відповідальність несуть лише одиниці.

Серед порушників закону, згідно дослідження WWF-Україна, більше тих, хто “браконьєрствує” заради розваги. Як правило, це впливові, заможні люди, які хочуть не лише отримати трофей, але й відчути азарт, уникаючи відповідальності за порушення закону.

Рись не рятує те, що тварина обирає для життя віддалені, потаємні частини лісу і веде нічний спосіб життя. Сучасні браконьєри використовують високотехнологічне обладнання для вистежування тварин — ліхтарі з дальнім світлом на потужних позашляховиках, тепловізори та нічні приціли. Ці засоби можна вільно придбати у мисливських магазинах та на спеціалізованих сайтах.

Пропозиції експертів програми «Врятуємо рись», запропоновані на засіданнях комітету з питань екології Верховної Ради, внесли в Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання та запобігання незаконному полюванню». Зміни заборонятимуть використання джерел штучного світла, тепловізорів, автомобільних засобів для переслідування тварин та розширять повноваження відповідальних за охорону диких тварин при затриманні та обшуку правопорушників. 

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Статьи по теме
Читайте также