Як дії росії швидше наближають світ до кліматичної катастрофи
Ми не перестаємо наголошувати на тому, що війна, спричинена росією згубно впливає на екологію не тільки України, а й всього світу.
З 6 по 16 червня в Бонні проходила 56-а сесія Допоміжного органу Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату.
На ній, по традиції, обговорювали можливі прогнози стосовно кліматичної катастрофи та методи її усунення. Це була підготовча зустріч аби об‘єднати зацікавлені країни з усього світу до Конвенції ООН по зміні клімату СОР27, що відбудеться в листопаді цього року.
Крім глибальної ситуації, обговорювали також військові дії росії на території України, які негативно впливають на екологію. Вони поставили під загрозу глобальні кліматичні цілі, включно з українськими. Саме тому під час зустрічі Допоміжного органу Рамкової конвенції ООН, активісти зробили акцію солідарності з вимогою відмовитись від фінансування війни через викопне паливо, та прискорення реалізації кліматичних цілей, аби не допустити війни та конфлікти у майбутньому. Про це пише Екодія.
Як зазначалось на сесії, війна йде пліч-о-пліч з гуманітарною та екологічною катастрофою, адже крім тисячі людських жертв, зруйнованих будівель, в тому числі й промислового значення, знищено близько 40% усіх об‘єктів відновлювальної енергетики, а також пошкоджена велика кількість водно-болотних, лісних та морських угідь. А це, в свою чергу, пришвидшує можливість кліматичної катастрофи.
Читайте також: ЕКОЛОГІЧНІ ЗЛОЧИНИ РОСІЇ: НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ, ЯКИХ НЕ ДОВЕЛОСЯ ДОВГО ЧЕКАТИ
Російське вторгнення не лише зашкодило Україні, а й поставило під загрозу реалізацію кліматичних цілей та здатність світу адаптуватися до кліматичних змін. Замість прискореного переходу на відновлювані джерела та розвитку енергоефективності країни прагнуть замінити російське викопне паливо джерелами з інших країн. Планується збільшення видобутку нафти, газу, вугілля у світі.
Це ще раз демонструє світові, що війна в Україні — це не «десь там і нас це не чіпляє», це серйозна проблема, яка перекреслює всі європейські намагання покращити екологічну кризу.