UA
RU

Як запобігти вигоранню при роботі з дому

Редагувати переклад
Оскільки новий коронавірус продовжує вражати світ, у нас немає іншого вибору, окрім як дотримуватися соціального дистанціювання та самоізолюватися вдома.
Як запобігти вигоранню при роботі з дому-Фото 1

@frecklesnur

Щоб дотримуватись всіх правил безпеки, більшість компаній перейшло на дистанційну роботу. Спочатку може здатися, що робота в ліжку — ідеальна ідея, проте це відчуття швидко зникає. 

Так, робота дома має свої переваги. Ви можете працювати прямо з ліжка, не знімаючи затишної піжами; включати улюблену музику на повну гучність; дистанціюватися від розмов колег. Проте в ізоляції є й недоліки, наприклад, втрата продуктивності. Це не загрожує тільки тим, у кого все добре з самодисципліною. А якщо ви працюєте вдома досить довго, то можете навіть стати жертвою вигорання. 

Ми розкажемо, що робити, аби цього не сталося.

Читайте також: КАК РАБОТАТЬ УДАЛЕННО: 5 ПРАВИЛ УСПЕХА ОТ ПСИХОЛОГА

Епідемія вигорання і що з нею робити

Епідемія вигорання — це те, що замасковано під розкіш працювати з дому. З одного боку, завдяки технологічним досягненням, ви легко можете робити справи дистанційно (тобто не знімати піжаму, класти ноутбук на коліна і радіти, що нарешті закінчилися всі ці виснажливі поїздки на роботу). А з іншого, ви втрачаєте зв’язок з реальністю, який підтримував графік, і тепер зовсім неясно, коли починається робочий день, а коли закінчується, якщо він взагалі закінчується.

Ситуацію погіршує фактор ізоляції. В офісі, навіть коли видався важкий день, ви завжди можете поговорити, посміятися або поскаржитися колегам. Такі моменти, якими б короткими вони не були, важливі для підняття настрою та зняття стресу. Робота з дому не дає можливостей для соціалізації, яка так потрібна для запобігання вигоранню.

Як запобігти вигоранню при роботі з дому-Фото 2

@littlemissinparis.fr

Складаємо графік перерв

Пам’ятайте, що у вашому графіку варто планувати не тільки зустрічі та справи, але й час на відпочинок. Їх має бути достатньо, щоб ви встигли відпочити не тільки морально, але й фізично (через кожні 30-40 хвилини за монітором варто робити невеличку перерву для очей, також можна трохи розім’ятися — тепер вас ніхто не бачить). Не забувайте про обідній час — це важливо!

Аби ваші спроби зробити перерву не були марними, використовуйте нагадування на телефоні. Хай там що, а таймаут має бути — лист від колеги може зачекати п’ять хвилин.

Читайте також: КАК ПЕРЕЖИТЬ ДОЛГУЮ САМОИЗОЛЯЦИЮ И ОДИНОЧЕСТВО 

Уникаємо ізоляції

З огляду на те, що ми є соціальними істотами, яким необхідно бути разом з іншими людьми, логічно, що занадто багато часу, проведеного в ізоляції, буде тільки сприяти вигоранню. Тому сплануйте свій день таким чином, аби поспілкуватися з кимось у неробочий час. Можете спробувати групові відеозустрічі з родиною та друзями.

Навіть якщо ви живете з кимось, важливо виділяти час на те, щоб спілкуватися з іншими людьми протягом дня. Інакше накопичена негативна енергія може вилитися на близьку людину, яка цього не заслуговує. 

Обмежуємо потенційні перешкоди

Коли ви знаєте, що ніхто вас не контролює, то стає дуже важно втриматись від перегляду відео на YouTube, або «залипання» у соцмережах. Але якщо ви відволікаєтесь кожні п’ять хвилин, то самі ж відстрочуєте закінчення свого робочого дня. Через це вам буде здаватися, ніби ви працюєте 24/7, тому вигорання наступить дуже швидко. 

Помітили, що втрачаєте фокус? Постарайтеся зрозуміти, що вам заважає, щоб «знищити» цю перешкоду і знову повернутися у робоче русло. 

Як запобігти вигоранню при роботі з дому-Фото 3

@vikyandthekid

Знімайте піжаму

Навіть після тижнів на карантині, немає нічого приємнішого, ніж прокинутися, випити кави, натягти ковдру до підборіддя і покласти на коліна ноутбук — і все це у піжамі! Однак, якщо ви з усіх сил намагаєтеся встановити межі між роботою та особистим життям, спробуйте робити так, ніби ви справді збираєтесь на роботу. Це дасть сигнал вашому мозку працювати. Прийміть душ, надягніть комфортний одяг (не обов’язково змінювати піжаму на діловий костюм, та все ж) і випийте напій, який допоможе вам почати свій день.

Якщо ви одягнені для сну, вам буде набагато важче змусити свій мозок працювати. Якщо ви не встаєте з ліжка, не приймаєте душ і не одягаєтеся, незалежно від того, як виглядає ваш звичний розпорядок дня у докарантинний період, ви порушуєте основне правило роботи з дому, яке полягає у встановленні меж. Правильний початок дня — запорука його вдалого продовження. 

Читайте також: ВЫХОД В ЛЮДИ: КАК ОДЕТЬСЯ ДЛЯ КОНФЕРЕНЦ-КОЛЛА, ВИДЕОВСТРЕЧИ С КОЛЛЕГАМИ И ВЕЧЕРИНКИ В ZOOM

Готуємо перекуси

Як краще витратити свій час? Піти до холодильника! Але якщо ми говоримо про те, щоб усе встигати й мати час на відпочинок, тоді варто витрачати кожну хвилину свого часу з розумом. Тому радимо вам заздалегідь приготувати собі перекуси та тримати їх під рукою. До речі, на основні прийоми їжі варто все ж таки відволікатися: йти на кухню, сервірувати стіл, їсти повільно і смакувати кожну страву. 

Повернімося до перекусів. Вони повинні бути корисними для здоров’я і смачними, а ще — різноманітними. Сьогодні ви можете з’їсти яблуко і горіхи, а завтра бебі-моркву з хумусом, післязавтра — зробити сирну суміш з фруктами. 

Як запобігти вигоранню при роботі з дому-Фото 4

@laurencefortincote

Вимикаємо усе

Це може бути нестерпно, але ми віримо у вашу силу волі. Коли ми працювали в офісі, то час на роботу й з роботи був наш — ми читали книжки, слухали музику, телефонували близьким, дивилися новини. Зараз цей відрізок витрачається на роботу. Ми радимо використовувати «час на дорогу» для декомпресії між одним станом та іншим. 

Гарний початок — вихід з програми, пошти, робочого чату, коли робочий день закінчився. Люди з меншою ймовірністю будуть відправляти вам повідомлення, якщо кружечок поруч з вашим ім’ям не горітиме зеленим. Уникнення перепрацювання — це початок успіху на шляху у подоланні вигорання. 

Статьи по теме