UA
RU

Як зберегти психологічний спокій під час самоізоляції

Редагувати переклад
Ми зібрали найкорисніші поради Міністерства охорони здоров'я України про збереження психологічного здоров'я під час карантину і вимушеної самоізоляції.
Ministry of Health of Ukraine recommendations covid marie claire relax 1

колаж: Галя Оболенська

Тривале перебування вдома — фактор ризику нездорової поведінки. Ізоляція підвищує рівень стресу, провокує негативні емоції (занепокоєння і пригнічений настрій), нудьгу, самотність, нав’язливі думки і міжособистісні конфлікти (з членами сім’ї). І, щоб впоратися з ними, люди, на жаль, вдаються до нездорових моделей поведінки: переїдання, вживання шкідливої їжі, надмірного куріння, зловживання алкоголем і психоактивними речовинами.

МОЗ України закликало боротися з «вірусом паніки» і опублікувало кілька порад як уникнути погіршення психологічного стану під час карантину . Зокрема, нам радять займатися спортом в домашніх умовах, хобі та самовдосконаленням, бути критичними до інформації у ЗМІ та довіряти тільки надійним джерелам.

 

Ministry of Health of Ukraine recommendations covid marie claire relax 4

Читайте також: Карантин з Marie Claire

Ситуація з поширенням коронавірусної хвороби вкрай негативно впливає на психологічний стан людей. На тлі пандемії в українців різко зросла кількість тривожних розладів, і це торкнулось навіть не схильних до паніки». Таку думку висловив психотерапевт та науковий керівник Інституту когнітивного моделювання Спартак Субота.

Під час карантину для людей найгострішими стають такі психологічні проблеми:

  • надмірна тривога за здоров’я, іпохондрія
  • депресивні епізоди через самоізоляцію
  • конфлікти в сім’ї через постійне перебування вдома
  • проблеми з роботою
  • зловживання їжею та алкоголем
  • панічні атаки та тривожні розлади
  • фобія смерті та хвороби

Це говорить про те, що після стресу, спричиненого пандемією та карантином, в Україні треба буде лікувати і психологічний стан людей. Адже нестабільний емоційний фон соціуму веде до ще більших та глибших проблем.

Поради Національної психологічної асоціації:

  • Обмежте споживання новин надійними джерелами. 

Важливо отримувати своєчасну інформацію про охорону здоров’я щодо пандемії COVID-19, але масована інформаційна атака ненадійної інформації в засобах масової інформації може призвести до посилення почуття страху та тривоги. Новини та ток-шоу часто можуть роздмухувати паніку. Психологи рекомендують обмежувати час, проведений у новинах та соціальних медіа та міксувати його з іншими видами діяльності, — читання, прослуховування музики чи вивчення нової мови. 

Ministry of Health of Ukraine covid marie claire relax 8

Читайте також: Музыка для медитации: 10 самых популярных Youtube каналов

  • Створюйте та дотримуйтесь розпорядку дня.

Дотримання розпорядку дня може допомогти дорослим та дітям зберегти почуття впорядкованості та мети у своєму житті, незважаючи на новизну ізоляції та карантину. Намагайтеся включити регулярні щоденні заходи, такі як робота, вправи чи навчання, навіть якщо вони повинні виконуватися віддалено. За необхідності інтегруйте інші здорові розваги.

  • Залишайтеся на зв’язку з іншими

Ваша взаємодія віч-на-віч може бути обмеженою, але психологи пропонують використовувати телефонні дзвінки, текстові повідомлення, відео-чат та соціальні мережі для доступу до мереж соціальної підтримки. Якщо вам стає сумно або тривожно, використовуйте ці розмови як можливість обговорити свій досвід і пов’язані емоції. 

Ministry of Health of Ukraine recommendations covid marie claire relax 9

Читайте також: Монолог по душам: почему карантин — это возможность узнать себя лучше

  • Ведіть здоровий спосіб життя

Висипайтеся, добре харчуйтеся та займайтеся фізичними вправами у вашому домі, Намагайтеся уникати вживання алкоголю чи наркотиків як способу впоратися зі стресами ізоляції та карантину. При необхідності розгляньте дистанційні варіанти психотерапії — сьогодні велика кількість психологів організовують онлайн-консультації.

Ministry of Health of Ukraine recommendations covid coronavirus marie claire relax girl mask

Читайте також: Спорт на карантине: занимаемся онлайн

Слідкуйте за актуальною інформацією про вірус від центральних органів охорони здоров’я. Завжди перевіряйте джерела інформації та не розповсюджуйте непідтверджених чуток. Виконуйте рекомендації спеціалістів.

В Україні офіційну інформацію надають такі ресурси:

Статьи по теме