Закрити
UA
Мода

Як знайти цілі в життя після великого потрясіння: 3 діючі практики

Поділись:

Війна змінила вектор світогляду більшості українців, тому зараз багато хто знаходиться на роздоріжжі й не знає, куди рухатись далі.

Коли в житті трапляється велике потрясіння – втрачається не тільки “смак” життя, а й всі цілі та плани, які були поставлені на майбутнє. Як налаштувати себе на планування та ставити собі задачі, читайте нижче.

Життя – непередбачуване, тим паче зараз, тому потрібно бути готовим до всього, навіть до того, що доведеться по-новій вчитися жити. Війна, втрата близької людини чи просто глобальне емоційне потрясіння може відбити бажання будь-що робити. Якщо ви зараз знаходитесь саме в такій стадії, то пропонуємо вам декілька практик, які допоможуть знову відчувати життя та ставити цілі на майбутнє.

Практика 1: Дайте собі можливість прожити своє горе

Дайте собі простір для горя, для зцілення. По-перше, те, що вас не зламає, зробить вас сильнішим – це всім відомий факт. Приділіть собі час для того, щоб розділити з собою своє горе. І хоча суспільство вимагає постійного руху, влаштуйте собі паузу. Коли людина падає, їй потрібен час, щоб вилікуватися і повернутися в своє русло. Спроба «рухатися далі», коли нам все ще боляче і відчуваємо себе втраченими, не тільки шкодить, але може заглибити ще глибше в переживання і зробити ще більш вразливим.

Дайте собі простір, щоб сумувати, плакати чи оплакувати свою втрату. Рекомендуємо записувати свої найтемніші почуття. Викладіть своє емоції на папір. Поговоріть зі своїми близькими та поділіться своїм болем. Проведіть деякий час на самоті. Якщо ви працюєте, візьміть кілька днів неоплачуваної відпустки (якщо у вас немає оплачуваної відпустки), щоб відпочити та отримати тайм-аут. 

Практика 2: Згадайте про важливі речі

Можливо, ви відчуваєте себе розгубленим, через те, що втратили щось важливе. У ці найтемніші часи подумайте про важливі речі та людей. Хто чи що вас заспокоювало до потрясіння. Коли здається, що надія втрачена, пам’ятайте, що ви не самотні. Якщо вам дуже важко думати про когось або щось, просто закрийте очі і запитайте себе: «Що для мене важливо в цьому світі?» Запишіть усі свої відповіді в блокнот і пишіть, поки не перестанете плакати.

Читайте також: 12 звичок, які посилюють тривожність

Практика 3: Поміркуйте про своє майбутнє

Тільки тоді коли ви будете готові, подумайте про своє майбутнє. Уявіть, що ви стоїте перед великою білою стіною, що б ви хотіли на ній побачити? Наприклад, через рік чи 5 років? Це може бути не одна ціль, а декілька. Головне, “розфарбувати” цю стіну своїми планами на майбутнє.

Виконання цієї вправи на уявлення спрямоване на те, щоб зрозуміти, чого ви дійсно хочете. Визначення напряму, який вас цікавить. Він може бути точно таким же, як раніше, або щось схоже. Або ж це може бути щось діаметрально протилежне тому,Це може бути зовсім інше.

Фото: unsplash.com