Які секрети скіфів приховує Більське городище на Полтавщині?

Більське городище на Полтавщині — парадоксально маловідома для свого масштабу пам’ятка історії. Займаючи площу понад 5 тисяч гектарів, воно ймовірно є найбільшим городищем ранньої залізної доби у Східній Європі. Про це пише Ukraїner.

Які секрети скіфів приховує Більське городище на Полтавщині?-Фото 1

Більський заповідник приховує чимало загадок, залишених скіфами, мешканцями описаного Геродотом міста Гелон. Туристи їдуть сюди, щоб на власні очі побачити рукотворні земляні вали і спробувати сили на розкопках; археологи щороку знаходять нові цінні артефакти, а працівники заповідника мріють облаштувати тут музей.

 

«Іноді польові дослідження можуть принести відкриття, яке принципово змінює погляди на ту чи іншу проблему. Археолог — немов слідчий, що потрапив на місце злочину через тисячу років. Відповідно, маємо справу з вельми фрагментованою інформацією. Чим більше її отримуємо, тим краще можемо скласти цей пазл»

— говорить археолог Денис Гречко.

Які секрети скіфів приховує Більське городище на Полтавщині?-Фото 2

Територія Більського городища — це комплекс трьох укріплень: Західного, Східного та Куземинського. Крім збережених земляних валів, на його території і поряд розташовані мальовничі природні об’єкти: гідрологічний заказник «Озеро Лазьки», Ковпаківський лісопарк, Барвінкова гора, заповідне урочище «Зіньківщина».

Які секрети скіфів приховує Більське городище на Полтавщині?-Фото 3

З 2005 року тут діє історико-культурний заповідник «Більськ», де відбувається щорічний етнофестиваль «Гелон-фест». Для всіх охочих організовується археологічна школа, та, звісно ж, проводяться розкопки. 

Які секрети скіфів приховує Більське городище на Полтавщині?-Фото 4

Працівниця заповідника Оксана Дорошенко розповідає, що для мандрівників пропонують різні варіанти туристичних прогулянок: «лінивий» туризм автівкою, велосипедні подорожі, пішохідні маршрути.

 

«Тут рельєф змінюється від рівнинного до більш гористого, тож можна побачити різні ландшафти: пагорби, поля, ліси і луки. По відстані також може бути маршрут на 15,20,30,40 кілометрів — все за бажанням туристів. Є і пішохідні екскурсії на 7-10 кілометрів. Взяв маленький рюкзачок, водичку і неспішно насолоджуєшся краєвидами, а заодно оглядаєш вали та надихаєшся атмосферою»

 — зазначає Оксана Дорошенко.

Які секрети скіфів приховує Більське городище на Полтавщині?-Фото 5

Більше про Більське городище та його секрети: у відео Ukraїner.

Нагадаємо, Ukraїner — це волонтерський медіапроєкт, що у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну й презентує її у світі

Автор — UKRAЇNER

Фото — Іринка Громоцька

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Статьи по теме
Читайте также