Однієї ідеї не те щоб мало. Це нічого в порівнянні з працею та досвідом, який необхідний для розвитку своєї справи. Новий спецпроект інтернет-магазину KAPSULA та Marie Claire про дівчат, які кажуть #ЯЗНАЮКАК. Для тих, хто зараз на початку свого шляху, у пошуку натхнення чи рольової моделі.
Ксенія Литвинова – один із топових фітнес-тренерів в Україні. У її руках побували десятки зірок та їхні стрункі фігури – підтвердження професіоналізму та обопільної праці. У новому інтерв’ю #ЯЗНАЮКАК Ксенія та Наталія Гордієнко, спів-засновник інтернет-магазину КАПСУЛА, поговорили про майбутню професію тренера та чесність у цьому бізнесі
Я ніколи не прагнула стати кращою у професії. Просто робила те, що мені справді подобається. Коли 20 років тому я приїхала до Києва з Луганської області, то була просто тренером-початківцем, у мене не було спеціальної освіти, але я хотіла стати професіоналом. Починала я працювати з боксерами та правоохоронцями у звичайному тренажерному залі. Потім познайомилася з Катею Серебрянською, ми багато років працювали разом і саме вона познайомила мене з людьми, яких показують по телевізору. Тож у мене з’явилися відомі клієнти. Це не було самоціллю – так склалися обставини.
До мене приходять абсолютно різні люди, мені не важливий їхній статус, однак у нас є свої правила і головне з них — людина має працювати. Зараз у нас у студії 10 тренерів, кожен має своїх клієнтів, але правила для них однакові.
Викладання — більшість мого життя. Мої студенти зараз працюють по всій Україні. Коли я викладала чотири роки в Університеті ім. Грінченка, я очолила тоді ще першу спеціалізацію фітнесу.
Мені важливо ділитися досвідом. Про фінансову сторону викладання я не говорю — її немає. До того ж, я зараз активно навчаю молодих тренерів. Наша студія — це живий організм, і нам потрібні нові кадри, а мені легше взяти чистий аркуш і наповнити його, ніж перевчити та переробити.
Цей клуб – моя мрія. Починала я з маленької студії на Оболоні, вона була виключно жіноча. Також я працювала гостьовим тренером ще в одному місці, але в якусь мить нам там стало тісно, і ми відкрилися тут, на Подолі. Я не люблю потоку, мені важливий персональний підхід, тому студію ми спочатку відкривали невеликий. Так, я відчуваю, що в 250 квадратах нам зараз мало і по-хорошому потрібно вже 1000, але хочеться зробити все органічно. Я створила у студії певну атмосферу, і ми її дуже бережемо. У великому клубі часто відбувається розфокусування. Наш бізнес невеликий, але чесний, і мені це подобається.
Робота із зірками не є запорукою професіоналізму, але світ медіа зараз диктує свої правила. У мене є список тих, з ким я працювала 15 років тому, і тоді вони не були зірками, тому й імена я їх не називаю — не можна піаритися за рахунок інших. Також я не користуюсь додатковою рекламою у соціальних мережах. Соціальні мережі веду, але намагаюся публікувати там лише корисний контент, відповідаючи на запитання, які ставлять мені особисті повідомлення.
Ще 15 років тому професія тренера вважалася ганебною, роботою для молодих, проте сьогодні все змінилося і коли я уявляюсь десь у суспільстві, то не боюся сказати, що я фітнес-тренер. Головне бути професіоналом у своїй справі. Сьогодні тренер – це і твій дієтолог, і психолог, і партнер, і мотиватор. Така собі багатолика істота. Сьогодні бути тренером престижно. Люди нарешті стали готові платити за цю послугу, адже бути спортивним та успішним сьогодні це справді важливо.
Я хотіла б відкрити кілька студій. Це є в планах, але я хочу, щоб це було місце для людей, а чи не чиста комерція. Якість послуги у будь-якому випадку має бути високою. Я порівнюю тренера з лікарем. Він повинен знати свого клієнта і йти до мети. Він зобов’язаний давати поради щодо харчування, знати про проблеми та хвороби клієнта, щоб розробити для нього правильну програму харчування.
Я не вірю, що люди перестануть ходити до спортивних клубів, адже обмін енергією та людський фактор тут справді важливі. Упевнена, що активно розвиватиметься і онлайн-фітнес, але тут також важливий контроль, щоб людина не зашкодила собі домашніми тренуваннями.
Я не люблю брехунів. Сама завжди виступаю за чесність.
Завжди доводжу справу до кінця. Якщо щось почав, то кидати не варто.
Відповідальність. Я люблю таких людей. Я сама така і вимагаю відповідного від інших.
Відкритість. Намагаюся відповідати на всі листи, що мені приходять, вчасно давати коментарі, коли маю їх від журналістів, бути корисною.