UA
RU

Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian

Український фотограф Євген Малолетка, який працює для Associated Press, став фотографом року за версією британської газети The Guardian. 
Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian-Фото 1

Фото: facebook.com/evgeniy.maloletka

Євген Малолєтка — український фотокореспондент, який отримав широку популярність фоторепортажем про блокаду Маріуполя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну в березні 2022 року.

Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian-Фото 2

Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian-Фото 3

Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian-Фото 4

Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian-Фото 5

На початку 2022-го Малолєтка був у Казахстані, де висвітлював антиурядові протести. Однак на тлі новин про підготовку російського вторгнення вже у середині січня він повернувся до Харкова та працював кореспондентом для Associated Press на Донбасі.

Пізніше Малолєтка разом із відеожурналістом Мстиславом Черновим та продюсеркою Василісою Степаненко вирушили до Маріуполя та стали єдиними представниками міжнародних медіа, які працювали в місті. Команда документувала руйнування, роботу лікарів у лікарнях, жертви серед цивільного населення. Найбільший резонанс спричинили кадри, зняті 9 березня біля зруйнованого після російських обстрілів пологового будинку про які, зокрема, згадав фотограф у інтервʼю для The Guardian.

Євген Малолєтка став фотографом року за версією The Guardian-Фото 6

Читайте також: РОЛЬ КУЛЬТУРІ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ІНТЕРВ’Ю З УКРАЇНСЬКИМИ ФОТОГРАФАМИ КОНСТАНТИНОМ І ВЛАДОЮ ЛІБЕРОВИМИ

Статьи по теме