UA
  RU

  Європарламент підписав резолюцію щодо захисту українських жінок в ЄС

  На що тепер може розраховувати українка, що переїхала в європейську країну, тікаючи від війни.


  Дедалі частіше з’являються новини про невтішну ситуацію українських переселенок закордон. Торгівля людьми, обмежений доступ до репродуктивних процедур стали на порядок денний у Європарламенті. Тому члени схвалили та підписали резолюцію щодо захисту українок.

  Європарламент підписав резолюцію щодо захисту українських жінок в ЄС-Фото 1


  На офіційному сайті Європарламенту йдеться про те, що резолюція була створена через стурбованість євродепутатів положенням українок як в Україні, так і за її межами. Цей документ підготував Комітет з питань прав жінок та гендерної рівності. В ньому йдеться про те, щоб у жінок був безперебійним доступ до послуг, що відносяться до репродуктивного здоров’я. В резолюції подається перелік процедур, а саме: доступ до екстреної контрацепції, акушерську допомогу, а також абортів за необхідністю. Також в документі йдеться про відправку необхідних наборів для репродуктивного здоров’я в центри біженців, а також в Україну в якості гуманітарної допомоги.

  Читайте також: Про недоречність дискурсу «сама винна» у воєнний час: колонка письменниці Лариси Денисенко

  Також резолюція охоплює питання інтеграції українок за кордоном. Євродепутати запропонували швидше надати доступ жінкам до ринку праці, а також  створити спеціальні мовні програми та курси і можливість мати доступ до догляду за дітьми.


  Ще одним не мало важливим пунктом резолюції стало те, що вона вимагає оперативного виявлення та переслідування мережі торгівлі людьми, що наживаються на сесксуальній експлуатації переселенок, а також забезпечити безпечний транспорт для жінок між країнами.

  Фото:unsplash.com

  Статьи по теме