З чого розпочати знайомство із гештальт-терапією: запитали Ігоря Погодіна
Міф про те, що психотерапія потрібна лише, коли погано та боляче, залишається позаду. Все більше людей звертається до цієї сфери, щоб пізнати себе краще, розпочати жити якісніше та комфортніше. Саме тому Pogodin Academy підтримує та допомагає зробити перші кроки у сфері психотерапії всім, хто цього потребує.
Це Академія практичної психотерапії, яка існує вже понад 27 років та має навчальні програми для занурення у гештальт-терапію. Ми поговорили з засновником Академії Ігорем Погодіним — практикуючим гештальт-терапевтом та дійсним членом Європейської Асоціації Гештальт-терапії. Він розповів, які соціальні проєкти впровадила Pogodin Academy та як вони допоможуть пізнати себе краще.
Чому ви та Академія вирішили запускати соціальні проєкти?
Все розпочалося ще 3 роки тому. Тоді ми вже мали необхідну кількість терапевтів та бажання робити щось корисне. Я міркував над створенням проєкту, який би передбачав надання психологічної консультації для всіх, хто цього потребує. Дивився у напрямок створення двох форм — онлайн та офлайн. Став шукати донорів, бажав заручитися їх підтримкою та знімати приміщення. Саме тоді й зародилася модель для проєкту з індивідуальною терапією.
Але потім розпочалася пандемія, за нею війна. Понад 200 терапевтів Академії стали працювати з людьми на безплатній основі. Ми створили 30 терапевтичних груп — надавали підтримку українцям, які постраждали від війни.
Звичайно, ми розуміли, що спеціалісти не можуть працювати без оплати на постійній основі. Тому вирішили запустити проєкти, у яких наші терапевти будуть працювати з оплатою та при цьому допомагати людям. Тож ми почали використовувати всі наші ресурси.
Яким був перший соціальний проєкт?
Це був проєкт, який надавав можливість усім охочим пройти 3 терапевтичні сесії на безплатній основі. Все проходило у зручному режимі онлайн.
Наскільки успішним був цей проєкт? Який фідбек отримали?
Він пройшов дуже активно та успішно. Наприклад, за першу добу ми отримали 500 заявок від людей на участь у проєкті. Потім ще 1000, наразі наближаємось до цифри 2000 — знову відкрили можливість взяти участь.
Отримуємо дуже багато теплих та вдячних відгуків від наших учасників. Тож така цікавість надихнула нас зробити ще масштабніший проєкт, а саме — 2 дні глибокого занурення у гештальт-терапію.
У чому полягає сенс цього нового проєкту?
Це вже знайомство з психотерапією на груповому, а не на індивідуальному рівні. До речі, саме групова терапія на старті може стати для багатьох дуже ефективним рішенням. Адже, коли ми йдемо на особисту терапію, вже треба мати певні запити. Так би мовити, дозріти вже до цього етапу.
У групі ви зможете сформулювати ці запити. Відкрити та познайомитися з новим для себе способом життя. Де є можливість бути присутнім, не стримувати свої почуття, глибоко усвідомлювати.
Таке знайомство із гештальт-терапією відбувається протягом двох днів в режимі онлайн.
Тож яка команда буде проходити цей шлях з учасниками проєкту?
Це будуть студенти та випускники Pogodin Academy, які вже мають великий досвід роботи з групами та індивідуально. Ми відібрали 20 кращих, сильних та професійних спеціалістів.
Чи існує певний відбір людей, які можуть взяти участь у програмі?
Терапія показана всім. Але якщо є хронічні психічні захворювання, не варто йти саме у групову терапію. Тож якщо у вас є цікавість до життя та нових відкриттів, вам вже є 18 років, будемо раді бачити у програмі.
Встигнути познайомитися із гештальт-терапією за 2 дні — це реальна історія?
Так. Наша команда розробила спеціальну програму, яка презентує різні спектри гештальт-терапії. Будуть лекції — ведучий групи розповідатиме про важливі аспекти життя. Звичайно, програма містить багато практики. Це спеціальні вправи та жива психотерапія. Публічні сесії дозволяють дуже добре побачити, як працює гештальт-терапія — розкривають важливі теми як для пацієнта, так і для спостерігачів.
Якщо вам цікаво приєднатися до цієї програми, заповнюйте невелику форму та розпочинайте ваш насичений шлях.