Замість сліз допомога ЗСУ: Незламні українки, як окремий фронт

Редагувати переклад

Під час повномасштабної війни українки продемонстрували всьому світу, що вони вміють боротися за свою землю і країну. Кожна обрала свій фронт: хтось воює на передовій, хтось волонтерить, а хтось продовжує розвивати економіку та активно донатити. Історій українок, що змінюють хід війни, безліч, і кожна з них по-своєму надихає.

Головний акціонер компанії «Фармак» Філя Жебровська після початку війни не виїхала, а навпаки повернулася з-за кордону до України. Меценатка, яка до того ж є єдиною українкою, що коли-небудь потрапляла до глобального рейтингу Forbes «50 за 50», допомагає відбудовувати школи і культурно-історичні пам‘ятки, а також направляє кошти на потреби ЗСУ.

Філя Жебровська вже давно відійшла від операційної діяльності «Фармак». Натомість очолює Наглядову Раду компанії, активно займається благодійною діяльністю та, навіть, власноруч обирає автомобілі на потреби ЗСУ. За останній рік «Фармак» спільно з «Благодійним фондом Родини Жебрівських» спрямував на благодійність понад 65 млн гривень. А сама Філя Іванівна сміливо заявляє, що «український бізнес буде донатити доти, доки ЗСУ не виб’ють останнього орка з нашої землі».

Жебровська Філя Іванівна

Жебровська Філя Іванівна

 

Повернулася, щоб підтримувати українців

Філя Жебровська ніколи не приховувала, що останні роки частково проживала на острові Мадейра, який обрала через помірний клімат. Проте, коли почалася повномасштабна війна, повернулася до України. Вона розуміла, що у складні моменти лідер повинен бути поряд зі своєю командою. Тим паче, що національна фарма має чітке завдання — попри все забезпечувати населення та армію лікарськими засобами. Тому, поки співробітники підприємства виготовляли ліки, Філя Іванівна варила борщ та приносила його на завод, щоб пригощати працівників. Така підтримка допомагала зменшити градус хвилювання на підприємстві, коли росіяни були на околицях Києва.

Відеоролик про діяльність компанії «Фармак» та медичної галузі під час війни

 

Безпілотники, амуніція, радіостанції та автівки

Першими, кому почав допомагати «Фармак» спільно з «Благодійним фондом родини Жебрівських», були Збройні Сили України. Крім ліків, які компанія традиційно надавала військовим, для них закупили 106 безпілотних літальних апарати, 21 транспортний засіб, 15 тепловізорів, 28 радіостанцій та 17 генераторів.

 

«На мою думку, в плані допомоги Армії, бізнес повинен виконувати функцію «швидкої». Ми закуповуємо для наших захисників те, що в даний момент є найбільш необхідним. Якщо до нас звернулися, що зараз потрібні автівки — ми замовляємо автівки. Якщо нашим військовим немає де спати — передаємо речі для побутового облаштування: від металевих ліжок до ковдр і постільної білизни. Для нас важливо, щоб захисники отримували реальну  та, головне, своєчасну підтримку. Тому не просто виділяємо гроші, а самі закуповуємо і передаємо необхідне на передову», — розповідає Філя Жебровська.

 

Також Благодійний фонд Родини Жебрівських надає військовим медичне обладнання та інструменти, бронежилети, балістичні шоломи, інші засоби індивідуального захисту, термобілизну, маскувальні комплекти, зарядні станції, акумулятори, смартфони, планшети, технічне й навігаційне обладнання тощо.

Замість сліз допомога ЗСУ: Незламні українки, як окремий фронт-Фото 2

Відзнака від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

 

Безпечне навчання заради майбутнього України

Важливим напрямком, який благодійний фонд та компанія Філі Жебровської «Фармак» фінансують протягом багатьох років, є розвиток та підтримка молоді.

 

«Світ із початком нашої великої війни не зупинився. Розвиток не зупинився. На перший погляд може здатися, що під час війни навчання наших дітей як пріоритет відійшло на другий план. Але це не так. Війна просто змінила обставини. Тепер, у першу чергу, ми повинні подбати про безпеку дітей, а потім надавати всі умови розвиватися і мати шанс на успішне майбутнє», — каже Філя Жебровська.

 

Саме для того, щоб дати шанс маленьким українцям вчитися у безпечних умовах, «Фармак» підтримав проєкт «Безпечна освіта», що ініційований благодійним фондом KSE Foundation спільно з Міністерством освіти та науки України. У рамках проєкту, компанія виділила 400 тисяч гривень на створення сучасного та комфортного укриття у Заводському ліцеї на Сумщині, щоб понад 350 учнів змогли повернутися до безпечного навчання у закладі.

Це не перше укриття, яке облаштовують за кошт підприємства. Раніше «Фармак» і «Благодійний фонд Родини Жебрівських» спрямували 600 тисяч грн на облаштування укриттів ще у 3 школах Києва й Житомирщини.

Учні Количівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Чернігівської обл.

Учні Количівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Чернігівської обл.

 

Культура — свідомість нації

Також меценатка опікується збереження культурно-історичної спадщини, яку вважає надзвичайно важливою для української самоідентифікації. За минулий рік на це було перераховано понад 2,7 млн гривень. Одним із найвідоміших об’єктів, що реконструювався на кошт «Благодійного фонду родини Жебрівських» був костел Святого Миколая у центрі Києва.

Костел Святого Миколая у центрі Києва

Костел Святого Миколая у центрі Києва

 

«Історико-культурна спадщина — це потужний код, який програмує свідомість нації. Нам здається, що пам’ятник, який стоїть у центрі міста, не здійснює на нас жодного впливу, та насправді це не так. Він суттєво впливає на нашу підсвідомість. Саме тому ворог намагається максимально знищити все те, в що закладений український культурний код. Але ми не дозволимо цього зробити», —каже Філя Жебровська.

Можна довго перераховувати добрі справи ініційовані підприємницею, але найважливіше — приклад, який сьогодні подають українки, викликаючи захоплення у всього світу.

Статьи по теме