UA
RU

Життя Єлизавети ІІ у цифрах

Редагувати переклад
З кожним роком королівська сім’я зростає, туристів у Британії більшає, а Королева залишається незміною. Все життя на очах у мільйонів людей, під пильною увагою преси. Кожен крок оцінюється радниками згідно з протоколом.

Здається, ми знаємо все. Та й чим нас може здивувати 93-річна Єлизавета?

А ми спробуємо. Як щодо інтерпретації життя королеви у цифрах?

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 1

0 днів у школі

Єлизавета, як і молодша сестра Маргарет, не відвідувала школу. Та це зовсім не означає, що вона не освічена. Приватні репетитори впорались з цим завданням і підготували її до спілкування на прийомах та у компаніях аристократів, тобто вести розмови у стилі «small talk». Проте ставши королевою, Єлизавета відчула потребу в базових знаннях з географії, історії та інших сфер, адже хотіла бути повноцінним співрозмовником міністрів і гарним управлінцем. Тому знову звернулась до репетиторів. І зовсім недарма.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 2

2 дні народження

Непогано, погоджуєтесь? Дійсно, справжній день народження Її Високості 21 квітня. Проте офіційне святкування відбувається 11 червня. Пояснюється це доволі просто: вся справа у погоді. Лондон завжди вирізнявся дощами, туманами та похмурим небом. Тож монархи, котрі народилися у більш холодні місяці, вимушені планувати додатковий день, коли погода дозволить провести парад. Ось так, все для людей.

Читайте також: ИСКУССТВО ВЫПИВАТЬ: КАКИЕ АЛКОГОЛЬНЫЕ НАПИТКИ ПРЕДПОЧИТАЕТ ЕЛИЗАВЕТА II

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 3

15 прем’єр-міністрів та 13 президентів США

Уявіть, що поки у Британії впродовж 67 років при владі одна й та сама людина, у США змінилось 13 президентів. Хоча для чого пливти за океан, коли власне у самій Британії за цей час змінилось 15 прем’єр-міністрів! Складно уявити, наскільки комунікабельною потрібно бути, аби знайти спільну мову з кожним.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 4

30 коргі

Королева відома своєю любов’ю до цих маленьких песиків. Та що вже там сказати, про них навіть зняли мультфільм. Кохання зародилось після появи першого цуцика Сьюзен, якого їй подарував тато на 18-річчя. Відтоді членами королівської сім’ї було 30 коргі.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 5

71 рік

Думаю, всі здогадались, що зараз мова піде про кохання, яким захоплюються чи не всі у світі. Так, Філіп та Єлизавета впевнено наближаються до свого «Коронного весілля», яке й святкувати потрібно відповідно. Цікаво поглянути, як коронована особа святкуватиме таку річницю.

Читайте також: КУДА ЕЗДИЛИ В МЕДОВЫЙ МЕСЯЦ ПРЕДСТАВИТЕЛИ КОРОЛЕВСКИХ СЕМЕЙ

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 6

100 фільмів, серіалів та ТВ-шоу

Згідно з даними IMDb, персонаж Єлизавети з’явився приблизно у 100 різних стрічках та шоу. Найвідомішими є роль Хелен Міррен у фільмі «Королева» та Клер Фой у серіалі «Корона». До речі, останній вона переглядала особисто.

Та поки знімають про неї, королева не зволікає. На честь церемонії відкриття Лондонської Олімпіади Єлизавета з’явилась у ролику разом з Агентом 007. Тодішній голова BAFTA Джон Вілліс зауважив: «Це найбільш незабутня подруга Джеймса Бонда».

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 7

750 різдвяних листівок

Різдво – воно й для королівської сім’ї Різдво. Кожного року Єлизавета та Філіп особисто підписують близько 750 листівок, які надсилають рідним та друзям, генерал-губернаторам та міністрам. Однак, отримати листівку від королеви може спробувати кожен, хто святкує свій 100-й і 105-й день народження або 60-у, 65-у, 70-у річниці весілля.

Та якщо надіслати лист до палацу, є ймовірність отримати відповідь з подякою і листівкою, але, на жаль, без власноручного підпису королеви. І таких щасливчиків дуже багато.

А ще краще заплануйте поїздку до Лондону і можливо обміняєтесь жартами з Її Високістю, адже почуття гумору в неї відмінне.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 8

50 000 людей

За даними на офіційному сайті королівської сім’ї, кожного року монарх приймає більше як 50 000 гостей у Букінгемському палаці. Відвідувачі приходять на прийоми, обіди та вечірки у саду, що влаштовуються з  метою визнати роботи організацій, установ, спортсменів та молоді.

До речі, під час поїздки, про яку ми говорили вище, обов’язково завітайте до палацу, що відкритий для усіх охочих протягом літа всього за 25 фунтів.

Автор: Ліза Єрмоленко

Статьи по теме