У недалекому майбутньому кілограми косметики замінять розумні прилади краси та трекери-мікросхеми. Чи ні? У питанні розбиралася Ольга Кіктенко.
Один учений із Силіконової долини нещодавно заявив, що ми вже ніякі не люди, а справжнісінькі кіборги. Чому? Тому що не можемо години прожити без гаджетів. Складно не погодитись із цією думкою. Технічний прогрес, невгамовне бажання отримати новинку і, будьмо відверті, банальна лінь зробили мене гаджетозалежною жінкою. І справа не тільки в айфоні, який став продовженням моєї правої руки … І не в планшеті, що гіпнотизує свідомість гірше телевізора. І навіть не в пилососі ай-роботі, що курсує по кімнаті та запрограмованому на прибирання щосуботи та середи.
Будучи beauty-редактором зі стажем, я ще й великий фанат домашніх приладів для догляду за собою. Зараз їх на полиці близько дюжини, стільки ж у «списку бажань».
Читайте також: АВОКАДО, ПАПАЙЯ ТА ЛИЧІ: ЕКЗОТИЧНІ ФРУКТИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ
Першими в моєму арсеналі з’явилися прилади для обличчя (відразу після електричної щітки і портативного лазерного епілятора). Електрична щітка з дуже м’якими нейлоновими щетинками видаляє макіяж на 85% краще, ніж умивання просто руками, і відлущує поклади клітин, що відслужили.
Для оптимального результату нею радять користуватися двічі на день, але я за порадами більшості дерматологів робила «механічне прибирання» лише тричі на тиждень. Девайс можна застосовувати разом з улюбленим засобом, що очищає. Методом проб я з’ясувала, що найкращий результат виходить із гідрофільною олією. Крім того, у щітки зазвичай кілька швидкостей і можна підлаштувати її під себе. Після регулярного «брашингу» пішли сліди від висипань, пори звузилися, шкіра стала гладкою та відполірованою. Єдине, що треба пам’ятати, – раз на три місяці міняти насадку.
ДУМКА ЕКСПЕРТА
Валерія ДРІЯНСЬКА, дерматовенеролог, член Британського товариства алергологів та клінічних імунологів, директор косметологічної клініки «Делекос»:
«Щітки для домашнього брашингу забезпечують глибоке очищення. Все одно, що скраб. Тому використати їх двічі на день – це перебір. Шкіра – не палуба корабля, яку треба з розлюченістю драїти. Жирний тип шкіри відреагує компенсаторним гіпервиділенням шкірного сала, сухий та чутливий – почервонінням та роздратуванням. Я б рекомендувала використання брашингу не частіше ніж двічі на тиждень».
Читайте також: Як доглядати за шкірою сучасним дівчатам
Якщо ви любите профілактичний масаж (хто його не любить?), то ідеальним варіантом для делікатного очищення стане щітка з додатковою масажною насадкою.
Її можна застосовувати на стратегічно важливих зонах, що видають вік, – особі, шиї, декольте. До речі, шию часто незаслужено обділяють як засобами для догляду, так і масажем. Я наношу улюблений крем, вибираю одну із чотирьох швидкостей – і поїхали! 27 000 мікрорухів за сеанс роблять свою справу: скорочується глибина зморшок, шкіра повертається в тонус і починає сяяти від насолоди.
Якщо два попередні очищаючі пристрої – це цікава механіка, то кумедний гумовий овал – фізика. Низькочастотні імпульси зменшують усі видимі ознаки старіння, покращують кровообіг та підтягують шкіру.
Гумові щіточки, які підбираються під тип шкіри, відмінно очищають від макіяжу, забруднень, шкірного жиру та проводять делікатний пілінг. Достатньо виділити на процедуру дві хвилини в душі вранці та ввечері, щоб переконатися, наскільки корисна ця штуковина.
Читайте також: ЯК ВИНАХОДЯТЬ ІННОВАЦІЙНІ ПРОДУКТИ З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ
У дитинстві при застуді я, як і багато радянських дітей, дихала пором. Роль інгалятора вдома грала грілка, наповнена відваром евкаліпта. За таким же принципом працює компактна парова сауна для обличчя.
Але тепер все набагато прогресивніше. Пара з мікроскопічних частинок, насичених наноіонами, прилад починає подавати через 40 секунд після включення. І потім хоч чистку проведи, хоч маску накладай. Пори розкриті та готові до прийому усіляких корисних речовин.
Для боротьби з зморшками, які почали давати себе знати після народження дитини, у мене є «важка артилерія». Знаєте лазерний апарат Fraxel, який використовують для омолоджувальних процедур у клініках? В основі мого улюбленого агрегату та сама технологія, адаптована для домашнього застосування.
Цей гаджет я використовую раз на рік курсом. Спочатку на лоб, щоки, підборіддя і шию наношу спеціальний гель (він є в комплекті), потім вожу по ньому насадкою, що шкодить – це в дерму проникають мікроскопічні лазерні промені, щоб стимулювати там синтез колагену і еластину. Обробивши одну зону, розумна машина дає сигнал стоп. Після процедури є почервоніння та легка набряклість, але до ранку все проходить (якщо проводити маніпуляції увечері).
Ще одна радість у будинку – міостимулятор. Відмінне тренування м’язів обличчя і для лінивих. Класичні мікроструми супроводжуються іонофорезом, що дозволяє косметиці проникати глибше у шкіру. З подивом виявила, що цей масаж позбавляє головного болю.
Для боротьби з пігментацією, у тому числі й навколо очей, немає рівних такому «чарівному ліхтарику». Він був створений за підсумками дослідження NASA про терапевтичну користь світла.
У мініатюрному гаджеті працюють одразу три популярні в естетичній медицині технології. При фототерапії особливе зелене світло регулює роботу меланоцитів (клітин, що відповідають за вироблення пігменту), а іонотерапія та мікровібрація підвищують проникність шкіри та дію кремів та сироваток.
ДУМКА ЕКСПЕРТА
Тійна ОРАСМЯЕ-МЕДЕР, дераматокосметолог, експерт Ради з косметичної безпеки Євросоюзу та творець лінії косметики Meder Beauty Science
«Іонізація, або, якщо правильніше говорити – іонофорез, це різновид електрофоретичної дії на шкіру. Ідея полягає в тому, що за допомогою струму можна посилити проникнення деяких лікарських речовин чи косметичних інгредієнтів, що містять іони металів. Це традиційний метод фізіотерапії, щодо ефективності якого дискусії велися і тридцять років тому, і зараз. Якщо у вас у роті стоять брекет-система, металеві штифти або багато пломб, то при використанні апаратів з цією технологією можуть виникнути болючі відчуття. Власникам водія серцевого ритму (пейсмейкера) теж варто бути обережними із подібними гаджетами».
Трекери з різними функціями – це щось подібне до кола близьких друзів. Щоб вони попрацювали на благо твоєї краси, треба чесно розповісти про себе. Наприклад, браслет для аналізу активності та сну бажає знати ваше зростання, вагу, режим сну, бажані результати вашої взаємодії. Аксесуар потрібно носити на руці цілодобово, заряджати раз на тиждень і вручну вбивати, що ви їли, як спали, скільки часу займалися спортом.
Фізичну активність він переводить у кроки і з жорстокою байдужістю повідомляє, що 12 кілометрів на велосипеді – у світі кроків не таке вже досягнення, як і силове тренування на 25 хвилин. Через два місяці я, як людина вразлива, почала рухатися набагато більше. Просто щоб порадувати електронного друга.
Ідею з’єднати користувача та лікаря за допомогою смартфона вперше запропонували американські лікарі. Технологія була покликана допомогти хронічним хворим, яким потрібні регулярні уколи та прийом ліків. Телефон нагадував про терапію, а потім відправляв дані лікарю. Але вузькоспеціалізований ринок миттєво розрісся до масштабів Всесвіту. На сьогоднішній день створено понад 100 000 програм ЗОЖ для iPhone та Android.
У планах на літо у мене придбання нового товариша – сонцезахисного трекера. По-перше, тому що це гарно. Наклейка у формі маленького блакитного серця (6 см у діаметрі) кріпиться на шкіру та складається з мікросхем та фоточутливої фарби, яка змінює колір залежно від сили ультрафіолету. По-друге, революційно.
Сенсор вдвічі тонший за людське волосся, не боїться води і може перебувати на шкірі до п’яти днів, постійно заміряючи вплив шкідливого випромінювання. Якщо показники вищі за норму, то додаток для Android та iOS подасть сигнал, що варто пригальмувати із засмагою або знову нанести сонцезахисний крем.
Багато прес-релізах пишуть, що портативні beauty-машини здатні скласти конкуренцію косметологу. Відстрочити візит до кабінету краси – цілком, але ніяк не зайняти місце професіонала з людським обличчям чи потужного салонного апарату. Те саме стосується і косметичного догляду, дія якого розумні пристрої підсилюють, але не копіюють. Тому я знову з дитячим захопленням дістаю із коробки новий гаджет. Чоловік усміхається (хто-хто, а хлопчики поділяють цю пристрасть). Чи відчуваю себе напівроботом? Бути може. Зате найкрасивішим у нашій галактиці.