UA
RU

Чим запам’ятався листопад очима України без сміття

Редагувати переклад

Щомісяця організація Україна без сміття звітує, що вони зробили за пройдешній місяць.

УБС підготувало багато цікавих та корисних ініціатив. Також вони впевнені, щоукраїнці не здаються та продовжують сортувати і перемагати на екологічному рівні.

Ви сортуєте — військові отримують окопні свічки

УБС закликає вас і надалі розповідати про їх ініціативу по збору жерстяних та алюмінієвих бляшанок і продовжувати приносити їх на станцію сортування. Волонтери регулярно заглядають на УБС і збирають багато баночок, щоб далі виготовляти з них окопні свічки для наших військових. За цей місяць організація передали 60 кг банок на окопні свічки!

Смішне: BALENCIAGA x NOWASTE UKRAINE

Знайшли багато спільного між відомим модним показом від BALENCIAGA та нашими відвідувачами. Дивіться повне відео та шукайте себе.

Блокнот УБС вже в продажі! 

Чим запам’ятався листопад очима України без сміття-Фото 1

Аркуші всередині виготовлені з опалого листя українських дерев компанією @releafpaper. Саме вони вперше в Україні запустили технологію виробництва паперу, яка не нищить дерева, а використовує у своїх процесах природні відходи. 

Напівпрозора обкладинка виготовлена в УБС Майстерні з пластикових кришечок, які під час повномасштабної війни ви продовжували сортувати й приносити на станцію. Тож всі ви є співавторами цього блокнотику! Блокноти в ліміованій кількості за ціною 700 грн. Купуючи цей виріб, ви підтримуєте рух «Україна без сміття» і допомагаєте їм розповідати всьому світові про соціальні інновації, які розвиваються в Україні під час війни. Замовити можна на сайті магазину.

Розповіли про сортування в Швейцарії

Ця країна вирізняється дуже розвиненою системою роздільного збору різноманітних відходів. Розпитавши УБС-людей, які перебувають в різних містах Швейцарії вже не перший рік, організація зібрала доволі велику кількість інформації. Приємним є те, що в швейцарських правилах сортування є багато спільного з УБС. Більш детально читайте на  сайті.

Разом з VECTOR media розповіли про 9 українських екостартапів

Чим запам’ятався листопад очима України без сміття-Фото 2

Алкоголь в багаторазовій тарі, екологічне поховання, йогурти з забракованих овочів і фруктів, коноплі й гриби — усе це поєднує одна тема. Екологічні стартапи!

Читайте також: Юлія Пеліпас, засновниця бренду bettter: «Мій вибір непростого шляху в індустрії моди – це не забаганка чи бажання здаватися оригінальною. Це результат моєї майже 20-річної щоденної роботи у сфері моди.»

Відправили Тетрапаки на переробку

Цей день настав! УБС довго накопичували паковання типу Тетрапак та паперові стаканчики, які ви старанно приносили на станцію сортування. Щоб видправити їх на переробку, потрібно було назбирати дуже великі об’єми. І завдяки вам це, нарешті, вдалося. Відвантажили 35 тюків (6564 кг) Тетрапаків і 6 тюків (1044 кг) паперових стаканчиків. Тепер вони поїхали на Зміївську паперову фабрику на переробку.

Зробили влучну підбірку сортувальних темпераментів

Чим запам’ятався листопад очима України без сміття-Фото 3

Кожен та кожна з відвідувачів УБС — унікальні. Організація тішиться великій кількості людей на станції і залюбки допомагає навчитися сортуванню всім. В цьому дописі вони зібрали найчастіші патерни поведінки своїх клієнтів, читайте та впізнавайте себе та друзів.

 Натуральні аромасвічки в NOWASTE SHOP

Щойно запустили в продаж — вже розбирають! Нові аромасвічки виготовлені власноруч екоконсультантою УБС, тільки з соєвого воску та натуральних ароматизаторів. Повністю веганські. Тара в усіх традиціях zero-waste — скло, яке ви потім можете принести назад в магазин, щоб вони зробили нову свічку. «Медитація» чи «Гобіт»? Обирайте свій аромат та купуйте на станції сортування.

Новорічна ярмарка на станції

Ніякі вороги не зіпсують нам свята. Тому на станції ви вже можете побачити живу новорічну ялинку, яку організації передав садовий центр «Пісарді». А біля ялиночки ви знайдете поличку-ярмарку з тематичними прикрасами, ліхтарями та сніжними кулями. Заглядайте скоріш на станцію, щоб встигнути придбати святковий подарунок для ваших рідних.

Станція працює попри відключення світла

УБС прагне зробити ваші візити на станцію максимально комфортними, наскільки це можливо. Вони закупили ліхтарики та лампи на батарейках, щоб ви не загубили свою вторсировину і не пропустили в темряві необхідний контейнер. Також УБС робить все можливе, щоб працювали термінали і ви могли оплачувати за товари і послуги карткою. Але, про всяк випадок, беріть готівку. На час відключень електроенергії компанія трохи скоротила графік по буднях. Тепер вони працюють в будні з 13:00 до 18:00. Сортування триває, адже найголовніше світло — те, що в наших українських серцях.

Що подивитись: документалку «Garbage Matters»

Фільм висвітлює зростаючу проблему утилізації муніципальних відходів у Делі, впровадження правил поводження з твердими відходами в 2016 році та різноманітні судові втручання. У цьому 20-хвилинному документальному фільмі досліджують, яким чином влада ухиляється від дотримання правил поводження з відходами, а також системні проблеми, які лежать в основі невиконання ухвал суду.

 

Статьи по теме