UA
RU

Чим запам’ятався жовтень очима України без сміття

Редагувати переклад

Кожен воює на своєму фронті!

Поки вся увага прикута до воєнної ситуації, «УБС» не переставала своєї діяльності, постійно інформуючи нас, що коїться в екологічному просторі. Нижче головні події, якими запам’ятався жовтень.

Забезпечили жерстянками вже 13 волонтерських організацій

Чим запам’ятався жовтень очима України без сміття-Фото 1

Багато волонтерів долучаються до виготовлення окопних свічок для наших військових. Тому УБС допомагають їм в цій справі і забезпечують жерстяними та алюмінієвими бляшанками. Це все завдяки людям, що сумлінно сортують сміття, невпинно й старанно продовжують мити, сушити й сортувати свою сировину. Компанія закликає розповідати про їх ініціативу іншим і приносити на станцію жерстяні та алюмінієві банки, адже потреба в них дуже велика. За цей місяць УБС передали 62,7 кг банок на окопні свічки.

Поличка-барахолка дає результат

Пам’ятаєте, що вони організували на станції поличку з різними корисними речами, які можна придбати за донат у фонд «Повернись живим»? Так от, за жовтень організація зібрала 5560 грн завдяки вам! Ви також все ще можете запропонувати якусь свою річ для продажу на цій поличці, для цього надішліть фото предмету й узгодьте це з організаторами в директі.

 Ви підвішуєте пакети — військові і волонтери сортують

Чим запам’ятався жовтень очима України без сміття-Фото 2

Завдяки тому, що багато хто підтримав їх ініціативу «Підвісь пакет!», військові частини та волонтерські штаби Києва вже отримали від УБС безоплатно сортувальний аудит та вивіз сировини на переробку. Їхні зустрічі тривають, тож раптом у вас є знайомий штаб, який потребує допомоги УБС — напишіть їм про це на мейл.

Нагадуємо: щоб підвісити пакет, зайдіть в телеграм-бот УБС Services і оберіть «Чат з людиною». Напишіть, що хочете “Підвісити пакет” і вкажіть кількість. Після цього менеджерка надішле вам посилання для оплати. «Підвісити» 1 великий пакет на 120 л коштує 280 грн. За місяць ви вже підвісили 46 пакетів. 

Колаборація з LUCKYREEF

Тепер у вас є можливість правильно утилізувати ваші старі купальнички та плавки, щоб не доводилося їх викидати та забруднювати довкілля. Ви можете здати зношені комплекти на утилізацію безкоштовно і бонусом отримати -40% знижки на новий комплект. Для цього напишіть в директ lucky.reef, що бажаєте надіслати купальник на утилізацію. Відправляєте свій зношений та непридатний купальник від будь-якого бренду (чоловічі плавки, дитячий купальник) за отриманими реквізитами в офіс компанії. За вами закріплюється знижка -40% на новий купальник від LUCKYREEF. Команда LUCKYREEF сортує й складає все в спеціальний контейнер від УБС. Після накопичення, купальнички відправляють на сортувальну станцію. УБС передає всі комплекти на безпечну утилізацію.

УБС-люди — всюди

В кінці лютого багатьом українцям довелося терміново виїхати за кордон, щоб почуватися у безпеці й знайти тимчасове житло. Але свої сортувальні звички українці не полишили і почали вивчати локальні правила сортування відходів. УБС поцікавились у своїх постійних відвідувачів про те, з якими викликами їм довелося зіткнутися, чи допомогло їм відвідування станції УБС швидко опанувати локальну систему сортування і що вони думають про поводження з відходами в країні, в якій перебувають. Поділіться і ви своїм сортувальним досвідом за кордоном, заповнивши Google-форму. Ваш досвід дуже цінний.

Цікаво було дізнатися, що рівень екосвідомості в українців може позмагатися з європейським. Виявилося, що не всі європейці мають сильну мотивацію зберігати довкілля й сортують або за звичкою, або через загрозу штрафів. Мало хто розбирається в маркуванні та видах сировини. Приємно усвідомлювати, що людей, які колись пройшли школу сортування в УБС, тепер нічим не здивуєш. 

Читайте також: Чим запам’ятався вересень очима організації Україна без сміття

Блокнот з опалого листя та кришечок

Чим запам’ятався жовтень очима України без сміття-Фото 3

Нещодавно український стартап releafpaper, відомий своєю інноваційною продукцією — папером із опалого листя, довірив УБС створення блокнотів для WEB Summit 2022, який відбудеться в Лісабоні. 

Щоб виготовити обкладинки блокнотів, організація запікає тонкі 1,5 мм плити, з різними видами пластику, кольорами й малюнками, які під тиском гарячого пресу завжди виходять унікальними. І ви тільки подивіться, яка краса виходить в результаті!

Виступають проти ЗП № 7689!

У Верховній Раді зареєстровано ЗП №7689 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)».

Якщо 7689 приймуть, буде скасовано багато важливих дозволів. Тобто там, де раніше треба було отримати дозвіл і певні питання були підконтрольними — процедури отримання дозволу, як і самого дозволу — не буде. Ось тут є список дозволів, які пропонується скасувати. Окрему увагу слід звернути на скасування свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей.

Нам прикро, що під час війни ініціюються необґрунтовані й відверто шкідливі речі. Ба більше, такі рішення виправдовує Міндовкілля, що обурює ще більше.

УБС не можемо бути осторонь і приєднуємося до команди Відкриті Клітки Україна, аби спільно оскаржити зміни запропоновані цим законопроєктом. Не дамо звести нанівець останні досягнення у сфері екології та зоозахисту й стати на заваді євроінтеграційного курсу України! Читайте деталі, до чого можуть призвести скасування цих дозволів.

Нові футболки No Waste Agent

Чим запам’ятався жовтень очима України без сміття-Фото 4

Над нашими містами літають ракети, а ми — сортуємо! Ось про що ця футболка — про те, як не зупинятися, жити повним життям і вірити в ЗСУ і Перемогу України! УБС радять одягати її на різні події, щоб легше зав’язати small talk із незнайомцями. Як в Україні, так і за кордоном.

Розповіли про сортування в Німеччині

Чим запам’ятався жовтень очима України без сміття-Фото 5

В різних регіонах цієї країни сортування відрізняється і кількістю контейнерів і правилами. Україна без сміття розпитали про роздільний збір їх знайомих, які зараз мешкають в Німеччині й не полишають свої сортувальні звички. Можна зробити цікавий висновок, що не все так ідеально з сортуванням і переробкою відходів в країнах Європи, на жаль. Більш детально читайте на їхньому сайті.

Що подивитися: «Звалище» 2010 року

Залишивши свій будинок у Нью-Йорку, відомий художник Вік Муніс повертається на батьківщину в Бразилію, щоб відобразити найбільше сміттєве звалище у світі — Жардім-Грамашо. Воно розташоване на околиці Ріо-де-Жанейро і має своїх мешканців — катадорес, які займаються сортуванням відходів. Спочатку Муніс збирався написати серію портретів за допомогою сміття. Виявилося, що робота над цими портретами дозволила художнику по-новому поглянути на себе і своє життя.

 

Статьи по теме