Екологічні злочини росії на території України сягають більше 200 випадків і вони щодня збільшуються
Екологія України страждає від російського вторгнення і це негативно відобразиться у майбутньому.
Війна не щадить нікого і поки всі сили сконцентровані на те, щоб прогнати загарбників з нашої території, екологічні злочини від перебування армії рф на нашій землі зростають. Особливо страждають Донецька та Київська область, хоча ще не відомо остаточно, яка екологічна ситуація на Миколаївщині та Херсонщинні.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило, що внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави було скоєно більше 200 випадків екологічних злочинів і щодня ця цифра збільшується. Оперативний екологічний штаб постійно працює та виявляє наслідки воєнного вторгнення, які негативно впливають на екологічну ситуацію. Так, вже задокументовано 231 випадок подібних злочинів і основна кількість припадає на Київщину – 34, на Донеччину –27 та на Дніпропетровську область – 22. Також виявлені злочини і в акваторії Чорного моря.
Постійні ракетні обстріли знищують не тільки критичну інфраструктуру, нафтосховища та заводи, вони знищиють і екосистему, яка знаходиться поруч. Пожежі, спричинені вибухами, викиди хімічних елементів в атмосферу призводить до забруднення навколишнього середовища, скорочення популяції рослин та тварин.
Міндовкілля спільно з підпорядкованими органами виконавчої влади та екологічними активістами з першого дня війни фіксує екозлочини рашистів та рахує збитки за спеціальними методиками. Ця інформація доповнить загальний кошик збитків від військових дій росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України для підготовки позову в Міжнародний суд ООН,
– йдеться в дописі міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на офіційній сторінці в Фейсбук.
Читайте також: Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує
Ця інформація стосується лише тих регіонів, де можливо відслідкувати екологічні злочини, та є ще окуповані території, де поки що, невідомі екологічні збитки.