UA
RU

Future Generation Art Prize та Хоменко представляють лімітовану колекцію світшотів з повторно використаного матеріалу

Редагувати переклад
На запрошення Future Generation Art Prize Яся Хоменко створила спеціальний дизайн, натхнений самою ідеєю FutureGenerationArtPrize. Він об’єднує найбільш цікавих молодих художників з усього світу та одну з найцікавіших молодих українських модних дизайнерок.

 

Future Generation Art Prize та Хоменко представляють лімітовану колекцію світшотів з повторно використаного матеріалу-Фото 1

Надихаючись темамивиставки21 номінантки та номінанта Премії Future Generation Art Prize 2021, а також роздумами про інклюзивне майбутнє, Яся Хоменко створила лімітовану колекцію різнокольорових світшотів у фірмовій техніці ХОМЕНКО, яка полягає у стисненні повторно використаного текстилю.

Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre: «Цим проєктом PinchukArtCentre починає діалог зі світом молодих дизайнерів України. Надихнувшись амбіціями, талантом і захопливою роботою Ясі Хоменко, ми замовили дизайн, який би відображав цінності, котрі ми цінуємо. Пропозиція Ясі уособлює як різнобарвне майбутнє, за яке виступають художники, так і ідею стрічки – центрального символу бренду Future Generation Art Prize».

Яся Хоменко, дизайнерка бренду XOMEHKO:

Ми пишаємося тим, що випускаємо цю серію в рамках Future Generation Art Prize 2021. Ми поділяємо багато естетичних рішень і цінностей, що висвітлюються на поточній виставці номінантів Премії. Ми спробували уявити, як відвідувачі переносяться до іншого виміру за допомоги імерсивних просторових інсталяцій, створених номінантами. Героїня ХОМЕНКО існує поза часом та умовностями. Її соціальна репрезентація та ідентичність деконструйовані, тому ми вважаємо, що саме вона може представляти і номінантів Премії, і відвідувачів виставки.

Яся Хоменко та ХОМЕНКО стали першими учасниками серії взаємодії між Премією Future Generation Art Prize та українськими дизайнерами. Команда ХОМЕНКО є частиною мистецької й культурної спільноти та щиро переймається ростом, розвитком і можливостями реалізації творчого потенціалу молодих художників. Вона водночас репрезентує й живить спільноту сучасного мистецтва й культури, що постійно рефлексує та ставить під сумнів поняття ідентичності, самоідентифікації та традиції.

Future Generation Art Prize та Хоменко представляють лімітовану колекцію світшотів з повторно використаного матеріалу-Фото 2
Future Generation Art Prize та Хоменко представляють лімітовану колекцію світшотів з повторно використаного матеріалу-Фото 3

У межах проєкту з 1 по 19 грудня 2021 року Future Generation Art Prize та XOMEHKO проводять у соціальних мережах конкурс #мійулюбленийсветр, який апелює до свідомості споживання та теплої ностальгії. Переможець отримає в подарунок унікальний світшот з лімітованої колекції.Детальніше за посиланням.

XOMEHKO асоціюється з деконструкцією, постійною переробкою та нетрадиційною соціальною репрезентацією. Бренд шукав способу вивести процес утилізації за межі поширеного формату «зроби сам» і перейти до постійного, позачасового виробництва. Команда зрозуміла, що технологію стиснення тканин можна використовувати для переробки величезної кількості вживаних матеріалів, до того ж не лише ретельно добраних, але й практично будь-яких доступних. Таким чином ХОМЕНКО розвиває процес виробництва – від вибору й переробки окремих предметів до позачасової й постійної переробки.

Заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році, Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен в світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Володар головної премії отримує $100 000, з них $60 000 в якості грошової винагороди та $40 000 як інвестицію в його художню практику. Також присуджуються спеціальні премії на загальну суму $20 000, яка може бути розділена на розсуд журі між декількома художниками – до 5 осіб – для підтримки проектів, що розвивають їх художню практику. 

Читайте також: На музичній хвилі: гурт KADNAY про натхнення, мотивацію та щоденні ритуали

PinchukArtCentre був заснований у вересні 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком. Артцентр є одним з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. PinchukArtCentre став міжнародним хабом сучасного мистецтва, що розвиває українську артсцену і генерує критичний публічний дискурс для суспільства в цілому. За час існування артцентр відвідали понад 3 мільйони осіб.

Вже 15 років PinchukArtCentre створює можливості для вільного доступу до нових ідей, оцінок та емоцій. Його програма виставок досліджує національну ідентичність у контексті міжнародних викликів. Він залучає громадськість до динамічного діалогу через цілу низку освітніх та публічних заходів.

У 2016 році PinchukArtCentre заснував Дослідницьку платформу – новаторський проєкт, метою якого є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80-х років до сьогодні. Результати досліджень постійно представляються громадськості в рамках виставок, публікацій та дискусій.

У той же час, артцентр інвестує в майбутнє покоління, надаючи премії молодим художникам до 35 років – FutureGenerationArtPrize та Премію PinchukArtCentre – які перетворили інституцію на провідний центр для найкращих молодих художників з усього світу, а також створили можливості для розвитку нового покоління в Україні.

PinchukArtCentre розташований у старовинному архітектурному ансамблі Бессарабського кварталу, який був відреставрований на початку ХХІ ст. Архітектурний проєкт та дизайн внутрішнього простору були розроблені французьким архітектором Філіпом Кіамбареттою. На сьогоднішній день артцентр займає 6 поверхів, об’єднуючи виставкові зали на чотирьох поверхах, бібліотеку, освітню кімнату, книжковий магазин, зал video-lounge та кафе. Загальна площа артцентру складає понад 3000 кв.м.

Статьи по теме