UA
RU

Різдвяний гайд від SPOGAD

Редагувати переклад

Відчути Різдво на дотик.

Відкриваємо скарбницю аксесуарів-спогадів, які мають сенс. Намиста-трансформери, браслети та сумки стануть прекрасним подарунком для всіх поціновувачів унікальних дизайнерських обʼєктів, створених на перетині інновацій, високої моди та мистецтва. 

Різдвяний гайд від SPOGAD-Фото 1

SPOGAD — перший у Європі сталий, циркулярний фешн-стартап аксесуарів з 100% локально-переробленого пластику. У травні цього року брали участь у колективному проєкті Materia Matters на Міланському тижні дизайні. На початку грудня стали частиною Ярмарку українських кріейторів від I am you are у Лос-Анджелесі. Весь грудень та середину січня SPOGAD ексклюзивно представлений серед 7 французьких сталих брендів у Printemps Haussmann Paris.

Різдвяний гайд від SPOGAD-Фото 2

Лімітована лінійка прикрас Zdyvo 

Ідея створити прикраси з’явилася напередодні Різдва у 2022 році, та через блекаути, повітряні тривоги та обстріли Києва та Дніпра, запуск лінійки переносився. Тож нарешті ті, що вона з’явилася, можна назвати справжнім різдвяним дивом — тим щемким відчуттям, що світло, попри тотальну темряву та зневіру, завжди перемагає. 

Рік по тому прикраси продовжують берегти нас від темноти і страху, нагадуючи, ким ми є і на чому стоїмо. Це універсальний подарунок, який підходить як чоловікам, так і жінкам. Прикраси універсальні не тільки тому, що їх можна носити по-різному, а й тому, що вони святкові та буденні, символічні та конкретні; вони про спогади команди та спогади кожного з нас; вони про культурну дипломатію за кордоном та про переосмислення української культури; вони говорять «памʼять важлива», а також «сталість — не тренд, а нова норма», а ще «Україна — це інновації», і далі «Україна — це Європа, тому що містків між нами надто багато, щоб ігнорувати цю духовну спадковість». 

Різдвяний гайд від SPOGAD-Фото 3

Тож даруючи прикрасу собі або близькій людині, ви даруєте скарбницю сенсів. І тільки вам вирішувати, який сьогодні з вами: всі одночасно чи один конкретний. Zdyvo — це говорити про важливі речі, не промовивши ні слова. 

Прикраси доступні у чотирьох кольорах-спогадах: синява льону, карпатський ліс, лемурійське озеро та соняшникове поле. 

Намисто-трансформер. Прикраса-символ, яка об’єднує минуле з майбутнім, традиційне з інноваційним, сплітаючись у цілісне полотно історії про те, ким ми були та ким є зараз. 

Натхненне традиційними українськими прикрасами — намистом із муранського скла другої половини 19 століття-початку 20 століття, також відомі як писані пацьорки або венеційки (муранське (венеціанське) скло — скло, виготовлене за старовинними технологіями, що виникли на острові Мурано поблизу Венеції).

Браслет. Прикраса-оберіг, яка карбує пам’ятну мить, вузликом в’яжеться у нові місточки дружби й щирості, оберігаючи від злого і темного. 

 

Різдвяна селекція сумок Spomyn

Різдвяний гайд від SPOGAD-Фото 4

«Карпатський ліс» — це спогад про справжнє українське Різдво, яке ховаєш у серці і передаєш далі як найдорожчий скарб. Сумка сплетена так, ніби на голих гілках, розростаючись і ширячись, розпустились опуклі бруньки, як от-от розкажуть свої лісові секрети. 

«Я памʼятаю, що справжнє українське Різдво я застала в Карпатах. Памʼятаю різдвяні колядки, прогулянки скелями Довбуша, перші заняття з лиж і величні смарагдові шпилі Карпат. Це відчуття справжнього Різдва я згодом забрала з собою у Францію. Пізніше, коли я жила в Альзасі, то мої вікна виходили на Vosges. Це нагадувало мені рідні Карпати, вʼязалось у єдиний спогад про Різдво, світло, сніг на ялівці, передзвін дзвіночків. Це світлий спогад, місток між світами», спогад Ани, head of brand.

Різдвяний гайд від SPOGAD-Фото 5

«Витинанка» — це про звʼязок поколінь: напозір легкого, стоншеного до ледь помітної нитки, а всередині — тривкого як сталь; це про магію видобувати з пустоти унікальні форми й сенси. 

«Коли я була маленькою, то часто лишалася з тіткою. Ми грали у школу і вона навчила мене вирізати з паперу сніжинки. Це здавалося магією — складаєш папір, наносиш візерунок, ріжеш тут, там, а тоді розгортаєш і виходить унікальна сніжинка. Ці візерунки схожі на ті, які лишає мороз на шибках зранку. Сніжинки з паперу маркують дитинство і звʼязок з родиною», спогад Кім, voice of brand 

Різдвяний гайд від SPOGAD-Фото 6

 

«Вільногірські піски» — це спогад про тишу і перше відчуття спільности з Іншою. Паттерн відносить нас до індустріальних дюн у Вільногірську і разом з тим нагадує нам мерехтливі світанки, коли сніг приємно рипить під ногами. 

«Це молодша школа. Мені років 9 чи 10. Ми з тьотєю їдемо на велосипедах до вільногірських пісків. Говоримо по душам — здається, це єдиний раз, коли ми настільки близькі. На підʼїзді до пісків — широке поле. Влітку там ростуть соняшники. І мені це так запамʼяталось: безкрає поле, а за ним — міні-пустеля і бірюзова вода. Ми доїжджаємо. Я зіскакую з велосипеда, чую уривки тьотіних слів. Пісок на дотик – ніжність. Я біжу до води й пірнаю в холодну блакить. Навколо – чистий білий. Це неймовірно!», спогад Лідії, head of operations

Читайте також: Бренд Limarenko презентував Різдвяний дроп «Motanka»

Статьи по теме