Sustainable Talk: українська дизайнерка Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga
Sustainable та Genderless - такі умовні позначки редизайн-бренду mul_olga, які одразу впадають в очі, коли заходиш на його сайт. Дизайнерка та авторка бренду - українка Ольга Мул, яка понад 20 років живе за кордоном. Про любов до ручної вишивки, колаборацію з італійським брендом Forte Forte та як правильно носити вінтажні речі в інтерв'ю для Marie Claire.
Як народилася ідея створення бренду?
Все просто — це те, чим я прагнула займатися все життя і те, чому навчалася. Я народилася в Житомирі, потім вийшла заміж та переїхала за кордон. Дивно, та поштовхом до старту моєї дизайнерської кар’єри став… саме невдалий шлюб.
Сьогодні мої вироби представлені в найкращих бутиках світу! Я сама часом не вірю, що все так склалося. Для мене це підтверження моєї власної життєвої філософії: «Всесвіт дуже чутливий і завжди допоможе, якщо ти керуєшся добрими намірами». (Усміхається.)
Розкажіть про ДНК бренду.
Я сповідую унікальність та автентичність, тримання свого культурного коріння, повага до традицій та історії. Особливо сьогодні, коли національна ідентичність українців опинилася під загрозою.
Я роблю редизайн сорочок та спідниць. Речі mul_olga створені у комбінації з традиційними українськими рушниками та вишиванками. Таким чином, я не забруднюю планету відходами перевиробництва і дарую речам друге життя.
Наші предки вірили, що вишите полотно є оберегом від злих сил. Саме тому у рушниках закодовані орнаменти на волю, щастя та життя. І я також вірю.
Також я використовую тканини, які було виготовлено багато років назад, або ручного виробництва, як адрас із Узбекистана. Деякі моі вироби — 100% ресайклінг, деякі 60-80%.
Я буду дійсно рада, якщо людина подивившись на мої вироби… передумає купувати в мене. А вирішить переробити бабусину вінтажну скатертину на сукню. Чи навіть просто повторить за мною — перетворить вишиваний рушник на спідницю! Це буде означати, що я не дарма працюю, що я привертаю увагу до культурних цінностей.
Рісайклінг з творчим підходом дає нам можливість зберегти своє власне, виокремитися з натовпу та понести цей культурний месседж далі в світ.
Розкажіть про колаборацію з італійським брендом Forte Forte. З чого вона виникла та як відбувалася робота над колекцією?
Схоже притягується. Forte Forte — один із небагатьох брендів, який тримається своєї і дентичності. А познайомившись іх його авторкою, виявилося що ми взагалі soul sisters. Тільки вона народилась в Італії, а я в Україні. (Усміхається.)
Ви вже понад 20 років живете не в Україні, чим для вас вирізняються українці?
Вже 18 років я живу в Італії. Мені дуже боляче від того, що зараз в Україні триває війна. Ніхто з мого оточення раніше не цікавився моєю батьківщиною, зараз навпаки всі розпитують. Для мене українці — це глибоко гуманні люди з почуттям власної гідності, яке я рідко зустрічаю за кордоном.
Який ваш улюблений елемент українського традиційного одягу?
Люблю вишивку ручної роботи.
Дайте, будь ласка, пораду як дизайнер та стиліст: як вдало поєднувати традиційний одяг, щоб це виглядало сучасно та трендово?
Традиційний одяг — це люкс, який пасує кожному! Правило тут те саме, що й до вишуканого вінтажного одягу — треба його урівноважити трендовими речами — джинсами, спортивним взуттям. Я, наприклад, зранку можу надягнути чоловічу вишиту рубаху з джинсами та сандаліями, але вже до вечора з мене хтось її «зніме»…
На жаль, в мене майже ніколи не лишаються мої вироби. Надягну щось свого бренду, хтось із знайомих обов’язково попросить подарувати чи продати йому цю річ, аргументуючи: «Ти ще зробиш собі!» (Сміється.)
Про що ви мрієте як дизайнер?
Наш стиль напряму пов’язаний із нашим внутрішнім світом. Якщо ти відчуваеш розгубленість, то будеш намагатися виглядати як всі. Якщо відчуваеш впевненість у своїх силах, будеш вбиратися так як подобається тобі, не замислюючись, над трендами.
Наслідувати свій стиль в одязі не так вже й просто, часом для цього потрібні рішучість та мужність.
Як дизайнер і як людина, я мрію, щоб люди планети Земля плекали та розвивали в собі почуття гуманності та імпатії до свого ближнього та до планети.
Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНИЦЯ ОЛЕСЯ ТРОФИМЕНКО ПРО РОБОТУ НАД ДЕКОРАЦІЯМИ ДЛЯ ПОКАЗУ DIOR