Закрити
UA
Життя

Сортування сміття як філософія життя у воєнний період

Поділись:

Для того, щоб відволіктись від негативних новин – можна сортувати сміття.

Війна принесла і, напевно, ще принесе немало втрат. Людські жертви, втрата домівок та зруйнована інфраструктура в різних містах України, але не забуваємо про те, що чадний дим від постійних пожеж, спричинених ракетними та артилерійськими обстрілами потрапляють в атмосферу й руйнують її; безвідповідальна діяльність російських військ на українських атомних електростанціях взагалі не вкладається в голові.

Instagram/@aleksandr.grekhov

Редакція Marie Claire розуміє, що наразі не той час, щоб говорити про проблеми екології, але якщо зараз ми не продовжимо підтримувати свідоме споживання, сортувати сміття та прибирати після себе, то потім може бути пізно.

Платформа “Україна без сміття” поділилася простими лайфхаками, як можна сортувати сміття навіть в бомбосховищі і, при цьому, відволікатись від усього, що відбувається.

Лайфкахи сортування в укритті

  1. У “тривожній валізі” сто відсотків будуть продукти в пластику, бляшанках і дойпаках. Ідеально, якщо у вас буде можливість вимити ці упаковки та використовувати їх знову. Якщо такий варіант недоступний – можна протерти сухою серветкою чи папером. Якщо тара не піддається такому способу, тоді заверніть його в пакет та донесіть додому, коли буде можливість. А далі – вимиваєте і сортуйте за правилами.
  2. Добре, якщо ваше укриття дає можливість організувати міні-пункт по прийому відходів. Для цього можна використати відро, глибоку коробку чи звичайний сміттєвий пакет. Зробіть позначки чи проінструктуйте всіх в укритті як і що варто сортувати. Також можна назначити головного по контролю за правильним сортуванням та відповідального за виніс сміття з укриття для подальшої утилізації.

Важливо: щоб не було поганого запаху від органічних відходів, краще організувати десь окремо, поза приміщення, де перебувають люди. А щоб неприємний запах від ємності з органікою не розносився в укритті, якомога щільніше закривайте її. Органіку можна прикопувати у парках чи біля дерев. 

  1. Медичні та фармвідходи потрібно збирайте окремо. Варто подумати про те, щоб маски та рукавички не викидали в загальний смітник. Це стосується й батарейок та лампочок. Їх сортуємо як завжди, окремо.
  2. Раптом у вас із собою скляні пляшки — ставте їх біля сміттєвих баків, якщо є можливість — приносьте на станцію сортування у контейнер на рампі або ж у контейнери Skloboy, якщо вони є у вашому районі. 
  3. Подумайте про те, як можна повторно використовувати тару: в пляшки можна набирати воду, консервні банки можна використовувати в якості попільничок або ємностей для годування тварин. Пластикові пакети можна використовувати необмежену кількість разів.
  4. Завжди прибирайте після себе, адже залишена в сховищі їжа чи бруд можуть привернути увагу щурів та інших гризунів, які зовсім вам не потрібні у сховищі.

Чому варто сортувати сміття зараз?

Якщо ви і раніше намагалися жити відповідально і сортували сміття, то ця звичка у воєнний час може хоч трохи повернути вас до вашого нормального життя.

Якщо до цього ви не займалися сортування, то ми вам радимо почати зараз. Адже цей процес, однозначно, відволікає від негативних новин. Ваш мозок переформатовується, відволікається на іншу справу на отримує заспокоєння на певний час. Ви можете проводити міні-лекції в укритті на тему глобального потепління та важливості сортування, ділитися своїми знаннями, знаходити однодумців.

Сортування добре відволікає від стресу та вивільнює емоції. “ Як?” – запитаєте ви, все просто, можна порвати папір, який вже не годиться для використання, стискати пластикові пляшки та топтати бляшанки. Все це може допомогти виплеснути негативні емоції та зберегти своє ментальне здоров’я.

Сортуванням можна зайняти дітей. Якщо ви мама, то у сховищі потрібно потурбуватися й про дозвіл дитини. Можна робити орігамі з паперу, що залишився, можна збирати пластикові кришки та грати ними, неначе шашками чи будувати з них вежі.

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»

Отже, сортування – завжди було гарною ідеює, як в мирний, так і в воєнний час. Давайте підтримувати свої добрі звички, щоб коли це все закінчиться, нам було легше відновлювати країну, а не розбирати гори сміття.