UA
RU

Сортування та управління сміттям в Україні переходить на законодавчий рівень

Верховна Рада ухвалила рішення стосовно сортування сміття та управління відходами.

Питання екології постає гостро в нашому суспільстві, тим паче, зараз, коли війна згубно впливає на екологію. Але проблема зі сміттям так і залишається відкритою.

Сортування та управління сміттям в Україні переходить на законодавчий рівень-Фото 1

Тому Верховною Радою був ухвалений законопроект №2207-1-д «Про управління відходами». “За” проголосувало 282 народних депутати. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Що це означає для країни і кожного українського домогосподарства?

Прийняття рамкового Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу. 

Закон дозволить:

  • впровадити європейську ієрархію поводження із відходами, 
  • організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, 
  • закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.
  • створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів. 
  • встановити принцип «забруднювач платить»
  • впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами. 

Читайте також: Як дії росії швидше наближають світ до кліматичної катастрофи

Тобто тепер ті, хто свідомо сортує сміття можуть не переживати, що їхні старання марні і сміття поїде не туди. Також, сподіваємось, це дасть можливість зупинити стихійні сміттєзвалища, який багато по території України.

Хоча законопроєкт № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі будуть розробляти низку інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета — зробити поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля. Тож, маємо надію, що ці правила зовсім скоро вступлять в силу і наші старання не будуть марними.

Фото:unsplash.com

Статьи по теме