UA
RU

Sustainability Talk: дизайнерка Паула Уларгі про sustainable цінності та «зелену» колекцію для LOEWE

Дизайнер Джонатан Андерсон показав на Тижні чоловічої моди в Парижі колекцію Loewe осінь-зима 2022-23, яку назвали «новою реальністю» в царині фешн. До колекції увійшли вкриті справжньою травою та живим мохом довгі пальто, базові худі, спортивні брюки та взуття. Технологію придумала, розробила та впровадила іспанська дизайнерка Паула Уларгі (Paula Ulargui). Про роботу над колекцією та власні взаємени з природою та світом моди Паула розповіла журналістці Дарії Кибець в ексклюзивному інтерв'ю Marie Claire Ukraine. 

Loewe 5

Розкажіть про свою співпрацю з LOEWE. Як виникла ідея колекції?

Представники LOEWE написали мені на мою робочу сторінку, виявилося вони давно спостерігають за тим, як я зображую природу в своїх колекціях. Думаю, вони звернулися саме до мене, бо я справжній фанат ідеї вирощувати рослини на тканинах. Ми сформували команду для створення «зеленого» взуття.

Протягом перших місяців я зосередився на вивченні та розумінні життєвого циклу рослин та їхніх потреб. Я випробувала різні види насіння та тканини з різної щільності та товщини. Аналізувала та вивчала потреби рослин у світлі, температурі, воді та, загалом, їхній життєвий цикл — скільки часу рослини мають та здатні «витримати» під час підготовки колекції та самого шоу. Цей період був найтривалішим і найскладнішим, але, безперечно, найпрекраснішим.

Які рослини були обрані для модної співпраці з LOEWE?

Першою рослиною, яку ми обрали, була звичайна газонна трава. Ми тестували різні сорти від різних постачальників. Іншою рослиною, яку я часто застосовую — це мікрозелень руколи. Загалом, ми пробували багато рослин, але ці дві підійшли найкраще. Я повністю згодна з правильністю цього вибору, адже саме ці рослини передають сильний та мужній меседж Loewe.

Paula Ulargui 9

Фото: instagram/ulargui_escalona

Loewe 3

Фото: instagram/loewe

Paula Ulargui 8

Paula Ulargui 6

Paula Ulargui 7

Фото: instagram/ulargui_escalona

З якими труднощами ви зіткнулися під час роботи над колекцією?

Вся робота, від пошуків потрібних рослин та тестування їхньої здатності проростати крізь тканину і до виходу моделей на подіум — була суцільним великим викликом для мене. Я звикла вирощувати рослини у себе вдома в певних формах, а потім поміщати їх на тканину. Тут же я мала лише взуття, на якому треба виростити зелень!.. До того ж, перші три дні процесу ознаменувалися неймовірною спекою у Парижі, позначка на термометрі сягала майже сорока градусів. В якийсь момент у мене навіть промайнула думка: «Все пропало»…

… але у вас вийшло…

Так! У підсумку нам пощастило!

Як виникла ідея поєднати мікробіологію та моду?

Протягом багатьох років я досліджувала і шукала способи включити sustainable цінності у свою роботу. На мене мала великий вплив концепція Anthropocene Era, згідно якої ми живемо в геологічну добу, відзначену екологічними збитками в результаті діяльності людини. Тоді я вирішила, що моя робота має бути пов’язана з відновленням нашої планети.

Моя міссія — створювати одяг, який можна використовувати як інструмент відновлення зв’язку між людьми та природою, інструмент для підвищення обізнаності про сучасну індустрію моди та інструмент, щоб зробити моду більш збалансованою та стійкою.

Розкажіть про процес створення екологічного одягу?

Я весь час експериментую. Успіх суспільний та фінансовий — це добре, але для мене це не привід для тривалих пауз у творчості. (Усміхається.) Часом мої пошуки та тустування рослин і тканин для нового проєкту затягуються. Наприклад, для одного проєкту пошуки тривали близько двох місяців. Рослини — це надзвичайний матеріал. Вони продовжують рости, поки я про них дбаю. То ж я просто не маю права їх квапити.

Я завжди знала, що хочу стати дизайнером. В IED університеті в Мадириді я вивчала історію розвитку моди, бізнес моделі та принципи за якими функціонує індустрія. Можна з упевненістю сказати, що створювати одяг — було моєю ціллю, якої я досягла. В тім, моя міссія — зробити свій власний внесок в розвиток сталої моди. Вона має мало спільного з поверненням до використання тканин і матеріалів минулого. Це має бути результат глибокого аналізу: як зберегти якість одягу з минулого, обробивши його за сучасними технологіями.

Ви носите створений вами «зелений» одяг?

Так, одного разу я навіть носила його протягом цілого дня! Але він дуже тендітний та тільки для особливих випадків. Потрібно постійно дбати, щоб на нього не потрапило пряме сонячне проміння, температура була надто високою, а повітря надто сухим. Але якщо за ним правильно доглядати, то його можна носити тижнями. Мені вдалося зберегти один із предметів одягу близько двох місяців, все залежить від середовища та пори року.

Paula Ulargui

Paula Ulargui 2

Фото: instagram/ulargui_escalona

Як відбувається ваше спілкування з природою? 

Для мене природа — це мудрість, порядок, гармонію.

Чим більше я досліджую та вивчаю природи, як вона працює, тим більше переконуюсь, який чудовий приклад, який вона подає людям.

Наприклад, природній процес симбіозу. Є рослини, які допомагають одна одній міцніти. Ці види можуть співіснувати в гармонії та мирі.

Ви розмовляєте з рослинами в студії та вдома?

Я завжди говорю, що на початку експериментів найбільш важливим є формування зв’язку з рослинами, розуміння, чого вони хочуть. Я проводжу години у своїй студії, спостерігаючи за кожною рослиною, насінням, листочком, щоб дізнатися, як правильно піклуватися про них. Я не говорю зі своїми рослинами, але намагаюся бути відповідальною у своєму піклуванні про них та виробити вміння розпізнавати, чого вони насправді потребують.  

У вас вдома багато рослин?

міється.) Мій партнер не може похвалитися чудовим вмінням доглядати за рослинами. Тому кожне відрядження є дещо проблематичним. Бо я могла б мати втричі більше рослин удома. Тож зараз у нас просто їх достатня кількість. Впевнена, що рослини зберігають так багато позитивної енергії в домі та надають барвів. Фаворитів серед них я не маю, я люблю їх всі.

На вашу думку, хто з сучасних художників робить найбільше, щоб зробити життя більш стабільним?

Я захоплююся тим, що робить Діана Шерер. Вона також вирощує рослини, але її мистецтво зосереджено на фігурах, які утворює коріння цих рослин. Це розумно та неповторно!

Чим пахне щастя?

Свіжим повітрям, яке буває тільки за містом подалі від метушні та шуму, де є спокій та тиша. Власне, щастя пахне свободою!

Loewe 2

Loewe

Фото: instagram/loewe

Автор: Дарія Кибець

Читайте також: НОВА РЕАЛЬНІСТЬ ВІД LOEWE: ТОЛСТОВКИ ВКРИТІ МОХОМ, ТРЕНЧІ ЗЕЛЕНОЮ ТРАВОЮ, З КРОСІВОК ПРОРОСТАЄ МІКРОЗЕЛЕНЬ

Статьи по теме