UA
RU

Як зміна клімату впливає на наше психічне здоров’я

Редагувати переклад

Повномасштабне вторгнення росії на землі України принесло багато біди, в тому числі на екологічному рівні.

Все, що відбувається зараз на українській землі, ніщо інше, як екологічні злочини, які плинуть не тільки на Україну, а й на світ в цілому. Глобальне потепління, забруднення грунту та атмосфери призведуть до ще швидшої зміни клімату, не в кращу сторону, а це, в свою чергу, негативно відобразиться на людському стані.

Як зміна клімату впливає на наше психічне здоров’я-Фото 1

За даними Центру кліматичних та енергетичних рішень, очікується, що глобальне потепління призведе до збільшення інтенсивності та частоти екстремальних погодних явищ, таких як хвилі спеки, повені та урагани. Дослідники прогнозують, що між 2030 і 2050 роками зміна клімату спричинить приблизно 250 000 смертей на рік через нестачу продовольства, нові хвороби та тепловий стрес.

Чим це небезпечно для ментального здоров’я?

Згідно звіту, від 25 до 50 відсотків людей, які постраждали від екстремальних погодних катаклізмів, піддаються ризику негативного впливу на психічне здоров’я. У тому ж звіті додається, що до 54 відсотків дорослих і 45 відсотків дітей відчувають депресію після стихійного лиха. Крім того, у 1 з 6 розвинувся посттравматичний стресовий розлад (ПТСР),а також думки про самогубство та суїцидальні думки зросли вдвічі. 

Після стихійних лих, які почастішали останнім часом через недбале ставлення до природи, психологи помітили зростання того, що вони називають реакціями дистресу, які включають такі речі, як: безсоння дратівливість підвищене вживання психоактивних речовин та депресія.

Хоча ці реакції з часом можуть зникати, але це відбувається не завжди, особливо якщо люди, які безпосередньо постраждали, не звертаються за допомогою або не справляються зі своєю травмою. В такому випадку можуть виникнути більш серйозні наслідки для психічного здоров’я, включаючи посттравматичні стресові розлади, депресію та тривожність. 

Як зміна клімату впливає на наше психічне здоров’я-Фото 2

Поступове пригнічення

Оскільки зміна клімату спричиняє повільні зміни на нашій планеті, ми поступово можемо помітити вплив на психічне здоров’я. Одне дослідження 2020 року пов’язує підвищення температури з підвищеним ризиком смерті внаслідок як ненавмисних, так і навмисних травм, включаючи самогубство. Інші дослідження 2017 року показують зв’язок між сильною спекою та підвищенням дратівливості, агресивності і навіть насильства. 

Згідно з великим дослідженням, проведеним у Сполучених Штатах і Данії, існує кореляція між тривогою, шизофренією, розладами особистості та впливом поганої якості повітря. Однак дослідження все ще тривають, щоб визначити, як саме забруднення повітря впливає на психічне здоров’я.

Просто моніторинг новин про зміну клімату та стихійні лиха може вплинути на ваше психічне здоров’я. Зміна клімату створює покоління кліматичних проблем і безнадійності. Цей кліматичний стрес є складним конгломератом аспектів емоційного стресу, включаючи депресію, тривогу та почуття безнадійності.

Читайте також: Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує

Як захистити своє психічне здоров’я?

Можливо, ви не зможете змінити хід зміни клімату, але можете вжити заходів для захисту свого психічного здоров’я.

Не цурайтесь своїх почуттів

Нормально хвилюватися чи боятися, як зміна клімату може вплинути на ваше життя, життя ваших дітей чи планету в цілому. Не приховуйте цих почуттів. Озвучте їх, а краще знайдіть однодумців, котрі будуть розділяти ваші тривожні думки.

Складіть план безпеки 

Ефективний спосіб вберегти себе ментально – це бути підготовленим. Ви можете знайти місця укриття в разі кліматичної катастрофи, знайти інформацію, як себе поводити в тій чи іншій погодній катаклізмі. Також запишіться на курси першої медичної допомоги – ці знання завжди актуальні.

Долучайтесь до спільноти однодумців

 Якщо вас турбує своє майбутнє та вашої родини в рамках екологічної катастрофи, то краще знайти спільноту однодумці, в якій ви зможете почерпнути ще більше інформації на цю тему та бути більш підготовленим.

Вивчіть свої тригери

Навчіться визначати, що викликає у вас занепокоєння. Можливо, це фотографії будинків, зруйнованих ураганом, або історії про дику природу, яка постраждала від лісових пожеж. Коли ви усвідомлюєте, що вас лякає, ви можете позбутися тривоги. Дізнавшись це, ви зможете обмежити себе “поглинанням” новин або дискусії з друзями на ці теми.

Бережіть себе та планету! 

Фото:unsplash.com

Статьи по теме