Закрити
UA
Краса

9 причин, чому ти не можеш відростити волосся

Поділись:

Як прискорити ситуацію?

Безрезультатно намагаєтеся відростити волосся? Ви не самотні. В середньому волос росте приблизно на півтора сантиметри на місяць. Однак, безліч людей констатують що їх волосся зростає набагато повільніше, а то і зовсім застигло в зростанні. Отже, чому так трапляється?

Одним з найбільших факторів, що впливає на ріст волосся, є генетика. «Подібно до того, як генетика визначає колір і текстуру вашого волосся, наші гени також впливають на їх ріст: наскільки швидко воно росте, як довго воно може рости, наскільки воно густе і багато іншого», – пояснює трихолог Ендрю Фіцсімонс .
І хоча ви не в змозі змінити свої гени, є кроки, які залежать від вас, щоб заохотити здоровий і стабільний ріст своїх локонів . Але спочатку важливо зрозуміти, як саме працює ріст волосся, а також деякі фактори, що впливають на нього.

Етапи росту волосся

Процесс росту волосся складний, і відбувається в кілька фаз. Перша – це фаза зростання, відома як анаген, пояснює Керрі Йейтс , трихолог, перукар та засновник Color Collective . Потім волосся переходять у перехідну фазу, яка називається катаген, перед тим, як увійти у фазу спокою, телоген. Під час заключної, або екзогенної фази, волосся починає линяти, готуючись до нового зростання.
Цей цикл індвідуальний для окремої людини, а кожна фаза має свій графік. «Наприклад, той, хто намагаеється відрости волосся хоча б до плечей, швидше за все, має дуже коротку першу фазу анагену, проти довшої фази анагену, напариклад, у вашої подруги, як сприяє швидшому зростанню та довшим пасмам», – говорить Йейтс.
Більше того, кожна з фаз зростання залежить від вашого віку, дієти і сособу життя. Отже, якщо ви хочете додати довжину зачисці, але волосся не росте, гортайте нижче. Ми зібрали кілька основних причин, які заважають волоссю відрости до бажаної лінії і що з цим робити.

Поширені причини, через які волосся не росте

Вік

Ми почнемо з найбільш очевидної причини: вік. Хоча кількість волосяних фолікулів, з якими людина народжується, лишається незмінною протягом життя, густина волосся зменшується. І ось чому: з віком шкіра голови розширюється, а фолікули стають меншими, пояснює Фіцсімонс. Більш того, фаза анагену для кожного фолікула скорочується, волосся випадають швидше, ніж встигають відрости нові. Ось чому з віком важливо стимулювати фолікули за допомогою антивікових засобів, що сприяє густоті волосся.

У вашому раціоні не вистачає поживних речовин

Харчування відіграє величезну роль у загальному здоров’ї, тому не дивно, що воно також є невід’ємною частиною здоров’я волосся. Згідно з доповіддю міжнародного наукового видання Dermatology Practical & Conceptual, дієта, в якій бракує заліза, жирних кислот, фолієвої кислоти, антиоксидантів, біотину та білків, призводить до погіршення стану волосся та затримки їх росту.Доктор Фіцсімонс рекомендує наповнити тарілку поживними продуктами, такими як лосось, яйця та авокадо, які багаті жирними кислотами Омега-3, а також шпинатом та квасолею, які містять багато фолієвої кислоти. Національній інститут охорони здоров’я також підтверджує, що продукти, багаті біотином, такі як насіння, горіхи, м’ясо органів та деякі овочі, допомагають локонам рости швидше.

Гормон стресу кортизол

Деякі стреси в житті неминучі, але занадто велика їх кількість може вплинути на ваше здоров’я, яке поширюється і на здоров’я вашого волосся. Гормон стресу, кортизол, впливає на циклічну регуляцію волосяного фолікула, а при підвищенні може скоротити фазу зростання. «Коли ви перебуваєте в стресі, ваша нервова система сигналізує волосяним фолікулам переходити у стан «сну», телоген. Це призводить до того, що волосини, які віджили своє – буквально сипляться, а нові не ростуть. “, – говорить Ніколетт Раучут, перукар Lrn Beauty . «Треба працювати над зменьшенням стрессу в житті. Як тільки важкий період закінчується і нервова система перебуває у стані стабільнсті, волосся відновлює здоровий темп росту».

Фото автора Armin Rimoldi з Pexels

Ви недостатньо очищуюєте шкіру скальпу під час миття

Вірте чи ні, якісне очищення шкіри голови робить більше, ніж декілька доглядових засобів для пришвидшення росту волосся. Воно позбавляє фолікули від засмічення мертвими клітинами, надлишками шкірного сала, бруду і пилу, залишками стайлінгових засобів. Це стимулює приплив до фолікулу кисню, поліпшує кровообіг, і, якслід, – вчасну доставку всіх поживних речовин. «Доведено, що ослаблена циркуляція крові и кисню в шкіри голови викликає витончення фолікулів та передчасне випадання», – говорить Раучут. Тоді як заохочення припливу крові до волосяних фолікулів допомагає їм працювати в найкращому вигляді, додає вона. Щоб якісно очищувати волосся, раз на тиждень користуйтесь спеціальними скрабами для скальпу, підбираючи їх під свій тип шкіри голови.
Тип щітки, який ви використовуєте для повсякденного росчисування теж важливий. Раухут рекомендує проконсультуватися зі своїм стилістом, щоб переконатися, що ви використовуєте найкращу щітку саме для вашого типу волосся та текстури. Але якщо волосся пошкоджене і погано відростає – м’яка, гнучка щетина ваш вірний друг на деякий час.

Відбілювання  

Призводить до того, що волосся стає більш пористим і особливо схильним до руйнування, попереджає стиліст і колорист Ніна Скаліс. Якщо ваше сухе, ламке волосся обривається швидше ніж росте, додавання довжини стає, здавалося б, неможливим подвигом.

«Якщо ви знаєте, що у вас тонке, тендітне волосся або ви часто його фарбуєте, переконайтеся, що ваш стиліст додає зміцнюючий компонент у фарбу», – говорить Скаліс. «Сьогодні, нащастя, існує багато розробників і варіантів засобів, які наповнюють волосся з середини, і допомогають запобігти хімічному стресту і пористості під час професійного освітлення». Наприклад, технологія Olaplex і подібні ій, які відновлюють силу вашого волосся.

 

Читайте також: Гормональное выпадение волос у женщин. Как предотвратить?

 

Велика перерва між стрижками

Хоча може здатися, що обмеження кількості стрижок сприяє більшій довжині, майже завжди буває навпаки. На думку експертів, частіше стригти волосся сприяє покращенню здоров’я волосся та швидшому зростанню. «Наше волосся природним чином розщеплюється на кінцях через екологічні, механічні та обробні пошкодження, роблячи пасма вразливими до ламання», – пояснює Раучут. Вона рекомендує кожні 8-12 тижнів робити обробку кінчиків, щоб підтримувати іх охайний вигляд, одночасно просуваючи довжину.

Ви перестарались із сухим шампунем

Виявляється, існує правильний і неправильний спосіб використання сухого шампуню – і більшість людей роблять це неправильно. «Сухий шампунь призначений для використання на волоссі і змивання в той же день разом з нагромадженням шкірного сала, бруду та залишків доглядових засобів», – пояснює Йейтс. «Натомість багато людей залишають його на шкірі голови і дають йому накопичуватися протягом декількох, що може спричинити закупорювання фолікулів і призвести до запалення». Йейтс рекомендує використовувати сухий шампунь лише один раз між миттям голови. Розділіть волосся на невеликі ділянки, зосередившись на найбільш жирних ділянках, і націліться на своє коріння, а не на шкіру голови. Переконайтесь, що ви тримаєте пляшку на відстані принаймні 12 дюймів від голови, коли бризкаєте. Нарешті, помасажуйте засіб пальцями і протріть його по довжині волосся.

Ви надто часто використовуєте гарячі інструменти

Фен, випрямляч та гарячи щипці – чудові інструменти, якщо їх використовувати в помірних кількостях. Але, як і у випадку з фарбуванням, перестарання з укладанням волосся сприяє його руйнуванню, вважає Скаліс. «Найчастіше такі пошкодження від гарячих інтрументів можно помітити в одному конкретному місці на голові – спереду біля обличча, де ми найчастіше іх використовуємо. Щільність волосся, як правило, тут є більш тонкою», – каже вона. Теплозахисна косметика поліпшить ситуацію. Один шар слід наносити перед сушкою феном, а потім повторно другий шар перед праскою або завивачем.

Ви не обговорюєте проблему з трихологом

Якщо ваше волосся не росте або рідшає, не соромтеся звертатися до лікаря – дерматолога або тріхолога. Існує ряд потенційних причин, через які ваше волосся не відросте, і професіонал може допомогти звузити їх. «Ваш лікар може визначити першопричину, таку як стрес, прийом ліків, зміни щитовидної залози чи гормонального фону, і запропонувати добавку, таку як біотин, або призначити ліки», – говорить Скаліс.

фото: https://unsplash.com/