Закрити
UA
Краса

Чому всі у захваті від синьо-зелених водоростей?

Поділись:

Бьюті-світ називає синьо-зелені водорості косметичним проривом та мастхевом для мешканців мегаполісів. Тільки у Tik-Tok відео з хештегом #bluegreenalgae налічують 7,7 мільйонів переглядів. Секрет такої популярності у їхній мультифункціональності. Очистити пори? Без проблем. Інтенсивно зволожити та утримати вологу протягом 24 годин? Будь-ласка. Забезпечити захист? Зменшити зморшки? Підтягнути овал обличчя? Так, так і ще раз так. Синьо-зелені водорості — як денім у світі косметології: підходять для будь-якої ситуації. Ми вирішили дізнатися більше та розпитали про диво-компонент Наталію Деркач, кандидата медичних наук та засновницю швейцарського бренду професійної косметики INSTYTUTUM.

Синьо-зелені водорості ще називають ціанобактеріями або звичнішою для нас назвою «спіруліна». Незважаючи на це, біологічно вони не є водоростями, хоч і схожі на них за принципами «роботи». Це мікроорганізми, які живуть у прісних та зрідка у солоних водоймах. Якщо вода багата на фосфор і азот, то при попаданні на неї сонячного світла ціанобактерії починають «цвісти» яскравим синьо-зеленим кольором.

Ціанобактерії відрізняються живучістю, тому зустрічаються навіть у термальних джерелах, здатні витримувати високі температури та з’явилися у природі ще до динозаврів. Під час розкопок вчені знаходили скам’янілі останки спіруліни, яким понад 3,5 млрд років. За стільки тисячоліть вони напрацювали сильні адаптивні здібності і тому можуть захистити організм від агресивного впливу навколишнього середовища. Але майте на увазі, у природному стані (наприклад, при контакті зі шкірою у воді) вони досить токсичні. Придатною для шкіри спіруліна стає лише після лабораторної обробки.

Водорості використовують у біодобавках як джерело дієтичного білка, вітамінів групи В, бета-каротину та заліза, а також активних ферментів, хлорофілу та жирних кислот, щоб покращити травлення, зміцнити імунну систему і навіть подолати наслідки депресії. Вони багаті на аргінін, який містить вісім незамінних амінокислот, а також мідь, магній, цинк і калій, завдяки чому сприяє підвищенню м’язового тонусу.

У доглядових продуктах ціанобактерії вміють майже все: мають захисні та освітлювальні властивості, працюють як детокс, добре насичують шкіру вологою і не гірше ретиноїдів за антивіковим ефектом. Давайте розберемося.

 

Гіперпігментація

Екстракт синьо-зелених водоростей має сильний освітлюючий ефект (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3564164/) і за результативністю дуже схожий на вітамін С —  компонент номер один при боротьбі з пігментними плямами. У засобах догляду за шкірою ціанобактерії пригнічують вироблення тирозинази — ферменту, відповідального за створення та активацію меланіну, тому що тирозиназа задіяна тільки у виробництві меланіну, її пригнічення не завдає шкоди ні шкірі, ні організму в цілому.

Захист

Виходячи на вулицю, ми щодня піддаємо шкіру негативному впливу полютантів (забруднювачів) — вихлопних газів, частинок важких металів, органічних забруднювачів, а також синього випромінювання від смартфонів та екранів комп’ютерів. Всі вони ще шкідливіші для шкіри, ніж ультрафіолет, і суттєво прискорюють процеси старіння, роблячи шкіру сухою, тьмяною та втомленою. Якщо раніше вважалося, що захисний шар шкіри здатний запобігти негативному впливу, то останні дослідження показали, що дрібні частинки полютантів легко долають гідроліпідну мантію (шкірний бар’єр), отруюючи весь організм.

Від регулярного контакту з ними гідроліпідна мантія руйнується, а шкіра стає більш чутливою та легко втрачає вологу. Щоб захиститись від пересихання, вона накопичує на поверхні роговий шар. Від цього обличчя стає сірим, стомленим, часто розвивається купероз. Паралельно запускається інтенсивне вироблення себуму, оскільки шкірі не вистачає зволоження. І до тьмяності додається жирний блиск. Загалом приємного мало.

Хороша новина в тому, що продукти з ціанобактеріями створюють на поверхні шкіри додатковий захисний шар, одночасно оберігаючи її від трьох «агресорів»: ультрафіолету, синього випромінювання (від гаджетів) та забрудненого поллютантами повітря.

Зволоження 24/7

Зволожуючі компоненти в косметиці можна умовно поділити на два типи: ті, що утримують вологу, і ті, що її «замикають». До перших відносяться гліцерин та гіалуронова кислота, які притягують і утримують вологу всередині шкіри, тоді як другі створюють на її поверхні плівку, яка запобігає випаровуванню вологи.

Водорості та їх екстракти є водоутримуючими компонентами, що корисніше для шкіри. Вони створюють під її поверхнею наповнену вологою «губку» та допомагають підтримувати оптимальний рівень зволоженості протягом 24 годин. Це одночасно зміцнює гідроліпідну мантію шкіри та усуває дрібні складки та зморшки.

Детокс

Одна з найпопулярніших теорій старіння —  вільно-радикальна. З киснем до організму потрапляють вільні радикали — оксиданти. Вони атакують клітини, запускають процеси окислення в ДНК, білках (колаген, еластин) та ліпідах (клітинні мембрани). Від надлишку вільних радикалів скорочується вироблення колагену та еластину та, звичайно, прискорюються процеси старіння. Боротися з радикалами можна за допомогою антиоксидантів, які організм отримує з їжею та косметикою, а також виробляє самостійно.

Ціанобактерії багаті відразу декількома: вітамінами А, E і В 12 і селеном, а тому просто незамінні влітку. Вони працюють як невидимі охоронці, ефективно нейтралізуючи шкоду вільних радикалів.

В результаті при систематичному використанні продуктів з ціанобактеріями навіть втомлена вікова шкіра стає помітно свіжішою. А хлорофіл у складі додатково очищає та дезінфікує шкіру, перешкоджаючи появі запалень.

Антиейдж 

У антивіковому догляді складно знайти компонент ефективніше, ніж ретиноєва кислота, або ретинол. Він ефективно усуває ознаки старіння: зморшки, розширені пори, сонячні ушкодження, огрубіння шкіри. При регулярному використанні компонента шкіра оновлюється, покращується її тонус та текстура. Останні дослідження показали, що ціанобактерії, по-перше, містять похідні ретиноєвої кислоти, за рахунок чого працюють так само, але, на відміну від класичного ретинолу, дають більш щадний ефект, не викликають подразнення і абсолютно безпечні в період вагітності та лактації.

По-друге, вони здатні пригнічувати гіалуронідазу — фермент, що руйнує гіалуронову кислоту. Адже саме завдяки оптимальному рівню гіалуронової кислоти шкіра виглядає більш пружною та наповненою.

Синьо-зелені водорості багаті на амінокислоти, мінерали та антиоксиданти. Екстракт водоростей додають у денні креми, сироватки та сонцезахисні засоби, якими обов’язково варто обзавестися мешканкам великих міст. До речі, їх ефективність підтверджена клінічно.

Як бачите, «портфоліо» у синьо-зелених водоростей настільки авторитетне, що вони заслужено завоювали статус трендового компонента на американському та азіатському ринках. Скінтелектуали у всьому світі одностайні у своєму рішенні і хочуть бачити в домашньому догляді за шкірою цей мультифункціональний чудо-компонент.

Ми в INSTYTUTUM використовуємо цей компонент у TRIPLE ACTION RESURFACING PEEL. Це продукт три-в одному: пілінг, скраб і маска, і вже з першого застосування він робить шкіру бездоганно гладкою. У складі 10% гліколевої та саліцилової кислот, ензими папайї, мікрополіруючі гранули бамбука та мультимолекулярна гіалуронова кислота, що забезпечує комплексний ефект. Пілінг ефективно бореться з гіперпігментацією і помітно зменшує зморшки та пори, покращує тон та надає сяйва шкірі.

Читайте також: КРАСИВЕ ТА ЗДОРОВЕ ВОЛОССЯ: БЬЮТІ-НОВИНКИ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОГО ДОГЛЯДУ