UA
RU

Делікатна зона. Особливості догляду за шкірою навколо очей.

Редагувати переклад
Як доглядати за ніжною зоною і правильно обрати засіб, які інгредієнти повинні бути у складі крему і в чому полягають основні помилки у догляді за шкірою навколо очей? Відповіді на популярні питання дає кандидат медичних наук та засновниця швейцарського бренду INSTYTUTUM Наталія Деркач.

Делікатна зона. Особливості догляду за шкірою навколо очей.-Фото 1

Шкіра – дзеркало здоров’я. На ній відображається все: неправильне харчування, поганий сон, стрес, шкідливі звички, недостатнє вживання води, надто інтенсивна міміка. Особливо ніжною та чутливою є область навколо очей, адже товщина шкіри там лише півміліметра. Крім того, вона має мінімальну кількість сальних залоз, практично не містить підшкірного жиру, а колагенові волокна — у дуже невеликій кількості. Кровоносні судини при цьому розміщуються дуже поверхово. Ці фактори провокують основні проблеми, з якими ми стикаємося щодня, а саме набряки, темні кола під очима, зморшки та «гусячі лапки».

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

  1. Основне правило догляду за шкірою навколо очей звучить так: проблему легше запобігти, ніж виправити. При цьому не можна сподіватися, що для зони навколо очей підійде крем для обличчя. Багато активних інгредієнтів занадто сильні для ніжної шкіри і можуть викликати подразнення, печіння і навіть спровокувати запалення.
  2. Метод нанесення засобу має таке ж значення, як і те, які продукти використовувати. При нанесенні крему під очі та на верхню повіку дуже важливо не розтягувати шкіру – робіть це легкими, масажними рухами, не травмуючи її. Це допоможе покращити циркуляцію крові, механічно розгладити дрібні мімічні зморшки, зняти втому та надати погляду свіжого та здорового вигляду.
  3. Для зони навколо очей достатньо малої кількості крему, на кінчик пальця. Не наносьте засіб товстим шаром, інакше вранці ризикуєте прокинутися з мішками під очима. Не перекривайте шкірі кисень — їй потрібно стільки крему, скільки вона може ввібрати.
  4. І запам’ятайте: виходити з дому без захисту від сонця заборонено! Користуватися сонцезахисними засобами потрібно цілий рік, навіть узимку. Оптимальний рівень захисту — SPF 30/50. Наносимо засіб на очищене обличчя за 30 хвилин до виходу на вулицю. Це допоможе захистити шкіру від негативного впливу ультрафіолету та зберегти її молодість довше.

Делікатна зона. Особливості догляду за шкірою навколо очей.-Фото 2

ПІДБИРАЄМО ДОГЛЯД

Правильний догляд за шкірою навколо очей складається з дбайливого очищення, щоденного інтенсивного зволоження та живлення. Вибираючи косметичні засоби, уважно читайте склад. Якщо ви не впевнені щодо якогось інгредієнта – краще проконсультуватися зі своїм косметологом.

Відразу хочу звернути увагу, що парабенів, парфумованих ароматизаторів та мінеральних масел у складі бути не повинно. А інгредієнт, що діє, краще вибирати «під проблему».

Очищення

Правильне очищення – обов’язковий крок у догляді за шкірою. Існує стереотип, що вмиватися потрібно «до скрипу», тому засоби для очищення у продажу в основному лужні, з високим pH. У них приємна текстура і вони добре піняться, але руйнують бар’єр шкіри, який ще називають кислотною мантією. Регулярне використання таких засобів пересушує шкіру (особливо ніжну навколо очей), провокуючи зморшки та висипання. Крім того, потрапляючи на слизову оку, такі засоби можуть спровокувати подразнення.

Тому потрібно вибирати засіб для вмивання з оптимальним слабокислим pH (до 6) та балансувати його дію кислотним тонером (pH близько 3,5). Така комбінація продуктів чудово підійде для м’якого очищення шкіри та збереже її бар’єрну функцію.

Тільки обов’язково перевірте на упаковці, щоб тонер був дозволений для використання у зоні навколо очей. І під очі його потрібно зовсім небагато.

Делікатна зона. Особливості догляду за шкірою навколо очей.-Фото 3

Від зморшок

Для антиейдж догляду слід обрати крем із гіалуроновою кислотою, пептидами, вітаміном PP у складі. Ці активні компоненти добре оновлюють шкіру, підтягують її та інтенсивно зволожують, коригуючи зморшки та «гусячі лапки».

Від гіперпігментації

Пігментні плями ефективно прибирають вітаміни С та В3 (ніацинамід). Вони добре освітлюють шкіру, покращують мікроциркуляцію та зміцнюють капілярну структуру. Бонусом зменшуються набряки та темні кола під очима, а шкіра навколо очей стає свіжішою, підтягнутою та гладкою.

Від набряків

Прибрати набряклість можна за допомогою екстракту стовбурових клітин кавового дерева, які виводять токсини та прибирають зайву вологу.

А вітамін РР зміцнює судинну стінку, перешкоджаючи утворенню припухлостей.

Ліфтинг верхньої повіки

З віком круговий м’яз ока втрачає тонус, шкіра довкола стає менш еластичною, пружною, і з’являється проблема “навислої повіки”. Раніше вважалося, що скоригувати її можна лише хірургічним способом.

Але останні дослідження показали, що екстракти кори шовкової акації та сигезбекії східної зміцнюють та підтягують шкіру, у тому числі надаючи ліфтинг-ефект на верхню повіку.

Антиоксидантний та антиейдж догляд

Проривом у сучасній б’юті-індустрії стало відкриття активних властивостей стовбурових клітин рослин. Вони відрізняються високою концентрацією активних речовин і тим самим допомагають шкірі боротися з вільними радикалами, надаючи потужний протизапальний та антиейдж-ефект на шкіру.

Ми в INSTYTUTUM вже випробували їх у наших продуктах. До складу нашого крему для очей Truly-Transforming Brightening Eye Cream ми включили стовбурові клітини малини, які видобуваються з листя, фруктів та насіння ягоди. Вони багаті каротиноїдами, ліпідами, фенольними кислотами та еллагітанінами. Завдяки цим активним речовинам крем глибоко зволожує шкіру, збільшуючи вміст гіалуронової кислоти в ній, та покращує синтез керамідів у роговому шарі, зміцнюючи захисний бар’єр шкіри та запобігаючи трансепідермальній втраті вологи.

Делікатна зона. Особливості догляду за шкірою навколо очей.-Фото 4

І ПАРА КОРИСНИХ ЗВИЧОК

Звісно, для ​​підтримки здорового стану шкіри важливий як догляд, так і щоденний режим. Тому не забуваємо пити достатньо води (не менше 40 мл на кілограм ваги), стежити, щоб у раціоні були продукти, багаті на калій, і спати не менше семи годин на день.

А для профілактики передчасних зморшок варто вчитися розслабляти навколоочні м’язи. Ви здивуєтеся, дізнавшись, що вони роблять понад 10 тисяч рухів на день. Ми постійно проявляємо емоції: можемо посміятися з жарту колеги, поплакати над романтичною комедією, часто моргаємо, жмуримося, дивуємося чи гримасуємо.

В результаті мімічні м’язи скорочуються та спазмуються. Це призводить до розтягування шкіри з одного боку, і провисання шкіри з іншого. В результаті одержуємо мімічні зморшки. Рішення є —  привчайте себе посміхатися правильно, стримано, але, звичайно ж, щиро. Носіть сонцезахисні окуляри. І приділяйте увагу регулярному розслабленню м’язів обличчя.

Друга мега-корисна звичка від передчасного старіння —  випрямляти шию! Від постійного сидіння в смартфоні шия деформується, а голова витягується вперед. При цьому сильно збільшується навантаження на сьомий хребець — нахил голови лише на 2,5 см збільшує навантаження на 5 кг. А при нахилі на 45 градусів (як зазвичай, коли ми дивимося у смартфон), ми навантажуємо шию додатково на +25 кг. Щоб впоратися з цим навантаженням, задня поверхня шиї зміцнюється, але не м’язовою тканиною, а твердою грубою сполучною, м’язи скорочуються і спазмуються, з’являється «холка» (або горб). Це призводить до тиску на нервові закінчення та порушення кровотоку, від яких шкіра обличчя не отримує достатньо поживних елементів, а спазмовані м’язи фактично «тягнуть» все обличчя вниз. 

В результаті з’являються вікові зміни: зморшки на лобі, нависання верхніх повік, набрякле обличчя, подвійне підборіддя, «брили». Тобто процеси старіння обличчя запускаються через патологічні зміни у шиї. 

Тому запам’ятовуємо правило: смартфон підносимо до обличчя, а не голову нахиляємо до нього. Так прибираємо навантаження із шийного відділу хребта, вирівнюємо поставу, відновлюємо приплив крові до голови. Заодно й руки качаємо. Два в одному.     

Читайте також: ТЕРМАЛЬНА ВОДА, ЗВОЛОЖУЮЧИЙ МІСТ ЧИ ОСВІЖАЮЧИЙ СПРЕЙ? ЩО ОБРАТИ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ШКІРИ. 

Статьи по теме