UA
RU

Легенда парфумерії: 5 фактів про Chanel №5

Редагувати переклад
Ми вирішили згадати найцікавіші факти про легендарний парфум. А ви їх знаєте?

шанель №5 - фото

 

1. Саме на зразок № 5 тицьнула пальцем легендарна Шанель, коли вибирала композицію для свого нового аромату. П'ять було щасливою кількістю мадемуазель Коко, всі свої колекції вона запускала п'ятого числа п'ятого місяця.

Традиційно Chanel №5 надійшов у продаж 5 травня 1921 року.

Читайте також: 5 кращих фешн-ілюстраторів у Instagram 

2. Eau de toilete, eau de parfume, eau de premiere – хоч би якою була концентрація Chanel № 5, аромат обов'язково містить есенції граської троянди та жасмину. Квіткові аромати Шанель терпіти не могла, тому що всі духи на той час пахли трояндами, жасмином і гарденією. Отримавши ЦУ від Коко розробити «запах жінки», Ернест Бо почав експериментувати з альдегідами. Синтетичні речовини зробили свою справу і видозмінили звичні запахи троянд, жасмину та іланг-ілангу. В результаті вийшов не нудний квітковий аромат, а абстрактна композиція квітка.

3. У 20-х роках бульбашка «п'ятого номера» коштувала 1 500 франків, оскільки граська троянда та граський жасмин коштували дорого. Нині вони коштують ще дорожче. Наприклад, Rosa Centifolia, вирощена в Грасі: цвіте вона лише 5 тижнів на рік – з травня до червня. Щоб отримати один кілограм рожевого концентрату, потрібно 400 кілограмів пелюсток. З кілограма концентрату виходить півкіло рожевого абсолюту, а це близько 5 тисяч євро.

історія аромату шанель

4. Для першого промо-постеру Коко позувала особисто на тлі каміна у номері готелю Ritz. У ту епоху це було надто незвично!

флакон духів шанель 5 - фото

5. 1952 року в одному зі своїх інтерв'ю Мерилін Монро зізналася, що лягає спати, одягнувши «лише краплю Chanel № 5». Через 8 років актриса спробувала пояснити свою фразу: Ви спите в піжамі? У нічній сорочці? Коли я сплю, на мені тільки крапля Chanel №5. Усі думають, що це лише гарна фраза. Насправді я намагаюся відповісти тактовно на нескромне запитання. До того ж, це чиста правда!» Запис цієї розмови досі зберігається в Інтернеті.

Статті на тему