UA
  RU

  5 цікавих фактів про зростання волосся

  Редагувати переклад
  Редактори Marie Claire завітали на освітню лекцію відомого трихолога Ірини Попової. 

  5 цікавих фактів про зростання волосся-Фото 1


  Лекція, ініційована брендом натуральної косметики Apivita, була присвячена старінню волосся, факторам, що впливають на цей процес, питанням, пов'язаним з появою сивини та сезонним випаданням волосся. У сьогоднішній статті ми хотіли б навести витяги з виступу Ірини, присвячені фактам зростання волосся. 

  5 цікавих фактів про зростання волосся-Фото 2


  Факт №1. Волосяний фолікул має нюх

  Звучить інтригуюче? Що ж, навряд чи ви знали про те, що у волосяних фолікулах є рецептор, який відповідає за сприйняття запахів. Такий самий, як і в носі. «Правильний» запах, впливаючи на цей рецептор, «вбиває двох зайців»: стимулює загоєння ран на шкірі та стимулює ріст волосся.

  Які ж запахи належать до категорії «правильних»? Компанія Symrise синтезувала в лабораторії специфічний компонент сандалового дерева (Sandal pentanol), який в експериментах показав себе ефективним способом боротьби з випаданням волосся.

  Читайте також: 7 ВАЖЛИВИХ ЖИВИЛЬНИХ РЕЧОВИН ДЛЯ ЗДОРОВОГО ВОЛОССЯ


  Факт №2. За зростання волосся відповідає мікрофлора та особливі імунні клітини.

  Наш організм цікаво влаштований: виявляється, імунна система посилає стовбурових клітин волосяного фолікула команду рости. Протизапальні клітини імунної системи є «рубильниками», які активують стовбурові клітини і охороняють їх від запалень. Якщо протизапальних клітин немає, немає і зростання волосся. 

  Щоб змусити імунні клітини працювати, потрібний важливий фактор – мікробіом. Точніше – його збалансований склад. Для зростання волосся важливе здоров'я мікрофлори не тільки в кишечнику, а й на шкірі голови.

  Факт №3. Пробіотики стимулюють ріст волосся

  Почнемо з того, що нагадаємо вам про те, що таке пробіотики. Пробіотики – це живі мікроорганізми, біфідобактерії та лактобацили, які знаходяться у кисломолочних продуктах. Їх можна знайти у сметані, кефірі, йогурті, а також ферментованих продуктах, наприклад, квашеній капусті. Ряд досліджень наголошує, що дієта з пробіотиками (Lactobacillus reuteri) допомагає продовжувати фазу росту волосся. Експерименти на щурах підтвердили, що пробіотики роблять шерсть піддослідних більш здоровою та щільною.   Читайте також: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ: ПРЕБІОТИКИ ТА ПРОБІОТИКИ

  5 цікавих фактів про зростання волосся-Фото 3


  Факт №4. Консерванти призводять до хронічного запалення та дисбактеріозу 

  Консерванти, які продовжують термін зберігання косметики, можуть негативно впливати на стан шкіри голови. Є цілий список «шкідників», втирання яких у шкіру (разом із засобом стимулювання росту волосся) негативно позначається на мікробіомі. Адже мікробіом має пряме відношення до волосся! До «консервантів-погань» можна віднести 2-bromo-2-nitropropane-1 3-diol (бронопол), methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolinone.

  Факт №5. На зростання волосся впливають холестерин та жири

  Досліди на мишах підтвердили, що «західна дієта», що складається з їх продуктів, багатих на шкідливі жири і холестерин, позначається на рівні церамідів і глюкозилцераміду. Як результат – запалення, поява сивини та випадання вовни.

  Кожна людина після 30 років повинна знати та контролювати свій рівень холестерину та ліпопротеїнів. З урахуванням цих показників він повинен коригувати свої дієту та спосіб життя. Також у догляд за волоссям можна додавати маски, сироватки, багаті церамідами, рослинними оліями з неомилюваною фракцією Unsaponifiables у складі та рослинними стеролами (Phytosphingosine, Phytosterols).


  Джерело фото: unsplash.com

  Статті на тему