UA
  RU

  5 неочевидних способів уникнути зневоднення організму

  Редагувати переклад

  Коли порада: "Пийте більше води" вже не працює.


  На термометрі градуси стрімко піднімаються, а це означає, що наближається літо, а наш організм потребує постійної гідратації.

  5 неочевидних способів уникнути зневоднення організму-Фото 1


  Головна порада, яку ми чуємо звідусіль, якщо йдеться про зневоднення організму, це пити більше чистої води. Так, згодні, це найпростіший спосіб поповнити свій водний баланс, але давайте будемо відверті з собою – не завжди випивати денну норму простої води. Іноді ми взагалі забуваємо про це. Але через те, що ми не постачаємо своєму організму необхідну кількість рідини відбувається зневоднення, з'являються зморшки, целюліт та сухість шкіри. А нам таке точно не потрібно, тому редакція Marie Claire знайшла п'ять неочікуваних способів, як можна поповнити свій водний баланс, якщо ви поки що не можете привчити собі пити воду протягом дня.

  Додайте електроліти до напою

  Електроліти потрібні організму для засвоєння води. Додаючи їх у воду, ви можете сприяти увлажненню організму. Тому якщо ви вип'єте напій з електролітами, то можете бути впевнені, що якщо ваше тіло буде повністю увлажнено. До електролітів входять калій, магній, хлор, натрій та кальцій. Краще їх приймати у комплексі, які можна знайти у будь-якій аптеці. 

  Зробіть вашу воду смачнішою

  Якщо вам не подобається смак води, можна його трохи підкоригувати завдяки природним компонентам. Вони "прикрасять" смак води і її точно захочеться випити. Наприклад, зробіть кубики льоду з трав, додавши сушене або свіже листя. Трави принесуть у воду додаткові поживні речовини та стануть основними підсилювачами смаку. Базилік, петрушка, м'ята, розмарин ідеально підходять для цього. Також можна додати лимон чи огірки, щоб надати воді більш тонізуючого ефекту.


  5 неочевидних способів уникнути зневоднення організму-Фото 2

  Вранці пийте воду кімнатної температури 

  Як би не хотілося пити, тим більше у спеку, організму потрібно більше години, щоб опрацювати крижану воду. Тому візьміть за звичку випивати склянку води кімнатної температури, що прокидаєтеся вранці. Тепла вода або вода кімнатної температури увлажнює більше, ніж крижана.

  Читайте також: 10 продуктів, які забезпечують організм витамином В6  Дозвольте собі слабоалкогольне чи безалкогольне пиво

  Шах та мат. Алкоголь є відомим сечогінним засобом, тобто він зневоднює вас. І хоча вам буде важко знайти медичного експерта, який би рекомендував вибирати слабоалкогольне або безалкогольне пиво замість склянки води, є певні докази того, що воно може допомогти увлажнити. Вміст натрію в цьому напої може сприяти заповненню електролітів. Але, звичайно, вода завжди найкращий варіант у цьому харчуванні.

  Віддавайте перевагу зволожуючим продуктам

  Вода – не єдиний спосіб збільшити кількість рідини в організмі. Існують різні варіанти зволожуючої їжі, багато з яких у сезон зараз. Кабачки та огірки мають надвисоке вміст води, а також фолієву кислоту, витамин А, витамин С і калій. Чудовий варіант увлажнити тіло – літні холодні супи. Гаспачо, окрошка, дзадзикі чи клубничний суп із фісташками – не лише смачний обід, але й джерело води та питних речовин.


  Обирайте свій варіант, а краще завжди наповнюйте свій організм необхідною вологою.

  Статті на тему