UA
RU

5 несподіваних причин відмовитися від м'яса хоча б на місяць

Редагувати переклад
Переваги 100% незаперечні. Варто спробувати!
відмовитися від м'яса

Ця стаття не нав'язуватиме вам ідеї вегетаріанства або сироїдіння, ми просто хочемо поділитися своїм досвідом і надати 5 причин, з яких можна відмовитися від вживання м'яса хоча б на місяць. Навіть якщо ви не можете уявити свій прийом їжі без шматочка курячого філе або запеченої яловичини, все ж таки радимо спробувати провести подібний експеримент. Хто знає, може ви перегляньте свої погляди на вживання м'яса.

Причина 1: Знижується вуглецевий слід

Можливо, ви будете здивовані, але перша причина зовсім не стосуватиметься вашого здоров'я. Виявляється, скорочення споживання м'яса допомагає знизити вуглецевий слід або відоме поняття як парникові гази. Це відбувається через те, що на вирощування тваринного м'яса йде набагато більше копалин, ніж для рослинного білка. Це означає, що відмова від м'яса хоча б на один місяць зробить позитивний внесок у екологію та допоможе знизити рівень викиду парникових газів в атмосферу. Дослідження показують, що якщо не вживати м'ясо протягом місяця, це запобігти викиду 108 кілограмів шкідливих СО2 у повітря.

Читайте також: ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ ПРО ЗДОРОВ'Я, ЯКІ ПЕРЕВЕРНУТЬ ВАШУ СВІДОМІСТЬ

Причина 2: Економія грошей

Давайте дивитися правді у вічі: вживаючи м'ясо, ви витрачаєте велику суму грошей. Якщо подивитися на цінову політику, то можна зробити такий висновок: кілограм курячого філе коштує близько 90 грн., яловичина — 210 грн./кг, а рибу можна придбати за 30 грн./півкілограма. Тепер вирахуйте самостійно, скільки грошей ви витрачаєте на тиждень на приготування улюблених м'ясних страв. Відмовившись від цих продуктів на місяць, ви суттєво зможете заощадити свій бюджет. Тим більше зараз починається сезон овочів та фруктів і можна побалувати себе різними стравами з рослинних білків.

відмовитися від м'яса

Причина 3: Порятунок тварин

Це, напевно, головна причина, через яку багато хто відмовляється вживати м'ясо. Просто уявіть, якщо ви відмовитеся від м'яса на місяць, ви зможете врятувати приблизно 31 тварину. Ви не тільки допомагаєте їм зберегти своє життя, а й зменшуєте свій внесок у практику ведення жорстокого виробництва.

Читайте також: ВЕГАН VS. ВЕГЕТАРІАНЕЦЬ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ

Причина 4: Поліпшити своє здоров'я та довголіття

М'ясо приносить як користь, і шкоду організму. Існує безліч досліджень на цю тему і вже доведено, що низький рівень споживання м'яса призводить до підвищення тривалості життя. Тим часом, нещодавні дослідження з Великобританії показали, що п'ять порцій фруктів та овочів щодня добре позначаються на здоров'ї, а 10 порцій може запобігти 7,8 мільйонам передчасних смертей щороку. Крім того, після вегетаріанської дієти було виявлено зниження ризику серцевих захворювань та діабету типу 2. Можливо, варто спробувати на місяць відмовитися від м'яса, щоб подивитися, як ваш організм на це реагуватиме і як ви почуватиметеся.

відмовитися від м'яса

Причина 5: Значна втрата ваги

Ще одна вагома причина відмовитися від білків тваринного походження. Якщо ви заміните м'ясо на чисті продукти на основі рослин (а не калорійні замінники м'яса або оброблені вуглеводи), протягом місяця ви побачите, що пролили пару кілограмів. Дослідження показують, що вегетаріанці втрачають вагу вдвічі швидше, ніж м'ясоїди. Існує вагома причина, через яку сама Бейонсе дотримується вегетаріанської дієти перед гастролями.

Тож подумайте над тим, щоб провести подібний експеримент та скоротити вживання м'яса хоча б на місяць. Можливо, наші причини стануть вагомим аргументом для того, щоб розпочати нове життя!

 

 

Статті на тему