UA
RU

5 причин чому стрес може бути корисним

Редагувати переклад
Як щодо іншої сторони "медалі", про яку ми мало що знаємо – переваги від стресу?

5 причин чому стрес може бути корисним.

Ми всі знаємо (і відчуваємо на собі), як стрес погіршує фізичне, розумове та емоційне здоров'я. Він також може провокувати безліч хронічних захворювань, включаючи проблеми із серцем, депресію та інше. Але стрес не завжди такий поганий! Природна відповідь вашого організму на стресові ситуації має бути захисною – не руйнівною.

Ось 5 фактів, чому не варто боятися стресу, якщо він не є хронічним у вашому житті:

1. Підвищує когнітивну функцію мозку

Ваше тіло реагує на стрес, активуючи при цьому нервову систему, гіпоталамус, гіпофіз та надниркову залозу. Під час реакції у відповідь тіло вивільняє адреналін і норепінефрин, які впливають на навчання і сприяють зміцненню пам'яті. Ось чому деякі люди продуктивніші, коли відчувають стрес, ніж коли вони не перебувають під тиском. Занадто багато стресу може погіршити пам'ять і когнітивні процеси. Тому не варто зловживати.

Читайте також: ЯК КЕРУВАТИ СВОЇМ ЧАСОМ І ЖИТИ БЕЗ СТРЕСУ: 5 ДІЙНИХ ПОРАД

2. Покращує імунну систему

Незважаючи на всі думки, невеликий стрес насправді може бути гарною зарядкою для вашої імунної системи. Як так? Коли запалення та шкідливі патогени з'являються в організмі, вони тренують імунітет та допомагають мобілізувати антиоксиданти з продуктів, які ви їсте, щоб зменшити негативний вплив. Дослідження показують, що короткостроковий стрес може посилити вроджені/первинні та адаптивні імунні відповіді. 

5 причин чому стрес може бути корисним.

3. Робить вас витривалішим

В емоційному плані стрес асоціюється з почуттями смутку та гніву. Але ж без них ви не знали б, як бути щасливим. Так само ваше тіло не буде здоровим, якщо будуть відсутні фактори запалення та стресу. Тому ви гартує себе і свій організм за допомогою пережитих невдач. Так що вищий ніс!

4. Підвищує продуктивність

Згадайте час, коли у вас був великий завал на роботі. Так, ви були схвильовані, схвильовані і переживали, але, в той же час, у вас була максимальна концентрація і зосередженість. Це все провокує стрес. Розглядайте його як можливість рости і ставати кращим, продуктивнішим, ніж щось погане і негативне.

Відповідно до закону Йеркса-Додсона, ваша продуктивність зростає разом із фізіологічним та розумовим стресом. Дослідження показали, що прості завдання та дії, що вимагають меншої концентрації, не сприяють зростанню розумової витривалості та завзятості.

Читайте також: ВИЗНАННЯ ДНЯ: НІЖ НА САМОМ СПРАВІ ЗАЇДАЮТЬ СТРЕС ДІЄТОЛОГИ

5 причин чому стрес може бути корисним.

5. Приводить до усвідомлених рішень

У період, коли ми відчуваємо стрес, організм включає захисну реакцію як глибокого дихання. Воно дозволяє заспокоїтися, зважити і прийняти максимально правильне рішення. За цей час, поки ви виконуєте дихальну вправу, у мозку працює мільйон нейронів, які допомагають подолати важку ситуацію, усвідомити свої здібності та оцінити силу волі. 

Так що дозволяйте собі зрідка побути в стресовій ситуації, але не перестарайтеся. Все повинно бути в міру!

Статті на тему