UA
RU

5 смачних продуктів для підвищення настрою

Редагувати переклад
Те, що ви їсте, значною мірою позначається на тому, як ви почуваєтеся. 

У вас поганий настрій? І навіть відео із котиками не рятує? Можливо, вам просто не вистачає цих продуктів у раціоні. 

Продукти для підняття настрою: яєчні жовтки

5 смачних продуктів для підвищення настрою - Фото 1

@alison__wu

Яєчні жовтки - чудове джерело вітаміну D, який є регулятором синтезу серотоніну в мозку. Серотонін грає найважливішу роль у безлічі процесів та функцій мозку, у тому числі і «прикладають руку» до настрою. 

Є один важливий нюанс, про який треба пам'ятати, що не всі жовтки рівні. Яйця від курей на «вільному вигулі» корисніші, оскільки птахи мають можливість залишати приміщення і насолоджуватися сонячними променями, в яких, власне, і є той самий горезвісний вітамін D. Яйця ж від їх менш щасливих подруг — курей на закритому утриманні — не несуть у собі такої користі. 

Продукти для підняття настрою: шоколад

5 смачних продуктів для підвищення настрою - Фото 2

@_hollyt

Неодноразово дослідники дійшли висновку, що споживання чорного шоколаду зменшує секрецію кортизолу (так званого «гормон стресу») у короткостроковій перспективі, тобто. у момент, коли ви опиняєтеся у критичній ситуації. Вчені вважають, що це пов'язано із вмістом флавоноїдів (антиоксидантів) у цьому чудовому продукті. Може саме тому нам так хочеться поїсти поганий настрій шоколадним морозивом? 

Тільки пам'ятайте, що флавоноїдів більше у чорному шоколаді з високим вмістом какао-продуктів (від 70% і вище), а у молочному та білому їх значно менше. 

Читайте також: НАУКОВО ДОКАЗАНО: 7 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПІГРУЮТЬ НАСТРОЮ

Продукти для підняття настрою: лосось

5 смачних продуктів для підвищення настрою - Фото 3

spoonforkbacon.com

Лосось - продукт, багатий на омега-3 жирні кислоти, які не виробляються організмом самостійно. Про користь омега-3 можна говорити годинами, але в контексті нашого питання зупинимося тільки на одному пункті: ці кислоти збільшують вироблення серотоніну та впливають на активність рецепторів серотонінів. І ще два слова про серотонін. Серотонін - це гормон, який виробляють наші тіла, і який має широкий спектр когнітивних ефектів, включаючи контроль настрою.

На відміну від курячих яєць, лосось, який розводять на фермах, і «дикий» лосось мають однакову кількість омега-3 жирних кислот, тому сміливо купуйте рибу в супермаркеті. 

Продукти для підняття настрою: зелений чай

5 смачних продуктів для підвищення настрою - Фото 4

@nnennaechem

Зелений чай має у своєму складі L-Тіанін - амінокислоту, яка допомагає подолати стрес і почуття тривожності. Тести на тваринах показали, що L-Тіанін стимулює вироблення серотоніну, допаміну та ГАМК (скорочення від гамма-аміномасляної кислоти) — речовин, які безпосередньо пов'язані з настроєм. Чекаємо більш точних даних та досліджень за участю людини. 

На Сході до чаю ставляться з особливим пієтетом, звідси і чайні церемонії, і перекази, і філософія застілля. Зелений чай там вважається чудовим способом релаксації. 

Читайте також: COLOUR OF MOOD: ЯК КОЛЬОРИ І ВІДТІНКИ МОЖУТЬ ВПЛИВАТИ НА НАШ НАСТРІЙ

Продукти для підняття настрою: гриби

5 смачних продуктів для підвищення настрою - Фото 5

eatingwell.com

Проведемо аналогію з яєчними жовтками - в грибах міститься той самий «настроювальний» вітамін D, який управляє виробленням серотоніну. Що більше грибів, то краще настрій (і ні, ми не про це зовсім). 

Експерти з правильного харчування радять купувати гриби, які росли у диких умовах. Як ви вже могли здогадатися, вся справа в сонці. Якщо гриби вирощувалися в темному помешканні, то вони точно не можуть бути добрим джерелом вітаміну D. 

Поганий настрій? Бігом у магазин за лососем, чорним шоколадом, яйцями, грибами та зеленим чаєм! 

Статті на тему