UA
  RU

  5 лікарів, яких вам варто відвідати зараз

  Редагувати переклад
  Якщо ви сказали собі "Вперед до нового життя", тоді настав час виконувати свою обіцянку. 

  І нехай у ваших цілях здоров'я стоїть не на першому місці (знаємо-знаємо, що вам хочеться мати ідеальну фігуру, чоловіка мрії та віллу біля моря), але це стратегічно невірно. Щоб у вас були сили та енергія для того, щоб досягти бажаного, спочатку потрібно переконатися, що ваш організм працює як злагоджений механізм. 

  Ми склали список лікарів, до яких рекомендували б звернутися насамперед. 

  5 лікарів, яких вам варто відвідати прямо зараз.

  1. Стоматолог

  Багато хто боїться опинитися на кріслі стоматолога, адже знають точно — попереду обов'язково чекають болючі маніпуляції. Але лікар Кейсі Чоу з клініки Bella Smiles каже, що регулярні огляди у стоматолога необхідні з багатьох причин, про які більшість людей навіть не здогадується:

  Регулярне відвідування стоматолога допоможе виявити карієс і проблеми з яснами на ранніх стадіях, що дозволить проводити менш інвазивне лікування і, у свою чергу, обійдеться не так дорого (наприклад, якщо йдеться про звичайні пломи), але регулярні відвідування також можуть виявляти захворювання ясен. пов'язані з серцевими захворюваннями та навіть розвитком раку порожнини рота.

  Читайте також: КАЖЕ СТОМАТОЛОГ: 10 ПОМИЛОК ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ

  5 лікарів, яких вам варто відвідати прямо зараз.

  2. Дерматолог

  Ви крізь пальці дивитеся на висипання («Просто переїла солодкого!»), чорні крапки («Зроблю маску і все пройде!»), лущення («Зима ж надворі!») та інші проблеми шкіри. Хоча дерматолог допоміг би вам впоратися з кожною з них. Доктор Алан Дж. Паркс, засновник DermWarehouse, каже, що відвідувати дерматолога варто не рідше одного разу на рік. Це допоможе вам уникнути багатьох речей, наприклад раку шкіри.   

  Одна з причин того, що рак шкіри є однією з найвиліковніших форм онкології, полягає в тому, що його найлегше розпізнати. 

  Паркс також рекомендує щомісяця проводити самоконтроль ластовиння і родимок на вашому тілі, і якщо ви бачите якісь плями або родимки, які виглядають незвично, не зволікайте - записуйтесь на прийом до дерматолога зараз. 

  Людям, у яких є особистий або сімейний анамнез раку шкіри чи меланоми, або якщо у них в анамнезі багато передракових поразок або широке пошкодження сонцем, варто брати участь у походах до фахівця, щоб запобігти розвитку ситуації. 

  5 лікарів, яких вам варто відвідати прямо зараз.

  3. Гінеколог

  Похід до гінеколога – це проблема для багатьох із нас. Але треба перебороти внутрішній дискомфорт та пройти обстеження. 

  Незважаючи на те, що жінка може складати тест Папаніколау (мазок) раз на один-три роки, відвідування гінеколога щорічно важливе для загального здоров'я та гарного самопочуття.

  - Каже доктор Шеррі Росс, акушер-гінеколог. 

  У кабінеті лікаря ви не повинні боятися ставити запитання на будь-які теми, наприклад, про тестування на інфекції, що передаються статевим шляхом, порушення менструального циклу, планування сім'ї або сексуальну дисфункцію.

  Читайте також: СТАВИМО ЦІЛІ НА РІК: ЗДОРОВ'Я І СПОРТ

  5 лікарів, яких вам варто відвідати прямо зараз.

  4. Терапевт 

  Гінеколог – це не єдиний лікар, якого потрібно відвідувати щороку обов'язково. Вам також варто показуватись своєму терапевту, який після загального огляду може направити вас до вузькопрофільних лікарів у разі потреби. 

  Дуже важливо мати хороших спеціалістів, бажано не лише лікаря, а й медсестру, які подбають про ваше спільне здоров'я. Вони зможуть оцінити ризик розвитку хвороб серця та діабету, стежити за вакцинацією, а ще прийти на допомогу, якщо у вас несподівано піднялася температура або болить у горлі,

  - Каже медичний директор NYU Langone Health Ніка Голдберг.

  5 лікарів, яких вам варто відвідати прямо зараз.

  5. Психотерапевт

  Ми поставили цього лікаря на останнє місце, хоча він не менш значущий. Стрес, розумове виснаження, почуття тривожності стали не просто словами із статей з психології, а реальністю. Саме тому доктор Кевін Гілліленд, виконавчий директор Innovation 360, рекомендує додати до свого календаря фахівців із ментального здоров'я:

  Наше здоров'я ґрунтується на багатьох факторах. Коли ми харчуємося правильно та ведемо активний спосіб життя, наше психічне здоров'я покращується, адже вони пов'язані. То чому ж ви надасте перевагу зробити аналіз крові або пропити вітаміни, коли страждаєте від швидкої стомлюваності, але нічого не зробите для вашого ментального здоров'я? Знайдіть психотерапевта та зустрічайтеся з ним один або два рази на тиждень, щоб відчути себе легше.

  Дозвольте спеціалісту з психічного здоров'я «помацати» вас, поговорити про те, що вас турбує, переключити негативні думки на позитивні та виписати ті препарати, які потрібні вам, а не ті, які ви купуєте, піддавшись тригерам у рекламі. 

  Джерело фото: unsplash.com

  Статті на тему