UA
RU

6 головних міфів про ретинол

Редагувати переклад
Якби нам довелося назвати наймодніший інгредієнт у засобах догляду за шкірою прямо зараз, ми б без роздумів назвали ретинол. 

Похідні вітаміну А – ретиноїди – здобули популярність на ринку бьюті-послуг ще у 80-х, але зараз ми спостерігаємо справжній бум. Наука не стоїть на місці, а інгредієнти косметичних формул, навіть найекзотичніші, стають доступнішими для брендів різного рівня. Але чим більше говорять про чудодійні властивості певного компонента, тим більше міфів про нього зароджується в інфополі. Сьогодні ми хочемо розібратися, що за звір такий цей ретинол.

Що таке ретинол?

Перш ніж приступити до знайомства з найцікавішими міфами, давайте коротко розглянемо переваги ретинолу для вашої шкіри:

Добре відомий своїми антивіковими властивостями, ретинол підвищує вироблення колагену, прискорює обмінні процеси в клітинах, вирівнює поверхню шкіри, зменшує розмір пор, освітлює колір обличчя, скорочує глибину зморшок, а також контролює надлишок вироблення себуму, що може призвести до висипання,

- Каже косметолог Алессандра Касерес.

По суті, ретинол це універсальне вирішення всіх ваших вікових проблем. Що ще важливіше, і це було науково доведено, що регулярне застосування засобів з ретинолом може стати відмінною профілактикою передчасного старіння і скоригувати вже наявні наслідки. 

ретинол

Міф №1: ретинол, ретиноїди та ретинова кислота - це одне і те ж

Термінологія, що з ретиноїдами, є основним джерелом плутанини. Багато людей змішують ці три терміни, вважаючи, що це одне й те саме, але це не так.

  • термін «ретиноїди» - це загальна назва для «ретинолу» та «ретиноївої кислоти»

  • ретинова кислота доступна лише за рецептом лікаря

  • ретинол - це інгредієнт, який доступний і без рецепта

Продукти з ретинолом, які доступні без рецепта, піддаються хімічній трансформації на шкірі, перетворюючись на ретинову кислоту. Оскільки ця трансформація відбувається на вашій шкірі — на відміну від контрольованого наукового середовища, як це відбувається з рецептурними ретиноїдними продуктами, — вона не така сильна.

Читайте також: ВСЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕТИНОЛ, РЕТИНОЇДИ І RETIN-A

Міф №2: ретиноїди роблять шкіру тоншою

Оскільки люди часто стикаються з лущенням, коли починають використовувати ретиноїди, вони іноді помилково вважають, що ретиноїди роблять шкіру тоншою. Насправді, все навпаки. Оскільки ретиноїди стимулюють вироблення колагену, вони допомагають зробити шкіру товщою. І це добре, якщо враховувати, що шкіра часто витончується з віком та під впливом сонця, 

— каже Хедлі Кінг, доктор медичних наук та сертифікований дерматолог із Нью-Йорка.

дослідження показали потовщення епідермісу після трьох-шости місяців застосування ретиноїдів. Тож це не домисли, а науково обґрунтований факт.

Міф №3: ви одразу побачите результати

Доктор Кінг каже: "Реальність така, що для досягнення видимих ​​результатів ретиноїди, що відпускаються за рецептом, потрібно застосовувати до трьох місяців, а безрецептурні продукти з ретинолом - від шести до 12 місяців".

У цей час ваша шкіра активно реагує на продукт. Цей процес називається «ретинізацією», і загальні побічні ефекти включають почервоніння шкіри, чутливість, лущення, висипання та сухість. Все те, чого ви так хотіли позбутися. 

Але у нас є і хороша новина: ваша шкіра акліматизується приблизно за чотири тижні. Крім того, ви можете зменшити симптоми ретинізації, повільно вводячи ретиноїди у свій режим. Це означає використання продукту з низьким відсотковим вмістом – в ідеалі ретинол у концентрації від 0,25 до 0,5 – і нанесення його двічі-тричі на тиждень, а не щодня. Полегшить ситуацію зволожуючий крем (просто переконайтеся, що в ньому немає активних компонентів, таких як АНА, ВНА або вітамін С).

Ви можете поступово переходити до щоденного використання продуктів з ретинолом, а потім переключатися на більш високу концентрацію. Хорошим темпом є збільшення дозування кожні чотири тижні. Але в жодному разі не робіть це самостійно! Лише під наглядом дерматолога. 

Читайте також: НІЧНИЙ порт: КРАЩІ ЗАСОБИ З РЕТИНОЛОМ

ретинол ацетат для обличчя

Міф №4: не слід застосовувати ретиноїди під очима

Хоча це правда, що ретиноїдні продукти викликають роздратування, коли ви вперше починаєте використовувати їх, це не означає, що ви не можете наносити їх на тонку шкіру під очима.

У цій делікатній області часто з'являються зморшки, і вона може безумовно отримати вигоду з колагеностимулюючої дії ретиноїдів. Якщо ви чутливі в цій зоні, спочатку нанесіть зволожуючий крем, а потім ретиноїд, 

- Зазначає доктор Кінг.

Міф №5: ретиноїди збільшують ваш шанс захворіти на рак шкіри

Чутливість до сонця може проявитися, коли ви вперше почнете використовувати ретиноїди, особливо під час ретинізації, коли шкіра лущиться. Однак після кількох місяців використання реакція вашої шкіри на УФ-випромінювання нормалізується.

«Я думаю, що одна з причин, через яку люди вірять у цей міф, полягає в тому, що їм наказують застосовувати ретиноїди перед сном, а не вдень. Це тому, що ретиноїди часто руйнуються під впливом сонячного світла, що робить їх менш ефективними, а не тому, що вони спричиняють чутливість до сонця», - зазначає доктор Кінг.

Крейг Крафферт, доктор медицини та сертифікований дерматолог, каже: «Насправді добре відомо, що ретиноїдні продукти, такі як ретинол, сприяють корекції передракових захворювань, уповільнюють ріст ракових клітин і знижують ризик розвитку раку шкіри».

Міф №6: найкраще використовувати ретиноїди лише після появи зморшок

«20-річні дівчата можуть спокійно включати ретинол у свій антивіковий догляд за шкірою. Почни молодим, залишайся молодим, — каже лікар Крафферт. — Після більш ніж 40-річних досліджень та клінічних випробувань з'являється все більше переконливих доказів того, що ретинол регулює функції шкіри. Немає жодних наукових доказів пошкодження шкіри при тривалому застосуванні ретинолу, і ніколи не буває надто рано включати його до антивікового режиму».

Якими б привабливими були результати після продуктів з ретинолами, не займайтеся самолікуванням. Тільки досвідчений фахівець може оцінити стан вашої шкіри і призначити той чи інший продукт. Ретинол відноситься до сильнодіючих компонентів, тому може принести як користь, так і шкоду. Будьте уважні до себе та свого здоров'я! 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему