UA
RU

6 інгредієнтів у косметиці, яких вам слід боятися

Редагувати переклад
Чи знаємо ми значення компонентів, які знаходяться на зворотному боці баночок та флакончиків?
список шкідливої ​​косметики

@natalieoffduty

Ви будете здивовані, але навіть такі «корисності», як олія ши та ретинол не зовсім безпечні для нашої шкіри. Зацікавлені? Тоді ми розповімо вам про те, що складається з вашої улюбленої косметики.

парабени

Уникнути цих погано практично неможливо - вони скрізь! Від тканинних масок до шампунів. Парабени ваш ворог №1, коли справа стосується догляду за шкірою. Вони продовжують життя косметиці і навіть фактично заощаджують ваші гроші, але натомість позбавляють здоров'я. Відповідно до досліджень, парабени можуть прискорити зростання ракових клітин. Вчені говорять про прямий зв'язок цих хімічних речовин із раком молочної залози та порушенням гормонального балансу, що може серйозно вплинути на вашу фертильність. До речі, парабени можуть ховатися під різними назвами, одна з яких – феноксіетанол. 

Ретинол

Антивікові властивості ретинолу не оспівував лише лінивий, тому ми були здивовані, дізнавшись, що цей інгредієнт не такий нешкідливий, як здавалося спочатку. Виявляється, каверза в тому, що засоби з ретинолом краще використовувати тільки під час вечірнього beauty-ритуалу, оскільки вдень він робить шкіру більш сприйнятливою до впливу сонця. Ви можете стати чутливою та беззахисною перед могутнім УФ-випромінюванням, якщо не використовуватимете креми з SPF-фільтрами як доповнення. До речі, деякі лікарі рекомендують вагітним жінкам уникати продуктів із ретинолом, оскільки вони можуть пошкодити ДНК дитини. 

Читайте також: BEAUTY-СЛОВНИК: ВСЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕТИНОЛ, РЕТИНОЇДИ І RETIN-A

свинець

Ви думаєте, що косметичні білила, до складу яких входив свинець, давно канули в Лету? Білила-то канули, а от свинець, як косметичний інгредієнт, нікуди не подівся. Його не так просто виявити у складі продукту, так що не випускайте з уваги «дрібний шрифт». Найчастіше свинець використовують при виготовленні помад та підводок для очей. Привід для роздумів: організація FDA провела експеримент та виявила у всіх зразках помади сліди свинцю. А цей компонент, між іншим, є канцерогеном, порушує гормональний баланс, викликає депресію, негативно впливає на стан вагітної жінки та плода. 

Алюміній

Все частіше на упаковках ми можемо побачити напис "aluminium free", і це дуже хороша тенденція. А ви, напевно, і не знали, що цей хімічний компонент може бути у складі вашого улюбленого гелю для душу? Тим не менш, він часто міститься в тих же гелях для душу та дезодорантах завдяки своїм блокуючим властивостям при потовиділенні. Фахівці поки що не одноголосні у питанні його шкідливості чи нешкідливості. Одні стверджують, що він може накопичуватись у шкірі та забивати протоки потових залоз, інші кажуть, що це абсолютно нешкідливо. Ми не готові стати на той чи інший бік, але щиро впевнені, що чим більше у косметиці натуральних інгредієнтів, тим краще. 

Читайте також: НОВИЙ ТРЕНД В ДОГЛЯДІ ЗА ШКІРОЮ: ЗАСОБИ З ВІТАМІНОМ З

Масло ши

Безперечно, він не такий страшний, як усі вищестоящі компоненти, але й не зовсім безневинний. Масло ши може бути приємним доповненням після відвідування душу або ванною, але воно не рекомендується дівчатам, які мають жирну шкіру. Масло може закупорити пори та посилити жирний блиск, тому якщо ви мрієте про ідеальну шкіру – уникайте цього інгредієнта у косметиці. 

вітамін Е

Почувши слово «вітамін», ви можете обдуритися, сподіваючись на його чудодійні властивості. Чи це так насправді? Повинні вас попередити, що Е, як і масло ши, корисний не всім. Якщо ваша шкіра «страждає від спраги», тоді їй однозначно сподобається Е-косметика, а ось володаркам жирної шкіри, знову ж таки, варто бути дуже обережними. У деяких випадках вітамін діє підступно - провокує роздратування та висипання. Отже спочатку тестуйте засіб на невеликій ділянці шкіри, а потім вже купуйте. 

Статті на тему