UA
RU

6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою

Редагувати переклад

 

Атласне сяйво – це одне, але жирний блиск на кожному селфі, незважаючи на всі спроби промокнути шкіру насухо, – зовсім інша історія. А чи варто боротися із жирним блиском?

 

Щоденна боротьба за матовість шкіри влітку часто здається марною витівкою. Адже, незалежно від того, які продукти ми використовуємо і скільки кроків готові додати до щоденного догляду — віз і нині там: Т-зона, як і раніше, блищить, якщо не ще більше. Але чи така погана плівка зі шкірного сала на поверхні шкіри у спекотні дні? Пояснює професор Хедлі Кінг, дерматолог Медичного коледжу Well при Корнельському університеті.

 

«Кожний себум на обличчі – непогана річ. — каже Гедлі. — Фактично, наша шкіра природно забезпечує собі постійне зволоження в спеку. Жирний блиск – ознака того, що шкіра добре зволожена. Але іноді вона виробляє надмірно багато шкірного сала, що призводить до появи вугрів, закритих і відкритих комедонів. Ось коли потрібно вживати заходів, щоб трохи знизити активність сальних залоз. Вироблення себуму багато в чому обумовлене нашою генетикою і рівнем гормонів, що постійно змінюється», — додає доктор Кінг.

Отже, що ж необхідно блискучій дівчинці, крім запасу серветок, що матують, і набору промокального паперу для пір? Перш за все, змістити фокус у щоденному догляді і відмовитися від деяких речей, якими ви інтуїтивно намагаєтеся змусити шкіру не блищати. Є 6 помилок, які можуть призвести до зворотного результату.

Економія на зволожуючому кремі

Коли ваша шкіра вже виглядає блискучою, останнє про що ви думаєте, додати більше вологи. Але цей крок є важливим у повсякденному догляді, навіть якщо у вас жирний тип. "Одна з найбільших помилок, які роблять люди зі шкірою, схильною до жирності, - нехтування зволоженням", - говорить Алан Паркс, американський дерматолог та засновник сайту-магазину дерматологічної косметики для проблем шкіри DermWarehouse. «Якщо ви спробуєте «підсушити» шкіру засобами, що матують, і проігноруєте крок зволоження, вона почне виробляти ще більше шкірного сала, в результаті чого стане жирнішою». Вибирайте легкі текстури oil-free, щоб шкіра залишалася свіжою.

6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою.

Зволожуючий крем для проблемної шкіри обличчя Soskin Akn Stop Imperfection

 

Покладатися на агресивні скраби

Жирна шкіра також може бути чутливою. Механічне відлущування абразивними скрабами та щітками може призвести до роздратування та запалення. Як варіант для делікатного фізичного очищення можна використовувати маску на основі глини. Глина вбере надлишки себуму, а її дрібні частинки делікатно відлущить ороговілий епідерміс без пошкоджень. Для цього змочіть кінчики пальців водою та акуратно помасажуйте шкіру після нанесення маски. Відлущування глиною - не лише корисний, а й приємний літній ритуал. Проте не варто використовувати його найчастіше одного-двох разів на тиждень.

6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою.

Відновлююча чорнична маска на основі глини HydroPeptide Rejuvenating Mask

 

Надмірне захоплення підсушуючими компонентами

Деякі інгредієнти для догляду за шкірою, такі як саліцилова кислота і перекис бензоїлу, розчиняють шкірне сало, але їх слід використовувати обережно, навіть якщо ви маєте справу з жирною шкірою, — каже доктор Паркс. "Комбінування різних видів кислот з іншими активними антиакне компонентами в одному догляді - залишить її сухою, лущиться і роздратованою", - попереджає він. — Краще обмежитися одним «підсушуючим» продуктом уранці: або з саліциловою кислотою, або з перекисом бензоїлу, або з альфа-гідроксикислотами. І максимум одним – увечері».

 

6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою.

Крем-гель для очищення і зменшення жирного блиску шкіри обличчя Vichy Normaderm Phytosolution

 

Макіяж, що забиває пори

Переконайтеся, що на етикетці тонального засобу вказано «некомедогенний» — дерматологічний термін, що означає, що продукт був створений для того, щоб не закупорити пори. "Комедони - це і є наші закупорені пори, в деяких випадках ситуація посилюється бурхливим розмноженням бактерій", - пояснює доктор Паркс. Він рекомендує використовувати продукти, що не містять масел і спеціально розроблені для того, щоб не закупорити пори. Також важливо: не забувайте знімати макіяж щоночі перед сном»

 

6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою.

Легка тональна основа з ефектом шкіри Kiko Milano Dolce Diva Fresh Feel Foundation Spf 30+

Нехтувати сонцезахисним засобом

Звичайно, деякі сонцезахисні креми залишають липку плівку, яка, на вашу думку, не може сприяти і без того жирній шкірі, але вона схильна до пошкоджень від сонця так само, як і суха. Більше того, експерти сходяться на думці, що сонцезахисний крем (якщо ви вибираєте правильний) не посилить жирність і запобіжить висипу. Адже під впливом ультрафіолетових променів загострення виникають найчастіше. Отже, професор Хедлі радить шукати полегшені формули. «Вибирайте сонцезахисний засіб із гелевою або водянистою текстурою, яка не залишає липкості, але має високий фактор захисту 30+ (для міста) або 50+ (для відпочинку на свіжому повітрі). Такий формат санскрину викликає меншу жирність», - каже вона. — Крім того, щоденний зволожуючий крем із SPF не нижче 30 важливий для запобігання раку шкіри та захисту від ранніх зморшок».

Читайте також: Легкові: 4 ультралегкі спреї для захисту від фотостаріння

 

6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою.

Сонцезахисний гель-крем для обличчя з екстрактом морських водоростей Apivita Bee Sun Safe

 

Не звертати уваги на загальний стан здоров'я та благополуччя

Ваша шкіра, волосся та нігті реагують на стрес так само, як імунна система та інші органи вашого тіла. Тому важливо ефективно справлятися зі стресами життя. "Якщо у вас жирна шкіра і складний період, повний стресів, подумайте про те, щоб додати в свій розпорядок медитацію та йогу кілька разів на тиждень", - радить доктор Хедлі Кінг. — Це допоможе знизити рівень кортизолу, на який реагують сальні залози та покращити настрій». Дуже важливо, щоб ви спали від семи до дев'ятої години щоночі, адже недолік сну збільшує частоту появи прищів.

Головне фото: автор Arina Krasnikova з Pexels

Статті на тему