6 повсякденних помилок у догляді за очима
Помилки з контактними лінзами, окулярами і не тільки ми робимо щодня.
Безневинні, на перший погляд, дії, які ми робимо щодня з очима, можуть зашкодити здоров'ю та зіпсувати зір. Як часто ви забували сонцезахисні окуляри при виході з дому чи приймали душ із контактними лінзами? Про наслідки таких дій розповідає доктор медичних наук та клінічний представник Американської академії офтальмології Томас Штайнманн:
Коли справа сягає зору, профілактика є ключовим фактором. Все, що потрібно для запобігання серйозним проблемам, — зробити кілька невеликих і простих кроків заздалегідь. Якщо ви їх не зробите, можете зіткнутися з проблемами, які не так легко усунути і які можуть спричинити навіть сліпоту».
Читайте також: Продукти рослинного походження для підтримки колагену
Ігнорування сонцезахисних окулярів
Сприймаєте сонцезахисні окуляри тільки як аксесуар і носіть залежно від підібраного образу, а іноді взагалі забуваєте взяти їх з собою? Дуже даремно, адже окуляри – більше ніж доповнення до одягу. "Ультрафіолетове світло може викликати меланоми і карциноми на повіках, а вплив ультрафіолету підвищує ризик появи таких проблем як катаракта та дегенерація жовтої плями", - говорить доктор медичних наук Крістофер Рапуано.
Підбирайте окуляри, які захищають очі від не менше 99% UVA- та UVB-променів. Якщо маркування обіцяє блокувати не більше 50% випромінювання, то окуляри призначені лише для декоративних цілей, а не захисту від сонця. Не забувайте про окуляри навіть у холодну пору року, оскільки промені досягають поверхні землі навіть узимку.
Читайте також: Найкращі вітаміни для здоров'я очей
Розтирання очей
Розтирати очі через пил, що потрапив, піску або вії — цілком нормально, але якщо це стає звичкою, її варто позбутися. "Хронічне розтирання очей збільшує ваші шанси на кератоконус, коли рогівка стає тонкою, що призводить до погіршення зору", - пояснює Крістофер Рапуано. Коли ви відчуваєте необхідність доторкнутися до очей, краще промокніть їх водою.
Використання крапель
Для усунення симптомів алергії або різних захворювань очей незамінні. Вони звужують кровоносні судини і, таким чином, зменшують почервоніння, але щоденне використання крапель викликають залежність від них, говорить Крістофер Рапуано. З часом ви почнете потребувати їх більшої кількості, а ефект сходитиме нанівець. Якщо почервоніння з'явилося через інфекцію, не варто відкладати лікування краплями та похід до лікаря, але не варто зловживати ліками та використовувати їх щодня.
Читайте також: 8 помилок, які ви припускаєтеся з контактними лінзами
Контактні лінзи + душ
Будь-яка прісна вода може містити акантамеби, які можуть викликати акантамебний кератит, що дратує рогівку ока. Якщо ви плаваєте або приймаєте душ із лінзами, після цього замініть їх на нові або продезінфікуйте. Для промивання лінз не варто використовувати звичну воду з-під крана.
Читайте також: Як зберегти зір і що потрібно знати про очні хвороби
Сон у контактних лінзах
"Сон у контактних лінзах збільшує ризик інфікування в 5-10 разів", - говорить доктор медичних наук Томас Штайнманн. Це трапляється через мікроби, які під час сну потрапляють у око та підвищують ймовірність виникнення інфекції. Перед сном контактні лінзи краще зняти і покласти в спеціальний герметичний контейнер, до того ж спати так буде набагато комфортніше.
Нерегулярна заміна лінз
Залежно від типу лінз варто міняти їх щодня або раз на місяць. Багато пацієнтів розповідають, що купують нові лінзи тільки тоді, коли старі починають їх турбувати. Навіть якщо ви регулярно очищаєте їх, вони все одно діють для мікробів подібно до магніту. Згодом контактні лінзи забруднюються мікробами після дотику або контакту з будь-якими поверхнями. Щодня дезінфікуйте лінзи та футляр та змінюйте їх відповідно до рекомендацій лікаря.
Джерело фото: unsplash.com