UA
RU

7 міфів про втрату ваги, в які не варто вірити

Редагувати переклад
Не трапляйтеся на гачок множини розтиражованих міфів, особливо тих, які безпосередньо стосуються здоров'я. 

7 міфів про втрату ваги, в які не варто вірити.

Що менше калорій з'їдаєш, то краще, а зайва вага пов'язана виключно з відсутністю волі. Ці та багато інших міфів не тільки заважають отримати фігуру мрії, а й негативно позначаються на нашому здоров'ї. Зібрали помилки про втрату ваги, в які не варто вірити. 

Читайте також: 10 здорових звичок, які ви робите неусвідомлено

 

Міф №1: Усі калорії однакові

Багато хто сприймає калорії не як джерело енергії, а як джерело зайвої ваги. Таке ставлення вкрай неправильне. 

Різні продукти по-різному проходять метаболічні процеси і можуть різний вплив на голод гормони, які регулюють вагу. Наприклад, калорійність білка не збігається з калорійністю жирів чи вуглеводів.

Заміна вуглеводів і жирів білком може підвищити метаболізм і знизити апетит і потяг у шкідливих продуктах, а водночас оптимізує функції деяких гормонів, що регулюють вагу. Також варто звертати увагу на те, які калорії ви вживаєте: насичені (цілісні необроблені продукти) або ненасичені (рафіновані продукти, цукерки, солодощі).

7 міфів про втрату ваги, в які не варто вірити.

Міф № 2: Втрата ваги – лінійний процес

Багато хто думає: якщо взятися за схуднення, почати активно займатися спортом, налагодити харчування та режим, то диво станеться швидко. Але насправді виявляється, що втрата ваги в один період проходить швидко і без заминок, а в інші – стоїть на місці або засмучує збільшенням. 

Невелике коливання кілограмів чи пауза у процесі схуднення – це нормально. Під час менструацій, наприклад, вода в організмі у жінок може коливатися, що також впливає на результат на терезах. 

Читайте також: 6 продуктів, які зменшать ризик раку грудей

Міф №3: Можна схуднути за допомогою добавок

Якщо ви думаєте, що епоха різних добавок для схуднення давно зникла, знайте: на жаль, це не так. До цього дня багато хто купує сумнівні таблетки або чаї, сподіваючись скинути вагу і схуднути. Найкращі з них не принесуть жодного результату і шкоди організму, а гірші — завдадуть шкоди здоров'ю. 

Основна причина, чому деякі добавки виявляються ефективні, — ефект плацебо. 

7 міфів про втрату ваги, в які не варто вірити.

Міф № 4: Зайва вага – відсутність сили волі

Втрата ваги залежить не лише від наявності чи відсутності сили волі. Існує багато генетичних, біологічних та факторів навколишнього середовища, які впливають на тіло. Тому, перш ніж звинуватити когось у ледарстві, подумайте, що людина може бути хворою. Або йому комфортно перебувати у своєму тілі і він не потребує чужих порад та коментарів. 

Читайте також: 8 продуктів, які допоможуть уникнути зморшок

Міф № 5: Щоб схуднути, потрібно менше їсти та більше рухатися

Жорсткі рамки, обмеження в їжі та активний спорт – не запорука стрункості та відсутності зайвої ваги. Головний секрет простий і відомий багатьом: щоб скинути кілограми, потрібно спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте. 

Тим не менш, ця порада не завжди працює для людей із серйозними проблемами зі здоров'ям та ожирінням. Для них існує великий ризик набрати втрачену вагу через фізіологічні та біохімічні фактори. 

Говорити людям із проблемами ваги, щоб вони просто менше їли і більше рухалися, — це неефективна порада, яка рідко працює у довгостроковій перспективі.

7 міфів про втрату ваги, в які не варто вірити.

Міф №6: Повноцінний сніданок допомагає схуднути

Наявність сніданку або його відсутність безпосередньо не пов'язана з схудненням або набором ваги. Швидше за все, це впливає на бажання більше або менше їсти протягом дня і бадьорість. Також існує міф, що сніданок підвищує метаболізм і кілька маленьких їд допомагають спалювати калорії. 

Їсти варто тоді, коли ви відчуваєте голод і зупинятись, коли відчуваєте насичення. Якщо сніданок впливає на ваше неспання протягом дня, не пропускайте його, а якщо вранці хочеться випити лише каву або з'їсти фрукт, не відмовляйте собі в цьому. 

Читайте також: 7 несподіваних речей, які погано позначаються на здоров'ї

Міф №7: При схудненні варто повністю виключити жири

дослідження підтверджують, що дієти з високим вмістом жирів та низьким вмістом вуглеводів допомагають скинути вагу. Але у нездоровій їжі жири, звичайно, не принесуть користі для фігури. Самі собою жири не призводить до збільшення ваги.

Фото: unsplash.com

Статті на тему