Голод часто нагадує нам, що потрібно відірватися від комп’ютера або телефону і поїсти. Але часто буває, що він виникає абсолютно з нізвідки і практично відразу після того, як ми поїли. І справа зовсім не в ненажерливості, є багато причин, чому ми постійно відчуваємо голод.
Дуже часто ми плутаємо голод із спрагою та поглинаємо зайве. А враховуючи той факт, що мало хто випиває добову норму води, то ми переїдаємо регулярно. Якщо ви постійно хочете їсти і не можете зрозуміти, у чому причина, адже ви недавно обідали, спробуйте випити склянку води. Якщо почуття насиченості настане, ймовірно, ваш організм просто потребував води.
Дієтологи стверджують, що білок — одна з ключових поживних речовин, якої потребує наш організм. Логічно, що у разі його недоотримання, ми відчуваємо почуття голоду. Норма білка у кожного своя, вона залежить від способу життя та ваги, але варто додавати його в кожен прийом їжі, щоб бути ситим та отримувати від їжі максимум користі. Варто пам’ятати, що білок є не тільки в м’ясі, а й у багатьох овочах та фруктах.
Читайте також: Продукти, які містять велику кількість білка
Науково доведено, що нестача сну збільшує почуття голоду. Справа в тому, що у випадку, якщо ви спите менше 7-8 годин, у вас уповільнюється метаболізм, збільшується апетит і виникає бажання їсти більше жирних і калорійних продуктів. Тому причиною зайвих кілограмів може бути саме нестача сну й у результаті переїдання.
Як би дивно не звучало, недостатня кількість їжі та великі перерви між її прийомами є однією з причин, чому ви відчуваєте голод протягом дня. По-перше, щоб на роботі та важливих нарадах думати про справи, а не їжу, варто завжди ситно снідати. По-друге, замість трьох традиційних великих прийомів їжі варто розбити цей ритуал на п’ять-шість, але маленьких. І не забувайте про корисні перекуси!
Читайте також: 5 лайфхаків, як вгамувати голод, якщо весь час хочеться їсти
Деякі лікарі називають постійний голод одним із симптомів стресу. І справді, коли ми перебуваємо в моральному і фізичному занепаді сил, то втіху шукаємо в їжі. Все погано на роботі та в особистому житті — з’їмо тортик і одразу полегшає. Якщо ви переживаєте такий період, то постарайтеся їсти максимально корисну їжу та не зривайтеся.
Гіпертиреоз – надлишок гормонів щитовидної залози, може бути однією з причин підвищеного апетиту. Варто також звернути увагу на те, чи є у вас порушення менструального циклу, тремор рук, підвищена пітливість, втома, стоншення та випадання волосся. Якщо це ваш випадок, обов’язково зверніться до ендокринолога, щоб він призначив лікування.
Якщо всі причини вищі — не ваш випадок і незрозуміло, звідки все ж таки береться необґрунтований голод, то уважно почитайте інструкцію до ліків, які ви вживаєте. Деякі препарати серед побічних ефектів мають підвищення апетиту. Якщо ця проблема вас турбує, попросіть лікаря замінити ліки або знайти йому альтернативу.
Джерело фото: unsplash.com