UA
RU

7 способів не відчуватися безсилим під час війни

Редагувати переклад

Сьогодні всі українці опинилися в різних обставинах: хтось захищає нашу країну на передовій, хтось активно займається волонтерством, хтось пише статті, висвітлюючи чесну інформацію про те, що відбувається в Україні. Також є ті, хто не знайшов сил для допомоги, або не знає, в якій сфері сьогодні можуть стати в нагоді його здібності. Екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк пропонує 7 дієвих способів, які допоможуть не відчуватися безсилим під час війни.

7 способів не відчуватися безсилим під час війни-Фото 1

 

1. Допомогти людям, які знаходяться поруч з вами та потребують цього. Після цього допомогти колегам чи команді, якщо ви роботодавець. Ми, наприклад, допомогли з евакуацією співробітникам, а також вирішуємо питання з їжею та потоковими потребами. Ця взаємодія дає такий потужний зворотній зв'язок від людей, які дякують за допомогу, а також сили діяти далі! Під час війни я зрозуміла: ніщо так не може зцілити від болю, як допомога нужденним.

2. Будьте відчиненими. Сьогодні можуть знадобитися ваші: досвід пошуку житла в Україні та за кордоном, вчасна порада, теплий одяг для дітей та дорослих, або навіть мобільний телефон для зв'язку. Якщо у вас немає жодної можливості допомогти, допоможіть добрим словом. Це безцінно! До речі, мені можна писати в Instagram, дзвонити по телефону — я допомагаю щохвилини, коли вільна від вирішення поточних питань.

3. Купити або приготувати їжу, передати предмети першої необхідності тим, хто цього вимагає — сусідам, територіальній обороні або сім'ям, які потрапили в біду, були змушені покинути своє житло або залишилися без засобів для існування. Якщо є внутрішні резерви та можливість приділяти цьому годину — приєднатися до волонтерського руху в Україні чи за її межами. Факт: допомогу можна надавати з будь-якої точки світу. Головне - бажання.

4. Надішліть гроші на потреби ЗСУ. Пам'ятайте: будь-яка, навіть найменша і найпосильніша допомога сьогодні — на вагу золота. Наприклад, перерахувати кошти за вакцинацію — те, що є доступним майже кожному українцю.

5. Брати активну участь у поширенні інформації про благодійні фонди, потреби військових і простих людей у ​​соцмережах та Telegram-каналах Щоб не витрачати дорогоцінний час, робіть ріпості в сторіз та ділітися лише перевіреною, корисною та дійсно важливою інформацією. Інформаційний шум сьогодні нікому не потрібен — він виснажує і без того перегріту нервну систему.

6. Підтримувати тих, хто не справляється зі складними зовнішніми обставинами — самостійно чи за допомогою безкоштовних платформ психологічної допомоги (їх нині десятки). Тому що цей кошмар закінчиться, і у всіх нас мають залишитися внутрішні ресурси, які пригодяться для того, щоб відбудовувати Україну. У кожного з нас буде багато роботи!

7. Прийняти до себе додому нужденних, знайти житло чи допомогти з евакуацією тварин, яких вимушено залишили господарі, що залишають свої домівки. Ваша доброта сьогодні може зберегти життя!

Фото Еліза Вентур on Unsplash

Статті на тему