UA
RU

8 неекологічних бьюті-звичок

Редагувати переклад
Чи не можете вийти з магазину без нового скраба для тіла, а гліттер здається вам абсолютно нешкідливим? Дізнайтеся більше про повсякденні бьюті-звички, які шкодять екології. 

8 неекологічних бьюті-звичок-Фото 1

Індустрія краси робить величезний внесок у забруднення навколишнього середовища завдяки неетичним брендам, які тестують косметику на тварин, різноманітності вибору та бажанню якнайбільше заробити. У свою чергу ми, споживачі, підхоплюємо маркетингові хитрощі і не представляємо своє життя без крему з новаторською формулою, чергової палетки тіней і блискіток. Виявляється, багато засобів з нашої косметички забруднюють навколишнє середовище, навіть звичні вушні палички. 

Читайте також: 8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

 

Неетична косметика

Перший і найскладніший крок на шляху до екологічного б'ють-життя - використання етичної косметики. Відмовитися від багатьох засобів, які встигли стати коханими, вийде не одразу. Методом спроб і помилок доведеться шукати аналоги, вчитуватися до складу і, звичайно, виключити багато виробників зі списку покупок. Щоб перевірити, скільки коштів із вашої косметички етичні, зайдіть на сайт організації PETA, яка бореться за права тварин, та повірте з білим та чорним списком брендів. 

Досить вбити назву бренду в пошуковому рядку та подивитися, до якої категорії він належить – до етичної чи неетичної. Можна скачати списки і бути напоготові, коли підете купувати новий шампунь або крем для обличчя. 

8 неекологічних бьюті-звичок-Фото 2

Гліттер

Ефектний макіяж з блискітками, звичайно, виділить вас із натовпу, але й зашкодить природі. Ще кілька років тому ніхто не знав, точніше, не цікавився питанням екологічності гліттера, але новозеландська вчена Тріші Фарреллі довела його шкоду. Гліттер - це мікропластик, який не розкладається в природі і потрапляє через каналізацію у водоймища, потім у шлунки водних жителів і пізніше знову в організм людини. 

Гліттер є не лише у косметиці. Його можна знайти в канцелярії, одязі та аксесуарах. Але вихід із ситуації є: багато брендів починають випускати так звані екологічні блискітки з целюлози чи слюди. 

Читайте також: 6 способів жити більш екологічно та усвідомлено

Серветки для зняття макіяжу

Коли серветки для зняття макіяжу заполонили полиці у всіх косметичних магазинах, здавалося, що неможливо буде вигадати нічого зручнішого. Їх можна брати з собою в дорогу, та й на відміну від міцелярної води, серветки не заберуть в аеропорту. Одні плюси, та й годі. Насправді ж у серветках для зняття макіяжу містяться пластикові волокна, які розкладаються у природі більше 100 років. Альтернативою можуть бути практичніші засоби: гелі, муси, молочко для зняття макіяжу, багаторазові серветки або муслінова тканина, яку можна прати. 

8 неекологічних бьюті-звичок-Фото 3

Ватні диски та вушні палички

Ватні диски та вушні палички можна віднести до тієї ж категорії, що й серветки для зняття макіяжу. Ці засоби гігієни настільки міцно увійшли до нашого життя, що складно уявити без них хоча б одну косметичку. Тим не менш, ні палички, ні ватяні диски не піддаються переробці, а їх шкода анітрохи не менша за пластик. На сьогоднішній день у продажу можна знайти багаторазові ватяні диски та бамбукові вушні палички. Про те, де купити екологічні товари в Україні, ми розповідали тут

Мікропластик у косметиці

Мікропластик міститься в гелях для душу, скрабах, пастах і навіть тих засобах, де, на перший погляд, немає маленьких кульок, виготовлених з різних видів пластику. Декілька країн, у тому числі США та Великобританія, заборонили використовувати мікропластик у косметиці, а Європа на шляху до цього рішення. На упаковці цей компонент косметики відзначається по-різному, все залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. Стережіться такі маркування: PE, PP, PET, PA, PMMA. Дізнатися більше про мікропластик можна на сайті beathemicrobead.org

Читайте також: Щоденні звички, які зроблять ваше життя кращим

Засоби гігієни у період менструацій

Звичні для жінок тампони та прокладки зазнають величезної шкоди для екології. Кожна з нас використовує близько сотні коштів для гігієни щорічно. Тільки подумайте, яка цифра виходить у сумі! Бьюті-індустрія не спить і пропонує комфортні альтернативи: менструальні чаші та багаторазові бавовняні прокладки. 

Читайте також: 5 корисних звичок у мегаполісі

одноразові бритви

Одноразові бритви, які потрібно регулярно міняти, дешевші, але не практичніші. По-перше, їхня якість залишає бажати кращого, а по-друге, багато фірм-виробників тестують свої кошти на тварин. Купуйте багаторазовий металевий верстат зі змінними лезами або віддайте перевагу альтернативним способам видалення волосся. Ваксинг, шугаринг чи лазерна епіляція — варіантів у ХХІ столітті достатньо. Але знайте, що креми для видалення волосся або спеціальні смужки анітрохи не екологічніші за одноразові бритва. 

8 неекологічних бьюті-звичок-Фото 7

Неекономічне використання води

Жарти про дівчат, які кілька годин проводять у душі, були вигадані не на рівному місці. Сміх сміхом, але неекономічне споживання в період глобального дефіциту питної води загрожує посиленням ситуації. Прісної води у світі менше ніж 3%, а за останні 60 років її споживання збільшилося на 300%. 

Щоб економніше використовувати воду, зробіть такі кроки:

  • вимикайте воду, коли голитеся і намилюйтесь, це допоможе заощадити;
  • перевірте всі крани на справність, простежте, щоб вони не протікали;
  • пральну та посудомийну машинку завантажуйте до кінця, щоб не витрачати зайву воду.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему