UA
RU

8 секретів схуднення, щоб ніколи не сидіти на дієтах

Редагувати переклад
Все геніальне просто! Або як тримати себе у формі без шкоди здоров'ю.
8 секретів схуднення

Давайте зізнаємося чесно, що не всім легко висидіти на виснажливих дієтах або відмовляти собі в задоволенні хоча б раз на тиждень з'їсти шматочок піци. Але думки про те, що знову настав час сідати на дієту тільки пригнічують і життя перестає грати колишніми фарбами. Не варто опускати руки, адже є кілька порад або навіть секретів, які допоможуть вам тримати себе у формі, не вдаючись до кардинальних заходів.

Порада 1: Випивайте денну норму води

Вода, вода та ще раз вода. Ми не перестанемо повторювати, що саме вона є запорукою стрункої фігури, міцного здоров'я та гарного настрою. Не забувайте про те, що іноді почуття голоду викликане не тим, що ви хочете їсти, а тим, що вам необхідно вгамувати спрагу. Звичайно, бувають випадки, коли просту воду хочеться замінити газировкою або солодкою содовою, кавою з цукром або коктейлем з підсолоджувачем, але краще цього не робити, адже весь цукор, який міститься в цих напоях, відкладеться на вашому тілі. Краще запасіться глечиком чистої води і тримайте його на очах, щоразу, коли вам захочеться «шкідливого» газування - зробіть кілька великих ковтків води з цієї посудини.

Читайте також: МІФИ ПРО ХАРЧУВАННЯ ДО І ПІСЛЯ ТРЕНУВАЛЬНИК, ЯКІ ПОРА РОЗВІНЧАТИ

8 секретів схуднення

Порада 2: Не зловживати святковими гуляннями

У кожного буває такий період, що ніби сіла на дієту, вже звикла до овочів на обід та каші на воді ввечері, коли раптово у друга День народження з пишним гулянням. Звичайно, ви не зможете відмовити собі «відвести душу» та спробувати все, що запропоновано на святковому столі, і це правильно. Не потрібно заганяти себе в жорсткі рамки, адже обмежуючи себе в отриманні позитивних емоцій, ви не отримаєте бажаного результату від схуднення.

Але це не означає, що необхідно брати участь у всіх святкових гуляннях. Наприклад, якщо колектив на роботі вирішив просто замовити піцу і відсвяткувати закриття кварталу, добре зважте всі за і проти, перш ніж потягнутися за черговим шматком цих ласощів.

Порада 3: Більше розмовляйте за їдою

Безсумнівно, ви зібралися за обіднім столом, щоб вгамувати свій голод, але не забувайте про просте правило: «Чим більше ви розмовляєте під час їжі, тим швидше стаєте ситими». 

В одному з досліджень Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism вчені попросили людей з'їсти миску морозива з різним інтервалом часу: одних протягом 5 хвилин, а інших розтягувати задоволення і вжити її протягом півгодини. У результаті, у тих, хто насолоджувався морозивом повільно, виробився пептид YY, так званий гормон ситості, а у тих, хто впорався з десертом за п'ять хвилин – ні. Так що намагайтеся обідати і вечерях у компанії, щоб не з'їсти більше належної порції.

8 секретів схуднення

Порада 4: Не звертайте увагу на дієтичні продукти

Ми вже писали про те, що ніякої користі від низькокалорійних та знежирених продуктів чекати не варто, це все маркетинговий хід. Проблема в тому, що такі продукти часто піддаються сильній хімічній обробці та містять велику кількість вуглеводів. Більше того, компанії прибирають із них жир, але натомість додають цукор, сіль та інші добавки.

Порада 5: Не існує «поганої» їжі

Чим більше ви поділяєте їжу на «хорошу» і «погану», тим більше ви стаєте залежною від неї. Так працює психологія споживання. У дослідженні Університету Торонто жінки, які були позбавлені шоколаду протягом тижня, відчували сильніший потяг до нього і споживали більше шоколаду, ніж ті, у яких він був у вільному доступі і не було психологічної заборони.

У пізнішому дослідженні були підтверджені результати: якщо ви кажете собі, що не можете дозволити з'їсти хоча б шматочок шоколаду і не хочете навіть думати про нього, у вас одержимість … шоколадом. Це пов'язано з думками про те, що ви страждаєте від дієти, і вона змушує вас відчувати себе винним і переїдати в результаті. Для більш щасливих стосунків з їжею, перестаньте ранжувати їжу на погано і добре.

Читайте також: ШВИДШЕ, ЩЕ ШВИДШЕ: Як прискорити метаболізм?

Порада 6: Давайте можливість відпочити

Науково доведено, що що менше ми даємо своєму організму відпочивати, то більше він вимагає від нас їжі. Сон - важлива складова підтягнутої фігури. Оскільки під час сну організм не витрачати енергію, він не починає шукати її в екстремальному режимі. Але якщо ви працюєте понаднормово або вирішили відкласти сон через інші обставини, готуйтеся до того, що через час ви їстимете хот-дог, запиваючи його солодкою содовою.

8 секретів схуднення

Порада 7: Не займайтеся самобичуванням

Ви не втрималися і з'їли чизбургер з картоплею фрі, що з ким не буває. Але не варто через це сильно докоряти собі. Заспокойтеся та пообіцяйте самій собі, що більше такого не повториться. Самосвідомість може призвести до покращення відносин з їжею та здорового способу життя, і це доведено новим дослідженням в Університеті Ватерлоо у Канаді. Низька самооцінка може призвести до безладної їжі, що спричиняє збільшення ваги. 

8 секретів схуднення, щоб ніколи не сидіти на дієтах.

Порада 8: Експериментуйте на кухні

Якщо ви думаєте, що правильне та здорове харчування обмежується кефіром, гречкою та відвареною курячою грудкою, тоді ви глибоко помиляєтеся. Сьогодні дієтологи та просто прихильники ПП намагаються максимально урізноманітнити свій раціон та пропонують безліч рецептів, які смачні та не нашкодять фігурі. Пам'ятайте, що основним помічником на вашій кухні повинні стати приправи, вони здатні зробити навіть саму прісну страву смачною і ароматною.

Фото: unsplash.com

Статті на тему