UA
RU

9 Instagram-акаунтів, які ламають стереотипи про жіночу красу

Редагувати переклад
Аккаунти, які розкривають справжню красу дівчат по всьому світу.
9 Instagram-акаунтів, які ламають стереотипи про жіночу красу-Фото 1

Так було завжди: існували певні канони краси, яких прагнула кожна дівчина. У 19 столітті на зміну пишногрудим красуням прийшли натуральні форми, туго затягнуті корсетом. А ось із 20 століття ідеали жіночої краси стрімко змінювалися. Наприклад, у 30-50-ті роки популярною була фігура «пісочний годинник», коли Мерилін Монро заслужено стала іконою краси. На зміну їй прийшли худенькі а-ля Твіггі з довгими ногами та маленькими грудьми. Сучасний ідеал краси – поняття досить складне. Сьогодні цінується здоров'я та стрункість, але не анорексійний скот, як у 90-ті роки. Плоский живіт, великі груди та пружна попа вважаються ідеальним варіантом.

Читайте також: ПОРАДА РЕДАКЦІЇ: 3 ЕФЕКТИВНІ ОНЛАЙН-ДОДАТКИ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

Але сучасні дівчата далеко не такі, як нам малюють їхні соціальні мережі та ЗМІ, тому ми зібрали 9 мотивуючих Instagram-акаунтів, які ламають усі шаблони про жіночу красу та доводять, що кожна з нас унікальна та красива по-своєму.

The Colored Girl

аккаунт про красу

У 2016 році Торі Елізабет та Вікторі Джонс почали вести обліковий запис, метою якого стало підкреслити наскільки може бути різноманітною «чорна» краса. 

Я хотіла наголосити і відзначити нашу унікальну красу: наші очі, наші губи, наші вилиці. Я хотіла продемонструвати жінок із різних соціальних та культурних традицій. Я хотіла, щоб жінки з вузьким розрізом очей, жінки з ластовинням і світлою шкірою, а також жінки з ебеновою шкірою були тут. Дуже важливо пишатися тим, хто ми є, і демонструвати нашу красу,

- каже Торі Елізабет.

Сьогодні цей аккаунт перетворився на повномасштабну креативну агенцію, метою якої є диверсифікація брендів краси та модних товарів через свою призму сприйняття.

The All Woman Project

аккаунт про красу

Цей обліковий запис був заснований двома моделями plus-size Клементин Десу та Чарлі Ховард. Він демонструє наскільки красивою можуть бути дівчата з зайвою вагою і показує, якою різною може бути жіноча краса всіх форм і розмірів. Крім красивих картинок, в акаунті також багато соціальних мотивуючих закликів для дівчат, які комплексують через свою зовнішність.

 

Because It's MY Body

аккаунт про красу

Модель Денис Мерседес створила цей обліковий запис для того, щоб показати якою багатогранною може бути дівчина з пишними формами. Because It's MY Body - це канал, де бодіпозитивізм розглядається як такий. Часто в цьому обліковому записі з'являються фотографії-відповіді на рекламні кампанії модних брендів. Наприклад, під роздачу потрапили останні знімки з кампейну Calvin Klein.

Boycott the Before

аккаунт про красу

Соціальний аккаунт покликаний показати, що не потрібно порівняти, що було «до» і що «після». Героїні викладають свої фотографії, ігноруючи своє минуле. Неважливо, ви втратили вагу або перехворіли на серйозне захворювання, а можливо, ви вагітні, все це не повинно вганяти вас у депресію через те, що було «до».

Читайте також: КРАЩІ БОДИПОЗИТИВНІ БРЕНДИ, ЯКІ ЗМІНИЛИ СПРИЯННЯ ЖІНОЧОГО ТІЛА

Cinta Tort Cartró

9 Instagram-акаунтів, які ламають стереотипи про жіночу красу-Фото 6

Художниця з Барселони вирішила вибрати для своїх робіт не лише папір, а й жіноче тіло як полотно. Це та художниця, яка прикрасила розтяжки на ногах. У її роботах простежуються всі гостросоціальні проблеми, починаючи від расизму і закінчуючи бодіпозитивізмом.

Джилліан Меркадо

аккаунт про красу

Джилліан Меркадо не боїться того, що вона недосконала і показує у своєму акаунті, що дівчина на інвалідному візку може також повноцінно існувати, як і всі інші. Ще в дитинстві їй поставили діагноз «м'язова дистрофія», але це не зупинило дівчину і своєю завзятістю вона досягла того, що стала однією з небагатьох професійних моделей із фізичною інвалідністю. 

Eff Your Beauty Standards

аккаунт про красу

Модель з пишними формами Тесс Холідей зібрала біля себе однодумців і створила аккаунт, де дівчата з повнотою не вважаються ганебними, де їхня краса гідно цінуватися, без зайвих шаблонів і стереотипів. У ньому ви знайдете представниць, які не соромляться своєї ваги та пишаються, що вони такі.

Читайте також:ТАКА, ЯКА Є: БОДИПОЗИТИВ ЧИ БОДИНЕГАТИВ?

Rewind Beauties

аккаунт про красу

У Instagram існує безліч акаунтів, присвячених історії моди. Але цей обліковий запис зосереджений на тому, щоб показати, що в минулому також були ікони стилю, яких недооцінили. Замість рясних знімків Мерилін Монро, ви побачите красиві фотографії недооцінених ікон, таких як індіанська співачка-поет Баффі Сент-Марі або індійська актриса Сміта Патіл.

#HappyPeriod

аккаунт про красу

Це громадський рух, започаткований Челсі Вон Чаз, який націлений на те, щоб розмови про менструацію зробити прийнятними, а не темою-табу. Вона хоче показати, що в цьому немає нічого поганого, адже це природний процес. 

 

Статті на тему