UA
RU

Антибіотики для шкіри та мікроголки в патчах: що чекає на косметологію в майбутньому?

Редагувати переклад
Щороку бьюті-індустрія тестує нові інгредієнти та технологи, вигадує щось нове та намагається здивувати шанувальників догляду за шкірою. Косметичні хіміки розповідають про те, які технології зараз популярні та чи варто їм довіряти.

Здавалося б, ще нещодавно було популярно безліч коштів, а сьогодні косметички мінімально оснащені косметикою. Ми розповідаємо, що відбувається з beauty-індустрією та яких новинок від неї чекати.

Читайте також: ФЕЙС-ФІТНЕС: ДІЙСНИЙ СПОСІБ ПІДТЯНУТИ ОБЛИЧЧЕ АБО МІФ?

Антибіотики для шкіри та мікроголки в патчах: що чекає на косметологію в майбутньому?-Фото 1

Патчі з розчинними мікроголками

Патчі з мікроголками перебувають у центрі уваги — і не лише косметичної. Такий спосіб називається способом трансдермальної доставки речовин. Вчені розглядають його як новий формат вакцини від грипу, контрацепції і навіть терапії цукрового діабету. Ця технологія має очевидну перевагу перед ін'єкціями: не страшно, не боляче і можна робити самому. Саме тому для початку таку технологію почали застосовувати у косметології.

У косметичній промисловості патчі з розчинними мікроголками вийшли на передову завдяки здатності доставляти речовини в глибокі шари дерми. При зовнішньому застосуванні будь-якого засобу завжди є одна перешкода - захисний бар'єр шкіри. У той час як для патчів захисний бар'єр не проблема: найтонші голки залишаються в шкірі і розчиняються.

Більшість досліджень про використання цієї технології у косметиці проводиться у Кореї. Там вчені виявили, що мікроголкові патчі з гіалуроновою кислотою у комбінації з кремом для вікової шкіри більш ефективні у збереженні пружності шкіри, ніж кожен засіб окремо. Також вчені підтвердили, що аденозинові патчі з мікроголками раз на три дні не поступаються ефективності щоденному дворазовому нанесенню крему з аденозином — важливою молекулою, що бере участь в енергетичному обміні клітини. Поки можна припустити, що це один із найцікавіших та найперспективніших способів доставки активних речовин у шкіру.

Читайте також: ПАТЧІ ДЛЯ ОЧЕЙ: КОМУ ВОНИ ПОТРІБНІ І ЯК ПРАВИЛЬНО ЇХ ВИКОРИСТОВУВАТИ

Догляд для шкіри у забрудненому місті

За останні десять років кілька косметичних брендів випустили косметику, спрямовану на захист від забруднень із довкілля. Не завжди на продукті чітко написано, від чого і як він захищає, але «anti-pollution» стало модним маркуванням.

Тренд почався з даних про те, що тонкодисперсні частинки, які називають PM2.5, шкодять шкірі: деякі дослідження називають їх однією з серйозних причин «передчасного старіння». Частинки PM2.5 – це з'єднання важких металів, мінеральних солей, пластівці сажі. Потрапляючи на шкіру вони впливають формування вікової пігментації і викликають оксидативний стрес. Завдяки крихітному розміру частинок потрапляння на шкіру неминуче. Саме це спричинило створення нових спеціалізованих лінійок для догляду за шкірою та викликало величезний інтерес серед споживачів.

Ферментовані інгредієнти у косметиці

Процес ферментування не перший рік використовується і у виробництві косметики. Як це часто буває з різними речовинами, корисні властивості ферментів як їжа автоматично переносять і на косметику. Лінійки косметичних продуктів із ферментованими інгредієнтами у своєму широкому асортименті вже представлені у японців та корейців.

У країнах Азії ферментація продуктів харчування особливо поширена, тому й дослідження у сфері ферментування косметики до нас приходять здебільшого.

Вчені припускають, що ферментовані продукти по дії можуть бути схожі на кислоти, але про повноцінне застосування даного методу говорити поки що рано. Натомість вони виявили підвищену ефективність ферментованого екстракту женьшеню та соєвого молока як компонентів для вікової косметики, але перевірялися ці речовини лише на лабораторних клітинах шкіри. На жаль, поки що це не дає уявлення, як вони будуть працювати на справжній людській шкірі та впливати на її захисний бар'єр. Ідея використання продуктів ферментації в косметиці є досить перспективною, оскільки дуже сприятливо впливає на навколишнє середовище та екологію.

Читайте також: ЧОМУ ВАМ ПОТРІБНИЙ ВІТАМІН В12?

Антибіотики для шкіри та мікроголки в патчах: що чекає на косметологію в майбутньому?-Фото 2

Стовбурові клітини для догляду за шкірою

Якщо ви не чули про стовбурові клітини - це такі незрілі клітини, які можуть утворюватися і перетворюватися на клітини будь-яких органів і тканин. Дослідження в області стовбурових клітин дозволяють краще розуміти механізм виникнення різних захворювань, тестувати нові препарати на безпеку та ефективність та досліджувати способи заміщення пошкоджених тканин. Дослідження та клінічні досліди в області стовбурових клітин досить прогресивні та перспективні. На сьогоднішній день вони є найуспішнішими.

Здатність замінювати пошкоджені тканини здоровими зацікавила косметичну індустрію. На полицях з'явилися продукти з гордою позначкою "stem cells". У виробництві косметики задіяні стовбурові клітини рослин, які за визначенням не можуть перетворюватися на клітини людської шкіри. Більшість засобів містить лише екстракти рослинних стовбурових клітин.

У кращому випадку екстракти рослинних стовбурових клітин у складі засобу мають антиоксидантний ефект. За такими засобами слід стежити. Для того, щоб вони працювали, потрібна певна упаковка та мінімальний контакт із киснем.

Читайте також: ПЕРЕСАДКА ОБЛИЧЧЯ І СТВОЛОВІ КЛІТИНИ: ВСЕ ПРО МАЙБУТНЄ ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ

Циркадні ритми нашого обличчя

Цього року у світі косметики з'явилася чергова перспективна новинка. Вчені відкрили циркадін-Б. Як стверджують дослідники – це «унікальний компонент», за яким стоїть Нобелівська премія. Інгредієнт, отриманий з корейської трави, здатний налагоджувати циркадні ритми клітин шкіри навіть захищати від блакитного випромінювання.

Нобелівську премію у 2017 році у галузі фізіології справді отримала група вчених за відкриття у галузі молекулярних механізмів, що регулюють циркадні ритми. Дослідження було проведено на дрібних комах.

Інноваційний компонент циркадин - це мелатонін. Той самий, яким уже не перше десятиліття люди полегшують собі безсоння. Для оптимальних циркадних ритмів шкіри та всіх інших органів, як і раніше, існує головний секрет – здоровий сон. Але незважаючи на вищезазначені факти, дослідження в області нового компонента продовжуються.

Нові пептиди

Пептиди – це короткі ланцюжки амінокислот. Від білків вони відрізняються розміром - пептиди містять менше ніж п'ятдесят амінокислот. У косметику для догляду ці міні-білки кладуть із різною метою. Здебільшого їх використовують із боротьби проти пігментації чи створення штучного засмаги. Але найчастіше пептиди використовують як компоненти для вікової шкіри, і саме у цій ролі їх найбільше досліджують.

У косметиці зустрічається п'ять видів пептидів: сигнальні, нейротрансмітери, інгібітори ензимів, транспортні та антимікробні. Найкраще вивчені сигнальні - пептиди, які з'являються в результаті розпаду колагену і повідомляють шкірі, що час зробити ще. Наносячи склад з такими пептидами, ми подаємо шкірі помилковий сигнал про пошкодження, на ремонт якого потрібно трохи свіжого колагену.

Пептиди-нейротрансмітери часто описують як заміну ботоксу. Їхній сенс у тому, щоб усувати зморшки через розслаблення м'язів. Але якби це було можливо зараз, вся індустрія косметології перекинулася б з ніг на голову. Справа в тому, що доставити пептиди глибоко у шкіру зовсім непросто. Група вчених спробувала розробити форму, в якій аргірелін потраплятиме куди треба — але у висновку дослідження вони вказали, що через величезну вартість такої технології вона навряд чи дійде до ринку і матиме попит.

Багатообіцяючими виглядають дослідження в галузі антимікробних пептидів — їх розглядають як більш ефективну та безпечну альтернативу антибіотикам. Антимікробні пептиди вміють боротися з біоплівками – одним із ключових факторів сталого акне.

Антибіотики для шкіри та мікроголки в патчах: що чекає на косметологію в майбутньому?-Фото 3

Прибуток

Мікробіом шкіри містить понад десять мільярдів мікроорганізмів, і багато з них служать нам на користь. Наприклад, створюють несприятливі умови для розмноження патогенів та навчають клітини шкіри з ними справлятися.

Антибіотики знищують не тільки патогенні штами, але й той природний мікробіом, який потрібний для здоров'я шкіри. Тривале порушення мікробіоми шкіри може призводити до ще більших запалень.

Косметика з пробіотиками – один з головних фокусів досліджень у догляді за шкірою зі зміненим мікробіомом: з атопічним дерматитом, з акне. Деякі експерименти показують, що нанесення пробіотиків на шкіру зміцнює колонії «хороших» бактерій і пригнічує ріст і активність колоній-шкідників, причому м'яким і мікробіом, що не порушує, шляхом. Але мікробіота – найскладніша система, у ній тисячі бактерій. І акне викликає не одна з них.

Десятирічні дослідження ефективності пробіотиків у лікуванні та профілактиці захворювань часто ведуть до протилежних висновків. Частина досліджень проведена на маленькій вибірці, що викликає сумніви щодо їх точності, а частина спонсорована косметичними чи фармацевтичними компаніями. Люди можуть спостерігатися різні реакцію лікування пребіотиками. Швидше за все, мікробіота індивідуальна та косметику чи ліки з пробіотиками потрібно буде підбирати кожній людині окремо.

Статті на тему