UA
RU

Автозагар: що ми про нього не знали і як він працює

Редагувати переклад
У більшості з нас літо асоціюється зі спекотною погодою та відпочинком, а засмага давно стала невід'ємною частиною літніх місяців. Незважаючи на небувалу популярність сонцезахисних кремів, золотистий відтінок шкіри все одно залишається бажаним для дівчат. 

Всі дівчата люблять засмаглу шкіру і домагаються такого ефекту у різний спосіб: від класичного відвідування пляжу до візитів у солярії та використання автозагарів. Розбираємось, що криється у складі автозагара та як ним правильно користуватися.

Читайте також: 10 СМАЧНИХ І КОРИСНИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ПОКРАЩАТЬ ЗАГАР

автопілот

Що таке автозагар?

Автозагар - це засіб, що надає нашій шкірі темніший відтінок. Головним компонентом, який відповідає за фарбування шкіри у складі подібних засобів є дигідроксиацетон (DHA або ДГА).

Незважаючи на страшну назву — дигідроксиацетон, насправді це звичайний моносахарид, який зазвичай одержують із рослинних джерел. Найчастіше його видобувають із буряків, цукрової тростини, гліцерину або кори каштана. Процес впливу моносахариду на шкіру дуже простий. Цей компонент взаємодіє з поверхневими білками шкіри, у результаті через кілька годин утворюється коричневий пігмент. Набутий відтінок зазвичай зберігається на шкірі протягом декількох днів.

DHA вважається повністю безпечним компонентом, якщо він представлений у вигляді крему або лосьйону. Точно не варто купувати засоби з його вмістом у вигляді спреїв, оскільки він шкідливий при вдиханні та ковтанні. Він впливає тільки на верхні шари шкіри та ороговілі клітини, не проникаючи глибоко всередину. Варто звернути увагу на його відсоткове утримання в автозагарах – воно дуже низьке.

Читайте також: БІЛЬШЕ БРОНЗОВОГО: ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОЗАГАРУ І ОТРИМАТИ РІВНИЙ ТОН

Що приховує в собі автозагар?

Крім DHA до складу автозагара входять різні зволожуючі компоненти та олії, які пом'якшують шкіру і надають їй приємного запаху або навіть блиску та сяйва. Іноді замість DHA виробники використовують еритрулозу, яку ще називають малиновим цукром. Це також моносахарид, що міститься у вже стиглих ягодах. У деяких магазинах можна побачити пролонгатори, які також роблять шкіру темнішою. Від автозагара вони відрізняються тим, що містять менше барвника і більше зволожувачів. Такі засоби більшою мірою створені для догляду та концентруються на харчуванні та зволоженні шкіри. Лікарі віддають перевагу автозагару солярію, оскільки так ви уникаєте впливу ультрафіолетових променів і фотостаріння шкіри.

Як вибрати правильний засіб?

Варто пам'ятати, що у випадку з автозагаром результат залежить не тільки від складу, але і від самої шкіри. Тому все дуже індивідуальне. Наша шкіра може по-різному відреагувати на автозагар, це залежить від її початкового відтінку та складу білків. Правильно підібрана автозагар буде виглядати природно і натурально (якщо його грамотно нанести на шкіру).

Зверніть увагу на процентний вміст DHA. Якщо у вас світла шкіра, то вам підійде 1-3%, зазвичай на упаковці відтінок відзначений як light (легкий). Це також хороший варіант для першого використання, оскільки відтінок у жодному разі не буде надто яскравим і дасть змогу звикнути до засобу, експерементувати. В упаковках із позначками medium («середній») або dark («темний») вміст ДДА варіюється від 3 до 8%. Такі засоби краще використовувати для підтримки засмаги після відпустки. Чим більший показник DHA, тим активніше поводитиметься засіб.

автозагар як наносити

Як ідеально наносити автозагар?

Вам варто підготуватися до того, що ідеально нанести автозагар може вийти не відразу. Такого типу засоби часто фарбують долоні, можуть зробити волосся на тілі рудим або неоднорідно взятися на тілі. Шар повинен бути не надто товстим, але й не дуже тонким. Як тільки ви пристосуєтеся, буде просто регулювати відтінок і наносити кілька рівних шарів, якщо захочете досягти темного тону.

Правила нанесення автозагару:

  1. Перед використанням автозагара обов'язково слід поскребувати шкіру. Для створення гладкої поверхні добре підійде скраб або пілінг. Це дозволить автозагару лягти рівним шаром, а не плямами.
  2. Використовуйте спеціальну рукавичку, яка допоможе уникнути яскравих долонь та рівномірно розподілить лосьйон.
  3. Наносьте засіб круговими рухами. Це допоможе рівномірно розподілити засіб. 
  4. Іноді автозагари сушать шкіру, тому не забувайте про зволожуючі креми та олії. Деякі радять наносити зволожуючий крем перед автозагаром і дати йому вбратися.
  5. Працюйте з особою особливо акуратно. Краще вибирати різні засоби для обличчя та тіла. Розтушуйте кордон з лінією росту волосся ватним диском і будьте обережні з бровами. На ніжну зону навколо очей наносити автозасмагу не можна!

Зачекайте доки засіб вбереться. Пам'ятайте, що одягатися слід не менше ніж через 15 хвилин після того, як засіб висохне. Про всяк випадок не надягайте обтягуючий або світлий одяг. Краще не наносити засіб на ніч, оскільки він починає проявлятися за кілька годин. Убезпечте себе від невдалих експериментів і виділіть цій процедурі час. 

Розповсюджені помилки при нанесенні атозагара

Найпоширеніші помилки при використанні автозагару - оранжеві смуги або розлучення. Якщо такого ефекту уникнути не вдалося, можна спробувати пом'якшити їх рідиною для зняття лаку. Злегка намочіть ватний диск і обережно протріть пляму або смужку. Краще робити це повільно та потроху.

Також помилкою є скрабувати шкіру після процедури з автозагаром. Це може зашкодити новому відтінку шкіри і просто змити засіб. 

Пам'ятайте, що необхідно наносити сонцезахисний засіб завжди, навіть якщо ви користуєтеся автозагаром. Останній не заважає засмагу, але й захищає від нього.

Статті на тему