Edit page title Без спорту, сауні та сонця: як правильно доглядати нове татуювання 
Edit meta description Без спорту, сауні та сонця: як правильно доглядати нове татуювання - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Без спорту, сауні та сонця: як правильно доглядати нове татуювання 

Без спорту, сауні та сонця: як правильно доглядати нове татуювання -Фото 1

 

Скільки сил і годин може бути витрачено напрасно, якщо неправильно доглядати свіже татуювання. Нерівний контур, тьмяний колір, довге загоєння — це може стати неприємною реальністю. Тату-артистка Марія Федорівнарозповідає, що потрібно робити та чого уникати, щоб татуювання правильно заживали та тішили вас довгі роки.  

 

Правила догляду у перші дні

Після сеансу потрібно бути максимально відповідальними, адже зараз якість татуювання залежить саме від вас. Не знімайте плівку раніше, ніж потрібно, та дотримуйтесь усіх рекомендацій:

  • купуйте «Бепантен» і мажте протягом тижня чотири рази на день;
  • знімати плівку можна на п'ятий чи шостий день після сеансу, але потрібно робити це акуратно, щоб не травмувати шкіру;
  • не приймайте ванну, тільки душ;
  • не займайтеся спортом перші чотири дні;
  • не можна розпарювати татуювання, ходити до сауні;
  • не дряпайте місце татуювання;
  • змащуйте жирним кремом без добавок або олією ши;
  • не передавлюйте свіжу роботу одягом, не носіть речі, що щільно сидітимуть;
  • зніміть часник та інші прикраси, якщо вони труть плівку;
  • не пийте алкоголь один день, а також будь-які енергетики та кофе.

 

Без спорту, сауні та сонця: як правильно доглядати нове татуювання -Фото 2

 

Правильне загоєння татуювання

Є різні сезони для татуювання, найкращий період походу до майстра — зима, найскладніший — літо, а точніше серпень. Адже яскраве сонце — не найкращий друг для чорного пігменту, намагайтеся закривати малюнок від сонячного проміння щонайменше дві тижні вільним одягом. Купуйте сонцезахисний крем і змащуйте тату, причому не лише після сеансу, а завжди, коли будете на відпочинку та під прямим сонцем. Не варто відразу ж їхати на море, солона вода може спричинити роздратування, тому відпустка пройде дискомфортно.

Найкраще тату гатися у здорових людей, які п'ють помірну кількість води, займаються легкою розтяжкою, спортом, багато не п'ють, увлажнюють шкіру. Звичайно, ніхто не ідеальний, у тому числі тату-майстри. Я теж не все це роблю, але можна взяти на замітку одну чи кілька звичок. Вони не лише покращать стан татуювання, а й організму загалом.

Через два місяці татуювання повністю загоюється, тепер це частина вашого тіла, по суті ваша шкіра. Тому хороший домашній догляд підтримуватиме її стан довгі роки.

 

Чи потрібна корекція тату та кому?

В наш час індустрія дуже розвинена, іголки, пігменти та машинки якісні. Раніше потрібно було робити корекцію обов'язково, а зараз лише в окремих випадках. Ви завжди можете прийти та відкорегувати малюнок, але це рекомендується робити раз на п'ять років.

Корекція через деяку годину після першого сеансу потрібна на деяких зонах. Найкраще роботи тримаються на руці, стегні, найгірше — на пальцях та стопі. 

Пам'ятайте, що татуювання знаходиться в дермі та затягується епідермісом, тому не може бути ідеально чорним. Залежно від ваших особливостей татуювання буде або більш насиченим (при тонкій шкірі), або сірішим (при сухій шкірі).

Не стесняйтесь запитувати у майстра поради, ми завжди раді відповісти на ваші запитання. Головне, щоб робота тішила вас якнайдовше.

Текст і фото: Марія Федорівна

Статті на тему