UA
RU

Бій із мігренню: чому болить голова і що з цим робити

Редагувати переклад

Неприємне відчуття болю, що розпирає, в голові може зіпсувати навіть найвідмінніший день. Щоб цього не сталося, потрібно виконувати кілька нескладних правил.

Як боротися з головним болем

"Чому так голова розколюється"? Це питання відвідувало кожну з нас хоча б кілька разів. Насправді, відповіді на нього до кінця не знають навіть лікарі. На сьогоднішній день існують кілька відомих видів головного болю та їх основні причини. Проте до кінця розібратися в цьому питанні наука не виходить.

Що відбувається?

Першим і найпідступнішим видом головного болю є мігрень. Вона, як правило, може з'являтися на порожньому місці і швидко зникати. Механізм її виникнення не відомий на всі 100%, але жінки страждають від цього захворювання набагато частіше за чоловіків. Перші симптоми мігрені можуть виявлятися ще у дитячому віці та з роками посилюватися.

У разі нападу лікарі радять користуватися судинорозширювальними засобами (якими саме, підкаже фахівець), відпочивати у затемненій кімнаті та робити теплі, ефірні ванни для рук. Ще один різновид головного болю – біль напруги. Вона може бути при фізичних чи емоційних навантаженнях, виконують роль тригера.

Читайте також: ЯК ЗБЕРІГТИ ЗІР І ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ОЧНІ ХВОРОБИ

Перенапруження провокує відправлення імпульсу в м'язи та судини та їх скорочення.

В результаті мозок перестає одержувати необхідний кисень. Цей процес провокує виникнення горезвісних больових відчуттів. Лікарі кажуть, що подібний вид болю добре знайомий песимістам і всім, хто схильний приймати події, що відбуваються, «близько до серця». Із проблемою потрібно боротися заспокійливими засобами, самомасажем голови та іншими методами відновлення циркуляції крові.

 

Звуження судин через сидячий спосіб життя або остеохондрозу - теж поширена причина головного болю. Найчастіше вони виникають під час погодних стрибків, перед менструацією тощо. У таких випадках варто звернутися за допомогою до лікаря та записатися на плавання – цей вид фізичної активності чудово тонізує весь організм.

Багато хто не підозрює про це, але причиною головного болю може бути і неправильне харчування, а також зловживання продуктами, які не пасують вашому організму.

Деякі продукти харчування (шоколад, йогурт, креветки тощо) провокують все те ж зниження тонусу судин і викликають головний біль. Різка відмова від кави також може спровокувати напад мігрені.

Читайте також: КРАСА І ЗДОРОВ'Я ГРУДІ: 4 КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

 

Правильний курс

Ми, як правило, звикли не запобігати появі головного болю, а справлятися з нею вже в період активного нападу. Лікарі кажуть, що такий підхід докорінно не вірний. Набагато краще не лікувати симптоми ліками чи травами, а не дати їм статися. Якщо вас часто мучать головний біль, з ними можна спробувати боротися послідовно за допомогою дієти, спорту та інших активних видів діяльності.

Читайте також: ІСТИНА У ВОДІ: СКІЛЬКИ РІДИНИ ПОТРІБНО ВИПИВАТИ У ДЕНЬ?

Насамперед, зверніть увагу на раціон харчування. Дослідження показують, що продукти, які входять до меню більшості людей, часто стають причинами головного болю. До них відносяться горіхи, банани, вже названий вище сир (витриманих сортів), алкоголь. А ось боротися з нападами болю допомагають Омега-3 жирні кислоти, що містяться в лососі та сардинах. Крім того, відмінними натуральними ліками є кавуни та шпинат.

 

Якщо ви часто страждаєте від головного болю після сну, перевірте ступінь вентиляції спальні.

Нестача кисню може провокувати неприємні симптоми вранці. Ще одним засобом боротьби із головним болем є спорт. Крім занять у басейні, варто звернути увагу на біг, фітнес та аеробіку. Одним словом, спробуйте всі вправи, які змусять вас активно рухатися і знімати напругу як у м'язах, так і в судинах (для цього добре підходять щоденні прогулянки).

Крім того, дослідження показують, що головному болю допомагає уникнути тиха, приємна музика. Вона активізує певні рецептори в мозку, які відповідають за задоволення та приглушають больовий синдром. Деяким людям, які страждають на головний біль, нерідко допомагає гаряча ванна або контрастний душ, але в цьому питанні все досить суб'єктивно.

Читайте також: ТОП-15 ПОРАД З ХАРЧУВАННЯ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ СХУДНІ

Тривала робота з комп'ютером теж може стати причиною нападів мігрені, що повторюються.

Щоб боротися з ними, робіть перерви кожні 20-40 хвилин і використовуйте цей час для виконання елементарних фізичних вправ. Як би там не було, головний біль – досить неприємне явище, з яким треба боротися. Якщо напади повторюються із завидною регулярністю, краще звернутися по допомогу до лікаря.

Статті на тему