UA
RU

Чек-лист обстежень: коли і до яких лікарів йти

Редагувати переклад
У гонитві за модою на здоровий спосіб життя та своєчасні обстеження у лікарів, ми розуміємо, які профілактичні огляди рекомендує доказова медицина та чому.
Чек-лист обстежень: коли і до яких лікарів іти-фото 1

терапевт

Якщо немає конкретних скарг, то рекомендується відвідувати терапевта щорічно. Він проведе плановий огляд відповідно до віку, статі, спадковості та раніше вивченої медичної карти. Частіше ходити варто лише при виникненні скарг або відповідно до індивідуального графіка, коли є хронічні захворювання або виявлені фактори ризику.

Стоматолог

Відвідування стоматолога раз на шість місяців вважається золотим стандартом. Зазвичай у ці терміни необхідно проводити професійну комплексну гігієну порожнини рота. Можливі варіації термінів у менший чи більший бік залежно від індивідуальних особливостей. Зазвичай для людей, які налагодили систематичну гігієну ротової порожнини, вистачає саме двох оглядів у стоматолога на рік.

Гінеколог та мамолог

Для жінок відвідування гінеколога та мамолога щорічно має бути заплановане обов'язково навіть за відсутності скарг. Це допомагає виявити захворювання органів репродуктивної системи на ранніх стадіях і обійтися максимально щадною терапією. Саме подібні профілактичні огляди дозволяють насамперед ефективно виявляти передракові зміни шийки матки чи новоутворення у молочних залозах.

Читайте також: ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ'Я: ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВОДИТИ САМОДІАГНОСТИКУ

Вік також відчутно впливає кількість обстежень і рекомендацій. Жінкам після 39 років рекомендується робити УЗД щитовидної залози, органів малого тазу, черевної порожнини та нирок, робити мамографію – один раз на два роки. За загальною статистикою, щороку кількість онкохворих зростає. Саме тому з 39 років лікарі наполягають на проходженні необхідних скринінгових досліджень. 

Чек-лист обстежень: коли і до яких лікарів іти-фото 2

офтальмолог

Одне з головних завдань профілактичних оглядів — попередити або діагностувати на ранній стадії тяжкі наслідки найпоширеніших патологій зору, у тому числі повну сліпоту. Одне з лідируючих місць посідає глаукома. Діагностувати її дозволяє вимірювання внутрішньоочного тиску. Тому після 40 років лікарі рекомендують раз на два роки проходити профілактичний огляд у офтальмолога та вимірювання внутрішньоочного тиску.

Читайте також: Прості ритуали, які покращать здоров'я і сон

кардіолог 

Серцево-судинні хвороби нерідко досить складно передбачити та запобігти. Тому, як мінімум, потрібно знати про деякі базові показники свого здоров'я. Ось кілька простих досліджень, які варто зробити кожному.

  • дізнатися свій рівень холестерину (загального та ліпопротеїнів низької щільності). Всупереч поширеній помилці холестерин дуже мало залежить від того, скільки ми отримуємо його з їжею.
  • вимірювання цукру в крові
  • починаючи з 18-20 років вимірювати артеріальний тиск. За його нормальних показників робити це раз на півроку.

Блок обов'язкової інструментальної діагностики після 35 років включає ЕКГ, УЗД серця, УЗД судин шиї для точного визначення стану серцево-судинної системи. Ці показники дуже пов'язані з ризиками судинних катастроф. 

За відсутності певних скарг, незважаючи на брак часу, варто приділити час здоров'ю. Один день для обстеження – ціна вашого спокою.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему