UA
RU

Чотири речі, які допоможуть покращити роботу мозку

Редагувати переклад
І дозволять не зіткнутися з тяжкими захворюваннями.

Чотири речі, які допоможуть покращити роботу мозку.

Є тренд на здоровий спосіб життя та відвідування спортзалу, а ось тренду на «прокачування» мозку поки що не спостерігається. Тільки у дорослому або навіть похилому віці ми починаємо замислюватися про це. А чи можна взагалі покращити роботу мозку та не зіткнутися з деменцією чи хворобою Альцгеймера? Мозок реагує на всі подразники аналогічно до нашого тіла — на стрес, погане харчування, нестачу фізичної активності або сну, дефіцит поживних речовин та багато іншого. Але за допомогою правильних кроків ми можемо запобігти багатьом проблемам з мозковою активністю.

деменція — це проблема, яка стає все більш поширеною. У всьому світі налічується близько 50 мільйонів людей із цим синдромом, а щороку майже у 10 мільйонів починаються прояви деменції. Статистика щодо майбутнього радує ще менше: до 2030 року кількість людей із цим захворюванням становитиме близько 82 мільйонів, до 2050 — 152 мільйони. 

Читайте також: Найкращі продукти для мозку: список дієтолога

 

Правильна їжа

Ця на перший погляд проста і зрозуміла всім порада має серйозні наслідки. Харчуватися варто не лише збалансовано, а й частіше наповнювати свою тарілку різнокольоровими овочами та фруктами. Справа в тому, що в них містяться такі речовини, як флавоноїди та антиоксиданти. Вони допомагають у профілактиці хвороб, пов'язаних із порушенням когнітивних здібностей. Додайте в свій раціон редис, помідори, капусту, шпинат, руколу та іншу зелень, фрукти та ягоди. 

Також не забувайте про те, щоб організм отримував усі потрібні йому речовини. Не варто виключати з раціону жири. Дієти з їх низьким вмістом можуть викликати сонливість, втому і навіть роздратування. Пам'ятайте: все має бути в міру. У кожному прийомі їжі намагайтеся їсти щось білкове. Уникайте цукру, транс-жирів та харчових добавок.

Читайте також: Вище, швидше, сильніше: як змусити мозок працювати ефективніше

Чотири речі, які допоможуть покращити роботу мозку.

Життя у русі

Спорт - запорука не тільки підтягнутого тіла, а й хорошої роботи мозку. Не обов'язково вибирати заняття в залі, робіть все, що приносить вам задоволення, а тілу здоров'я. Це може бути теніс, їзда велосипедом, регулярні походи або фігурне катання. Рух відіграє важливу роль здорового мозку. Нещодавнє дослідження показало, що будь-яка активність може значно покращити структуру та функції мозку у дорослих, особливо під час старіння.

Читайте також: Як очистити свій мозок від непотрібної інформації

Частіше відпочивайте

Виявляється, стрес погано впливає навіть на мозок. На думку вчених, регулярні стресові стани підвищують можливість захворіти на деменцію у старшому віці. Йдеться про переживання через роботу, стосунки, свари, розставання тощо. Звичайно, неможливо повністю убезпечити себе від проблем, але варто шукати хороше в інших сферах життя та намагатися мислити позитивно.

Важливо не забувати про сон. Це час, коли ми даємо можливість мозку відпочити та перезавантажитись після важкого робочого дня. Відсутність повноцінного сну, наприклад, погіршує роботу гіпокампу, який відповідає за пам'ять, навчання та емоції. Напевно, всі помічали, що після безсонної ночі складно сприймати нову інформацію.

Чотири речі, які допоможуть покращити роботу мозку.

Вчіть нове та запам'ятовуйте деталі

Дослідження, що вивчають вплив активної розумової діяльності на деменцію, проводяться давно. І вони однозначно стверджують, що постійна інтелектуальна активність справді покращує роботу мозку. Вчені з коледжу імені Ейнштейна в Нью-Йорку з'ясували: навіть у похилому віці розумова робота знижує ризик виникнення недоумства на 75%. Намагайтеся частіше читати книги, газети, журнали, вирішувати логічні завдання, відвідувати курси та постійно навчатися чогось нового. 

Читайте також: Хобі, які допомагають тримати пам'ять у тонусі

У світі ми також звикли не запам'ятовувати інформацію, а покладатися на техніку. Це негативно впливає на наші когнітивні функції. Ось скільки, наприклад, віршів ви зможете прочитати напам'ять, або скільки пригадаєте телефонні номери зі своїх контактів? Сумніваємось, що результат багатьох порадує. 

Статті на тему